מיתוג לעסקים – המדריך המלא

  • בלוג
  • >
  • מיתוג לעסקים – המדריך המלא

מה זה בכלל מיתוג עסקי ולמה כדאי להפוך את העסק שלכם למותג?

ההבדל בין עסק למותג הוא שלמותג חוזרים פעם אחר פעם כדי לקנות שוב, בשונה מעסק אשר אליו קונים רק במידה ומזדמנים. אם הגעתם לכאן כנראה שאתם מבינים עד כמה חשוב להפוך את העסק שלכם למותג ואם הוא כבר כזה, אז אתם מעוניינים לחזק את המותג שלכם בעזרת כלים נוספים. בכתבה זו אספק לכם מידע על מיתוג לעסקים קטנים או גדולים, או מיתוג אישי כבעלי העסק כך שתהפכו לאוטוריטה ומוביל דעת קהל בתחומכם. אחת הגישות למיתוג עוצמתי שמייצר תוצאות הוא מיתוג אישי כך שאתם תהיו הפרזנטורים של העסק שלכם ואתם תהיו אלו שתמתגו ותמצבו את העסק שלכם בהרמה הגבוהה ביותר, באותו מאמץ.

מיתוג עסקים קטנים וגדולים: מה חשוב לדעת על מיתוג עסקי ובניית אוטוריטה?

ראשית חשוב להבין מדוע אנחנו רוצים להפוך להיות מותגים בתחום המקצועי שלנו ועד כמה משמעותי זה לבנות ולחזק את המיתוג של העסק שלכם ולהפוך אותו מעוד עסק שיש כמוהו רבים אחרים לעסק עם בידול עסקי חזק ומובהק שיגרום ללקוחות שלכם להגיע אליכם מכל מקום בארץ ובעולם רק כיוון שהם מחפשים לעבוד עם המומחה הטוב ביותר בתחום שלכם.

כאשר אתם נחשבים למומחים בתחום שלכם, והקהל שלכם או במילים אחרות, הלקוחות הפוטנציאלים שלכם מחשיבים אתכם למובילים בתחום – הם ישקיעו הרבה מאוד כדי להגיע אליכם ולא יתפשרו על אחד מהמתחרים שלכם. בנוסף כאשר תהפכו למותג בתחום שלכם הלקוחות שלכם יהיו מוכנים לשלם לכם יותר, כיוון שהם יקבלו וודאות גדולה יותר שבעזרתכם הם יגיעו לתוצאות שעבורן הם שוכרים את השירותים שלכם. כאשר אין וודאות ללקוח הוא יהיה ממוקד בכמה עולה השירות ומרבית האנרגיה שלו תהיה על התוצאות שהוא יוכל להגיע אליהם ולא על כמה זה עולה לו. כאשר אתם מנהלים עסק ואתם עדיין לא ממותגים – רוב האנרגיה בשיחה עם לקוחות תהיה על ההנחה שהם רוצים שתעשו להם, וכל הזמן אתם תרגישו שאתם צריכים לעשות הנחות כדי לסגור עסקאות, לא תרגישו שהלקוחות שלכם מעריכים אתכם כמו שהייתם רוצים, ומחוסר ברירה תיאלצו לקחת פרויקטים ולקוחות שפחות נכונים או מדויקים לכם.

 

אבל האם כל עסק צריך מיתוג? וחשוב יותר, האם אתם צריכים בכלל מיתוג לעסק שלכם בשלב שבו העסק שלכם נמצא? התשובה היבשה היא ברור שכן, אבל התכנית איך למתג אתכם תשתנה מלקוח ללקוח ומעסק לעסק, והיא תהיה מבוססת על הרבה מאוד קריטריונים הקשורים גם לאופי של בעל העסק, למודל העסקי, לשאיפות העסקיות של בעל העסק וליעדים שאליהם הוא מכוון להוביל את העסק שלו.

מדוע?

בואו ננתח את זה.

ראשית המושג מיתוג כולל בתוכו המון טקטיקות ודרכי פעולה שניתן לעשות כדי לחזק את המותג. ישנו הצד הוויזואלי של המותג הכולל בתוכו את הנראות של העסק, הלוגו של בית העסק, הצבעים של המותג, הפונטים שבהם הוא משתמש וכל פרט ויזואלי אחר שאותו רואה הלקוח כאשר הוא נחשף ונתקל בבית העסק או בפרסום שלו.

בנוסף יש את כל מה שקשור לשפה עצמה שבה משתמש בית העסק, כדי להעביר את המסרים שלו. כאן מדובר יותר על כיוון המותג לקהל יעד ספציפי וברור. כיוון שכל קהל יעד שתבחרו מתעניין בדברים אחרים, מדבר בשפה אחרת, ומתחבר לערכים שונים, חשוב מאוד שמי שעושה לכם מיתוג יבין גם שיווק ברמה מאוד גבוהה. זו לדוגמה אחת הטעויות הגדולות שעושים בעלי עסק כאשר הם בוחרים את חברת המיתוג שלהם. הם מחפשים מישהו שטוב בעיצוב אבל לרוב מעצבים גרפיים אינם מבינים בשיווק ולכן הם עשויים לייצר תוצאה שהיא יפה מאוד ברמה העיצובית אבל יוצרת נזק לבית העסק כיוון שאינה מדברת לקהל היעד של העסק, ובסופו של דבר, לא תכניס כסף לעסק, ויתרה מכך, תגרום לעסק להפסיד כסף על תהליך המיתוג היקר שכנראה יצטרך לעבור תהליך מיתוג מחודש עם חברת מיתוג רצינית שתדע בדיוק מה צריך לעשות כדי להפוך את העסק למותג רציני ורווחי.

תהליכי מיתוג נוספים שאני ממליץ עליהם הם מיתוג בעזרת מוצרי אוטוריטה נבחרים כמו לדוגמה כתיבת ספר אוטוריטה, יצירת קורס דיגיטלי בתחום המקצועי שלכם, מוצרים קידום מכירות, או מוצרי תוכן ממותגים של העסק שיוצרים ערך מוסף ללקוחות המותג וזהות עם ערכי המותג. לדוגמא חולצה שמעוצבת עם מסר חזק מטעם בית העסק שאיתו מזדהים הלקוחות, תכשיט שעליו יש מסר מטעם בית העסק שגורם ללקוחות להזדהות עם מסרי המותג, מחברת או יומן מעוצבים עם תכנים מטעם בית העסק, בעלי ערך עבור הלקוחות או אפילו משחק ממותג עם חוקים והוראות הקשורות לאופי העסק.

הנה דוגמה למיתוג לעסק של טיראן שסייענו לה להוציא לאור ספר מתנה בתחום המקצועי שלה כמטפלת מקצועית מזה עשרות שנים

בנוסף ישנו גם תהליך מיתוג קולי הקשור לסאונד ולקולות המזוהים עם המותג, כגון ג'ינגל שמתנגן כאשר מתקשרים לבית העסק, סגנון המוסיקה ששומעים כאשר צופים בסרטונים של המותג ובכלל, קולות המשויכים למותג כאשר לקוח פוטנציאלי נתקל בבית העסק בפודקאסט מוקלט, הרצאה או כל דרך אחרת.

הנה דוגמה למיתוג קולי שתשמעו כאשר תתקשרו אלינו לחברת מינוף עסקי. המיתוג יוצר בהירות לגבי שירותי העסק ומהותו. האזינו

ובנוסף מיתוג עבורי הוא גם רמת הנוכחות של בית העסק במנועי החיפוש המציגים תוצאות חיפוש במילות מפתח מבוקשות אותן מחפשים הלקוחות הפוטנציאליים כדי לפתור בעיות וצרכים שונים שיש להם אותם הם מחפשים לפתור בעת חיפוש באינטרנט.

כדי לעשות תהליך מיתוג ויצירת נוכחות משמעותית שתביא לכם לקוחות לעסק, כדאי כמובן להיות נוכח בכל הפלטפורמות האפשריות, אולם רצוי לבחור פלטפורמה ראשית שאליה אתם מתחברים יותר, או שאולי קל לכם יותר ליצור בה תכנים ולהתמקד בחיזוק הפלטפורמה הזו. לדוגמה אם אתם אוהבים להצטלם אבל לא טובים בדיבור מול מצלמה אולי כדאי להתמקד ברשתות חברתיות, מאמרים שאינן מחייבות יצירת סרטונים, וכי תוכלו להסתפק בפרסום התכנים עם תמונה שתלווה את התוכן. לדוגמה אם אתם מעדיפים שלא יראו אתכם תוכלו לחזק את הנוכחות שלכם ביצירת ערוץ פודקאסט חזק ואילו אם אתם דווקא ממש אוהבים לעשות סרטוני וידאו אז תוכלו לככב ביוטיוב, פייסבוק, טיקטוק ואינסטגרם, אם אתם מעולים בכתיבה תוכלו לחזק את הבלוג שלכם ולדאוג להשתמש במילות מפתח חשובות שיעזרו ללקוחות שלכם למצוא אתכם במנועי החיפוש. אישית אני מאמין שווידאו הוא הכלי העוצמתי ביותר לשיווק ומיתוג כיוון שכאשר הלקוחות הפוטנציאליים שלכם רואים אתכם מדברים מול המצלמה הם יכולים להתחבר אליכם הרבה יותר מאשר מקריאת מאמר שאתם כותבים. בסרטונים רואים את ההבעות שלכם, שומעים את סגנון הדיבור שלכם, האינטונציה שלכם, הרהיטות שלכם ואפילו השגיאות והטעויות שאתם עלולים לומר. שפת הגוף שלכם משדרת המון ואם אתם רוצים שהלקוחות שלכם יתחברו אליכם הם יוכלו להתרשם מכם הרבה יותר כאשר יראו את המבט שלכם, את תנועות הגוף שלכם ואם אנשים אמיתיים וכנים – הלקוחות הפוטנציאליים שלכם יבטחו ויסמכו עליכם – דבר שיאפשר לכם לבנות ביתר קלות את המוניטין שלכם, את המותג שלכם והצלחתו של העסק שלכם תלוי בכך רבות.

צד נוסף של מיתוג הינו הצד ההישגי. תחשבו על זה. כאשר אתם רואים מישהו יוצר וצובר הישגים אתם מייד מנכסים לו כוח ושליטה בתחום שלו. יצירת הישגים סדרתית היא שיטת מיתוג לה אני קורא שיטת הספירלה ואותה ניתחתי ופיתחתי במשך שנים רבות בהן צברתי רשימת הישגים אשר סייעה לי רבות בבניית המותגים שלי בארץ ובעולם. כדי להבין מה ייחשב להישג עלינו להבין כי הדבר החשוב ביותר שנבין את מי משרת ההישג. בזמן שדבר מסוים ייחשב להישג גדול עבור מישהו אחד, אותו הישג לא ייחשב להישג כלל על ידי מישהו אחר, ולא יהיה לו עניין בו. לדוגמה אם כתבתם ספר ותציגו אותו להוצאה לאור הדבר עשוי להיחשב להישג שיעניין אותם. אם תציגו את הספר לאותה הוצאה לאור לאחר שהוא הפך לרב מכר מבוקש הדבר ייחשב להישג גדול יותר, ומשמעות הדבר היא שאותה הוצאה לאור תהיה מוכנה לרכוש את הזכויות להוצאתו לאור של הספר בהוצאה לאור שלהם. לעומת זאת אם תציגו את ההישג הזה לירקן שלכם הוא יאמר לכם כל הכבוד אבל הדבר לא ממש יגרום לו לרצות לעבוד אתכם – כיוון שאין ההישג הזה רלוונטי לעולם התוכן שלו.

הישג יכול להיות קבלת פרס לדוגמה, או תמונה שלכם עם מישהו מפורסם. אם תצלמו את עצמכם עם כוכב ילדים ותראו את התמונה או חתימה של הכוכב לילדה שלכם, היא אולי תפרוץ בצרחות מרוב התרגשות אולם אם תספרו זאת ללקוח העסקי שלכם, הוא אולי יחייך לנוכח הקוריוז אבל לא יתרגש מכך יתרה על המידה. לכן כדי לייצר הישגים אתם חייבים לשאול את עצמכם אילו דברים ייחשבו להישגים ועל ידי מי. בדרך הזו תוכלו ליצור הישגים שישפיעו רבות על המיתוג שלכם, על המיצוב שלכם וכתוצאה מכך גם על ההתלהבות של הלקוחות שלכם מכם.

אם אתם אוהבים הדרכות וידאו? מוזמנים לצפות במדריך שלי על איך בונים אתר ממותג:

עכשיו בואו נראה מהן האפשרויות למיתוג העסק שלכם במידה ואתם חברה גדולה שרוצה לעשות תהליך מיתוג ולא אדם בודד?

לא תמיד מיתוג לעסקים אומר בהכרח בניית לוגו, קאברים למיתוג העמודים העסקיים של בעל העסק או עיצוב כרטיס ביקור יוקרתי. לעתים מיתוג יכלול עזרים להגברת המכירות, נוכחות מוגברת בפלטפורמות חדשות, תרגום המיתוג לקהלי יעד חדשים והתאמת המסרים לקהלים הללו, להגברת האינטראקציה עם לקוחות פוטנציאליים חדשים. וכמובן, ככל שהעסק גדל, כך גם תקציב המיתוג גדל בהתאם על מנת להמשיך ולחזק את המותג, ולסחוף אחריו את הקהילה שלו ביחד צמיחתו.

כשמתחילים לעבוד עם לקוח שרוצה לחזק את המותג שלו בדרך כלל תיערך פגישה לבניית אסטרטגיית המיתוג של החברה ומשם ייגזרו פעולות לביצוע ויישום של הטקטיקות שעליהן הוחלט ללכת בתהליך המיתוג. לדוגמה האם מספיק רענון ודיוק של המסרים השיווקיים ועיצוב הלוגו מחדש, על בסיס העיצוב הקיים, או לעשות שינוי של המיתוג הקיים, אשר מצריך קונספט מחודש, כתיבה שיווקית, פגישות פיצוח של המותג המחודש, בחירת קהלים מדויקים יותר ולמעשה מחיקה וכתיבה מחדש של כל ספר המותג הקיים. מצבים אלו קורים כאשר העסק עובר למשקיע חדש שרכש אותו, או לחילופין כאשר ישנו רצון לעשות קאמבק אחרי תקופה של דשדוש ועצירה של פעילות העסק.

כמובן שזה תלוי בנקודה בה נמצא בית העסק ובעליו, החזון אליו הוא שואף להגיע, אופיו של בעל העסק ומידת הרצון שלו לעשות שינויים גדולים או קטנים בעסק שלו. לאחר פגישה או מספר פגישות בהן נצטרך לייצר הרבה בהירות לגבי העסק והנקודה בה הוא נמצא כיום, וזאת על מנת לבנות את התכנית כדי להפוך אותו לעסק שעליו אתם חולמים. במקרה הזה ככל שהעסק גדול יותר כך הצורך במיתוג עוצמתי יותר יידרש. מותגים גדולים עוברים לפרסום בפלטפורמות פרסום גדולות יותר כמו מדיות פרסומיות גדולות יותר כמו הטלוויזיה, יחסי ציבור וכמובן המדיה באינטרנט, בתקציבים גדולים ולאוכלוסיות גדולות יותר.

בניית אתרים ככלי מיתוג לעסקים

כלי עוצמתי נוסף למיתוג הוא בניית אתר רשמי של המותג בו מוצגת הפעילות של העסק שלכם, מאפשרת ללקוחות לקבל מכם ערך וכן לפנות אליכם לצורך קבלת פרטים נוספים לגבי השירותים שלכם, ייעוץ והכוונה. עסק רציני לא יכול להתנהל כיום ללא אתר רשמי אם הוא מעוניין להגיע להכנסות גבוהות ויציבות. קידום אורגני של האתר בצורה נכונה היא דרך להבטיח יציבות זו וחוסר תלות באמצעי השיווק הממומן בהם תמיד ישנו הסיכון שהחשבון שלכם ייחסם בצורה שרירותית או יוגבל ובמקרה כזה, אם העסק שלכם נשען רק על ערוץ שיווק אחד – אתם צפויים למצוא את עצמכם בירידה של 100% בהכנסות, דבר שיכול לגרום לעסק שלכם לקריסה כמו שקורה לעסקים שלא בנו את רגלי השיווק שלהם בצורה נכונה וכן, לא את המיתוג והאוטוריטה שלהם בתחומם – כך שהם לא מקבלים זרימה יציבה של לקוחות מערוצים אלו. ובמקרה כזה העסק מפסיק לקבל חמצן (לקוחות) בצורה חדה ופתאומית עקב שינוי לא צפוי שעלול לקרות בשוטף. כמובן שישנים עוד כלים לחיזוק המיתוג כמו עיצוב לוגו, עיצוב קטלוג מוצרים של החברה, פיתוח מוצרי אוטוריטה שונים ודרכים רבות עליהן ארחיב במאמר זה ובמאמרים נוספים שנמצאים כאן באתר לנוחיותכם.

 

אז למה מותגים גדולים צריכים עדיין לחזק את המותג שלהם?

גם אם ניקח לדוגמא מותגי ענק – בין אם זה מדינות ואזורים תיירותיים או חברות ענק כמו קוקה קולה, נראה מיד שיש לא מעט דברים שאפשר לשפר בהם בהקשר של המיתוג שלהם, הנוכחות שלהם ברשתות ובמנועי החיפוש, באתר שלהם או אפילו במערכת האוטומציה שלהם שלא תמיד פועלת בצורה תקינה.

האם קרה לכם שהתקשרתם לחברה גדולה ומערכת הטלפון שלה הובילה אתכם למבוי סתום והשיחה פתאום התנתקה, אחרי שחיכיתם זמן ממושך לשוחח עם נציג? איך הרגשתם לגבי השירות של אותה החברה? עכשיו אתם מבינים שגם שירות לקוחות משפיע על מיתוג וגם חוויית לקוח משפיעה על איך אנחנו תופשים את אותו עסק. האם אנחנו מרגישים שבעלי העסק שמו לב לפרטים הקטנים וחשבו על כל פרט ופרט כדי לייצר לנו חוויה נעימה? או שאנחנו מרגישים שבית העסק לא מבין כלל את הצרכים שלנו, מזלזל בנו וגורם לנו לשלם על חוויה חלקית בלבד או מתן שירות שאיננו מספק. כיום כאשר התחרות כל כך גבוהה ולקוחות לא נשארים נאמנים לספקים שנותנים להם שירות פחות ממצוין, עסק שלא משקיע במיתוג שלו, על כל המשתמע מכך – הוא עסק שאין לו זכות קיום, וסופו להיסגר.

בעל עסק שרוצה לבנות מותג צריך להבין כי הסטנדרטים הם גבוהים מאוד ועליו לשאוף למצוינות בכל שלב. לא נתפש כי בעלי עסקים רבים אינם משקיעים במיתוג שלהם, ולא מבינים מדוע העסק נמצא בירידה מתמדת.

דמיינו שאתם הולכים להתארח בבית מלון יוקרתי, ושילמתם את מיטב כספיכם עבור חופשה. בתמונות הכל נראה ממותג, נוצץ ויפה, אולם כאשר אתם מגיעים למלון אתם מגלים כי החדר אינו נקי, בבריכת המלון נראה שלא ניקו את המגבות ולא נעים לשבת כיוון שלא טרחו לשים שמשיות כאשר השמש קופחת על אורחי המלון. חוויית לקוח כזו תשפיע מיידית על הביקורות שלקוחות אלו יספקו למלון ואם הדבר יקרה מספר רב של פעמים, המלון ימצא את עצמו מהר מאוד ללא לקוחות.

תחושה טובה היא גם דבר שמשפיע על המיתוג של בית עסק, או חברה. אם תיכנסו לאתר של חברת החשמל מייד תחושו איזו תחושה שמכווצת אתכם מבפנים. מדוע? כיוון שהאתר של חברת החשמל נראה כך:

התכנים קרים מאוד ונראה שהחברה רק רוצה לגבות את הכסף מאתנו הצרכנים. אני בטוח שהייתם נהנים לשלם לחברת החשמל עבור השירות שלהם אילו הדברים הראשון שהייתם רואים בעת הכניסה לאתר הוא שחברת החשמל עושה כל מאמץ להאיר את ביתם של מיליוני אנשים בכל יום ועושים זאת מתוך שליחות גדולה. במקום זאת הם רושמים בצורה הקרה ביותר – שלם כאן ושלם כאן… תחושה שכלל לא מתייחסת לתמורה שנקבל עבור השירות שלהם וכלל לא מתייחסת לחוויית הלקוחות שרוכשים מהם. באותה מידה יכלו לרשום – נשמח לשלם לכם עבור חשמל שנייצר ביחד אתכם, במידה ויש לכם בית פרטי עם גג החשוף לשמש… בואו לקחת חלק במהפכת החשמל שאנחנו מובילים.

נכון שאם הייתם רואים את המסר הזה, היתה לכם כבר הזדהות עם המאמצים שעושה חברת החשמל? הזדהות זו תגרום לכם להעריך הרבה יותר את החברה ולהתייחס אליה כאל מותג מוביל בתחומה, ואפילו לתחושת גאווה. במקום זאת לקוח שמגיע לאתר של חברת החשמל חווה תחושה שכל מה שהוא רוצה לעשות זה לשלם ולצאת כמה שיותר מהר מהאתר שלהם. הפסד גדול מאוד לבית העסק… אני בטוח שאתם מזדהים איתי.

זה רק קצה הקרחון של מיתוג עסקים קטנים או גדולים המשלב בתוכו גם אסטרטגיה שיווקית, בשונה מרוב חברות המיתוג שעוסקות בעיקר בעיצוב עצמו ומעידות על עצמן שהן לא מבינות בשיווק לעסקים.

זאת הייתה רק דוגמא קטנה, כמובן שמי שיחפור מספיק ימצא המון תקלות, בעיות, חוסר הבנה עסקית, חוסר תשומת לב לפרטים הקטנים לגבי אסטרטגיית המיתוג של עסקים רבים. זו הסיבה בדיוק שאם אתם רוצים להעפיל על התחרות ורוצים לבלוט בתחומכם – עליכם להיות מעט יותר טובים מהמתחרים שלכם וכך תוכלו להגיע להישגים ותוצאות שימצבו אתכם במקומות הראשונים וכמותגים מובילים בתחומכם.

 

דוגמה נוספת למיתוג עסקים היא חיזוק המותג שלכם בעזרת כתבות יחסי ציבור ויצירת נוכחות בערוצי התקשורת השונים כמו העיתונות, הטלויזיה, הרדיו והאינטרנט. כאשר בית העסק פונה אלינו ומעוניין להפוך למותג רציני אנחנו מסייעים לו גם בעזרת מחלקת היח"צ שלנו ולאחר שאנחנו בונים אסטרטגיה למיתוג של העסק אנחנו מתחילים לכתוב כתבות, ליצור סרטוני תדמית מקצועיים לעסק בכדי שאלו יופיעו בערוצים הנכונים כדי לחזק את המותג

הנה דוגמה לכתבות יחסי ציבור לחיזוק המותג שערכנו

כמו כן מספר הופעות בטלויזיה בארץ ובעולם 

לסיום, אצלנו בחברת מינוף עסקי אנחנו מתייחסים למיתוג כמקדם מכירות לעסק ולכן אנחנו משלבים את תהליך המיתוג עם בניית אסטרטגיה שיווקית ולא עושים מיתוג בצורה מנותקת שלא תביא לכם תוצאות. דוגמה טובה לכך היא יצירת מוצרי אוטוריטה המחזקים את המותג כגון כתיבת ספר אוטוריטה, יצירת קורס דיגיטלי, יצירת משחק של בית העסק, אפליקציה וכדומה – כולם הם מוצרים מחזקי מותג אשר יוצרים חיבור עמוק יותר של הלקוח אל המותג שלכם, ומאפשר לכם לייצר חוויית לקוח עוצמתית יותר כיוון שהלקוח רואה אתכם כחברה רצינית, יציבה ומחויבת, ולכן, יעדיף לרוב לעבוד עם עסק רציני מאשר למצוא ספק שלא בטוח שיספק לו את השירות ברמה שהוא רוצה ובמקרים רבים אף עלול לגרום לו לנזקים.

צפו בתמונה מתוך האתר שלי המציג את ספריי רבי המכר. נכון שהמיתוג ורמת הביצוע מרשימה?

אני מאמין גדול בלהשקיע מה שצריך כדי להיות הכי טוב שאני יכול, בכל דבר שאני עושה. וזו העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לכם. תעשו את הדברים בצורה רצינית, מקצועית, שתגרום ללקוחות שלכם להרגיש שאתם חושבים עליהם ומכבדים אותם ולא תתפשרו עד שתספקו להם את השירות או המוצר הטוב ביותר שלכם, כדי שהם יהיו מרוצים, ימליצו לאחרים ויצליחו.

מיתוג עבורי הוא צעד נוסף שמסייע לי בחיזוק והרחבת החופש הכלכלי שלי ואני מתייחס אליו כאל מקור הכנסה חשוב בפעילות העסקית שלי שמאפשר לי לייצר ריבוי מקורות הכנסה וערוץ הכנסה פאסיבי באופנים רבים. אני ממליץ לכם לקיים איתנו שיחת ייעוץ ראשונית כדי לבנות, לחזק ולקדם את המותג שלכם.

אני בטוח שיש לכם גם הרבה שאלות לגבי ה מיתוג אז רשמתי לכם כמה שאלות ותשובות וכמו כן בכל שאלה אשמח לסייע לכם אז פשוט שילחו לי הודעת וואטסאפ בקישור הזה ואני או מישהו מהצוות שלי נחזור אליכם בשמחה עם כל התשובות

שאלה: כמה זמן לוקח מיתוג לעסק?

תשובה: מיתוג נקודתי הוא תהליך שאורך עד כחודש לרוב, אולם אם יש לכם כוונה להפוך למותג עליכם להבין כי מחלקת המיתוג שלכם היא מחלקה שיכולה ללוות את העסק שלכם כמו מחלקת שיווק ומחלקת מכירות. במהלך הדרך המחלקה הזו תוכל לעצב לכם את הלוגו, את הבאנרים, את התמונות המעוצבות שתעלו כקאברים לערוץ היוטיוב שלכם ולרשתות החברתיות השונות, אולפן הצילום יכין לכם את הסרטים השיווקיים שלכם, הופעות בטלוויזיה, כתבות יחסי ציבור, כתיבת ספר, קורס דיגיטלי, ג'ינגלים ועוד…

שאלה: כמה עולה תהליך מיתוג?

תשובה: העלויות משתנות מעסק לעסק על פי האסטרטגיה שנבחר לפעול על פיה. אתם צריכים להתייחס למחלקת המיתוג כאל מקור רווח ולא כאל הוצאה בעסק. כל הוצאות מחלקה זו הן הוצאות מוכרות לצורכי מס ולכן במקום לשלם מיסים תוכלו לפתח את העסק שלכם ולצמוח במקום לדשדש במקום. בנוסף, מטרת התוכנית האסטרטגית היא לייצר את הצמיחה מתוך ההכנסות ולכן אין לכם מה לדאוג לגבי ההוצאות עבור המיתוג וכדאי להתמקד בהכנסות שהתהליך הזה יביא לכם. כחלק מבניית המיתוג תוכלו גם להעלות את התעריפים שלכם כך שתהליך המיתוג הוא רווחי בכל אספקט.

שאלה: איך מתחילים את תהליך המיתוג?

תשובה: מתחילים בשיחת ייעוץ ללא עלות כדי להבין את נתוני הפתיחה שלכם. לאחר מכן נעבור לפגישת אסטרטגיה לחיזוק המותג שלכם ופיתוח העסק שלכם. מדובר בפגישה של כשעתיים כדי להבין בה מה נדרש כרגע לעסק. לעתים מהפגישה יוצאים עם תובנות המשלבות מספר מהלכים כגון, פיתוח תשתיות העסק, השיווק והמכירות. עסקים שעברו אצלנו תהליכי מיתוג צמחו בטירוף והגדילו את ההכנסות שלהם בעסק במהירות.

מה תקבלו בפגישת הייעוץ והמיתוג העסקי עם עמית אופיר ?

הנה כמה דוגמאות לעסקים שעברו אצלנו תהליך פיתוח עסקי ומיתוג:

אם אהבתם את המאמר קבלו ממני שתי מתנות שוות שיעזרו לכם לבנות ולחזק את המותג שלכם, לפרוץ את תקרת הזכוכית שלכם, להגדיל את ההכנסות שלכם ויקרבו אתכם עוד קצת לעבר החופש הכלכלי שלכם:

המתנה הראשונה:
גישה להדרכה שבה תלמדו איך להפוך את המומחיות שלכם לעסק יציב וריווחי, שתוכלו להגיע איתו גם להכנסות של מיליון שקל בשנה או יותר, בהתאם לשאיפות, ליכולות ולרעב שלכם

המתנה השנייה:
גישה להרצאה מרתקת שתסייע לכם לבנות את המותג שלכם מבלי לוותר על התשוקה שלכם. בהרצאה אשתף אתכם בארבעת המפתחות לבניית חופש כלכלי וארחיב על תובנות רבות מתוך סדרת הספרים רבי המכר העולמיים שלי לבניית חופש כלכלי. https://www.youtube.com/watch?v=D_j8Y0QnxYg

 

תודה שקראתם, אשמח לקבל תגובות מכם, לענות על שאלות שאולי יש לכם ולשמוע מכם, כדי לדעת מה עוד יכול לסייע לכם בדרך להצלחה שלכם

 

תנו בראש חברים,

שלכם

עמית אופיר

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

הספר: לעולם לא לוותר

הספר 'לעולם לא לוותר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר: 'לחלום ולהגשים'

הספר 'לחלום ולהגשים' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק במיומנות הגשמת

הספר: להילחם על האושר

הספר 'להילחם על האושר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר כנגד כל הסיכויים

הספר כנגד כל הסיכויים הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

דילוג לתוכן