ייעוץ עסקי – איך בונים עסק של מיליון שקל בשנה? ומהו השריר הכי חשוב בהתפתחות שלכם שכדאי שתאמנו בדרך לשם?

  • בלוג
  • >
  • ייעוץ עסקי – איך בונים עסק של מיליון שקל בשנה? ומהו השריר הכי חשוב בהתפתחות שלכם שכדאי שתאמנו בדרך לשם?

ייעוץ עסקי – הדרכה על בניית עסק גדול שמכניס למעלה ממיליון שקל בשנה

אם אתם מנהלים עסק ואתם שואלים את עצמכם מדוע אתם לא מתקדמים משנה לשנה ופורצים את תקרת הזכוכית של ההכנסות שלכם, ומדוע ישנם מתחרים שלכם שאתם רואים ברשת אשר צומחים וגדלים כל הזמן? חשוב שתבינו שאנשים מצליחים לעולם לא עובדים לבד.

גם לי באופן אישי יש תמיד צוות מקצועי שמלווה אותי ונותן לי ייעוץ עסקי – אני אף פעם לא עובד לבד! הסיבה היא שאני תמיד רוצה שיהיה שם מישהו שיוציא ממני את ה 110% וכל הזמן ידחוף אותי לצאת מאזור הנוחות. אישית אני משלם הרבה מאוד כסף לאנשי מקצוע שונים שלהם אני זקוק כדי להרוויח הרבה כסף ואני משלם להם באהבה גדולה מתוך הבנה שרק ככה אוכל לצמוח. גם אלוף העולם חייב מאמן אישי שיוציא ממנו את המקסימום.

אם אתם רוצים להיות בעלי עסקים מצליחים אתם חייבים לקחת ייעוץ עסקי ועליכם לאמן כמה שיותר את השריר שיודע לשלם, שאוהב לשלם ועושה זאת כמה שיותר כיוון שכל שקל שתשלמו, תדעו להפוך לשני שקלים ושלושה שקלים. כך שהמבחן שלכם מתחיל בהחלטה איזה אנשים אתם רוצים להיות? האם אתם רוצים להיות אנשים עניים תודעתית שכל הזמן חושבים ש'מוכרים לכם' או אנשים עשירים תודעתית שמבינים שסביבם יש אנשים מוכשרים ששווים להם הרבה מאוד כסף אם ייעזרו בהם בצורה נכונה. אם תאמצו את צורת חשיבה זו תבינו שבכל פעם שמישהו מציע לכם את השירות שלו הוא למעשה מנסה לעזור לכם ולפנות לכם זמן יקר על ידי שימוש בזמן, בידע או בכסף שלו בכדי שאתם תוכלו לעשות מה שעולה על דעתכם.

אתם צריכים להבין שבתכנית העסקית של בניית עסק של מיליון ₪ בשנה כבר מתומחר תהליך הליווי וכל שקל שתוציא על הליווי הזה שווה לכם זהב. אם אתם לא מבינים זאת עדיין בשלב הזה כנראה שנכשלתי במשימתי ואם ניפגש בעוד שנה, כנראה מצבכם הכלכלי יהיה דומה למה שהוא עכשיו או גרוע מכך.

כאמור, גם אני שמנהל עסק רווחי כבר שנים רבות וכבר עשיתי כמה וכמה מיליוני שקלים מהעסק שלי, אני משלם הרבה מאוד כסף למומחים שונים כדי שייקחו את העסק שלי קדימה ואני לא מדבר רק על אנשי מקצוע אלא על תהליכי ליווי וייעוץ עסקי ובלעדי התהליכים האלה שעברתי במהלך השנים לא יכולתי לעשות את קפיצות הדרך שעשיתי אילו לא הייתי עושה זאת.

בכל הזדמנות שיש לי ללמוד עוד אני הולך ולומד ישירות מהאנשים שמובילים בתחום ומשלם להם באהבה ללמד אותי לשפר עוד ועוד את היכולות שלי. בשונה אולי מרוב האנשים שמפחדים לשלם ליועצים כסף עבור תהליך הייעוץ שהם מציעים אני יודע בוודאות שכאשר הולכים ללמוד אצל אנשים שחיים את מה שהם מלמדים העלות תועלת היא אינסופית ואם אתם לא שם ברמת התודעה כעת – אין לכם סיכוי להצליח. וזה לא משנה אם התהליך שהם מציעים עולה 10,000 ₪ או 50,000 ₪.

בנוסף, אם המטרות שלכם קטנות כדאי שתהיו מוכנים לשלם מחירים קטנים ואם המטרות שלכם גדולות ואתם רוצים להיות מיליונרים אתם צריכים לדעת לשלם על שירות שיעשה לכם מיליונים. כמובן צריך לדעת לעשות זאת בצורה הדרגתית אבל אני כמובן מדבר על המיינדסט שבו אתם צריכים להיות.

מציאת רעיון לעסק משגשג

על מנת ליצור עסק משגשג אני מאמין שכדאי לבחור תחום שיש לכם תשוקה עזה אליו. ניהול עסק אינו דבר פשוט ולכן חשוב שכאשר תיתקלו באתגרים, בעיות ומכשולים, תהיה לכם המוטיבציה והאנרגיה להתמודד איתם. ללא תשוקה הניצוץ שאתו התחלתם ייעלם וסביר שבסופו של דבר תיסגרו את העסק. מנגד, ברגע שתחברו את העסק לתשוקה שלכם, יהיה קשה מאוד לכבות אתכם ותביאו אתכם 'רעב' שאין לאחרים כך שתיתנו מעצמכם 110% – דבר שיגדיל בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם בבניית עסק משגשג.

בנוסף אני ממליץ לבדוק מהי השכר הממוצע עבור רוב האנשים שעוסקים באותו תחום. אין זה אומר שזה יהיה גובה השכר שלכם אולם כדאי שיהיה לכם איזה שהוא מדד כלשהו והבנה ראשונית לגבי התחום. אני מאמין שאפשר ליצור עסק משגשג בכל תחום ומה שיקבע האם תצליחו לבנות עסק משגשג זה בעיקר איך 'תשחקו' את המשחק, על פי אילו אסטרטגיות וטקטיקות תפעלו ובאילו שיטות עבודה תשתמשו כדי לנהל את העסק. האסטרטגיה שלנו היא תמיד להיות ממוצבים מעל מחירי השוק על ידי בניית מותג, שירותי premium ו – Super premium אשר מבודלים משאר המתחרים בתחום שאליו אני מעוניין להיכנס, במחירים, באיכות, בהבטחה של המוצר או השירות וכדומה.

את זה תוכלו ליצור בעזרת ייעוץ עסקי של יועץ שיודע לחשוב בצורה יצירתית, שהיא המפתח לבניית עסק משגשג! חישבו כיצד תוכלו לשנות את חוקי המשחק והרווחיות כך שתיצרו מודל עבודה ייחודי המספק ערך רב יותר מאשר שאר המתחרים שלכם באותו תחום.

ברגע שתפצחו מה מבדל אתכם ומהם היתרונות שלכם ביחס לשחקנים האחרים בתחום יהיה לכם הרבה יותר קל להתקדם בבניית עסק משגשג, ולא חשוב באיזה תחום אתם עוסקים!

תכנון מקדים 

לפני שתתחילו בהקמת העסק המשגשג שלכם, חשוב מאוד שתשקיעו זמן וחשיבה בתהליך הייעוץ העסקי שיעזרו לכם להבין איזה סוג עסק אתם רוצים להקים, מה הקונספט שלו וכיצד תבחרו לנהל אותו.

האם תעדיפו לפתוח עסק פיזי כגון חנות, משרד או מסעדה? אולי עסק המספק שירותים טלפוניים ואולי דווקא חנות דיגיטלית באינטרנט? כל עסק דורש הכנה שונה ולכל אפשרות יש כמובן יתרונות וחסרונות שונים. ההמלצה שלנו היא למזער סיכונים, להשתדל לחסוך כמה שיותר בעלויות והתחייבויות קבועות ולשאוף להגדיל את הרווחיות בעזרת ערך רב יותר שתיתנו ללקוחות.

יחד עם זאת אני ממליץ תמיד להתייעץ עם אנשים שהצליחו בתחום שבו אתם רוצים לעסוק ולא להתייעץ עם אנשים חסרי ניסיון שעלולים לתת עצות שלא יקדמו אתכם.

אחת הטעויות הנפוצות היא לפנות לאנשים מהמעגל הקרוב שלנו ולהתייעץ איתם. אנחנו מתייחסים לכך כטעות כיוון שברוב המקרים העצות שהם יתנו לנו הן העצות הגרועות ביותר שנוכל לקבל, וכיוון שמדובר באנשים הקרובים לנו וסביר שאנחנו מעריכים את דעתם, אנחנו עלולים להתבלבל ולקבל את עצתם, למרות שזו לא מגיעה מניסיון או הבנה בתחום, אלא יותר מהצורך שלהם לגונן עלינו, שלא נעשה טעויות מיותרות.

בוודאי תסכימו אתנו שאין שום היגיון לקבל עצה בנושא פתיחת עסק ממישהו שכל חייו היה שכיר, נכון? ובכל זאת רוב האנשים פועלים בדרך זו וניזונים מעצות והמלצות של אנשים שאין להם שום ידע ממשי או הצלחות בתחום שבו הם נותנים עצות. עצות כאלה הן מסוכנות ביותר ולכן חשוב שתתייעצו רק עם אנשים שהצליחו ומדברים מניסיונם האישי.

יצירת חזון

עסק אינו יכול לגדול ולהתרומם אם אין לו חזון גדול ומשמעותי. ככל שהחזון שלכם יהיה ברור יותר, תגדילו ביחד עם זאת את הפוטנציאל שלכם ליצור עסק משגשג.

בשונה מהגישה של רוב בעלי העסקים, אני מאמין כי אין זה מספיק לפתוח עסק שמוכר מוצר מסוים! אם אתם חושבים לפתוח עסק תשאלו את עצמכם מה הערך הגדול ביותר שהוא נועד לספק ללקוחותיכם. כך לדוגמה אם אתם רוצים לפתוח מכולת, בית קפה, חנות או מפעל בררו עם עצמכם מה נועד העסק שלכם להגשים וחפשו תשובה שתאפשר לכם לעזור כמה שיותר אנשים. בית קפה משגשג אינו נועד רק למכור קפה וארוחות. הוא נועד לספק אווירה לתושבי האזור או אולי לבעלי עסקים שיוכלו לשבת בו כדי לערוך פגישות עסקיות. ברגע שתכירו לעומק את הקהל שלכם ותבינו היטב מהן הבעיות שלו ומהו הצורך האמיתי שבשבילו הוא זקוק לשירות או למוצר שלכם, תוכלו לספק עבורו ערך הרבה יותר גדול מאשר המוצר או השירות עצמו ותרכשו לכם קהל מחויב ונאמן. כך תתחילו לבנות סביבכם קהילה וככל שהקשר שלכם עם הקהילה שלכם יהיה הדוק יותר, אישי ואינטימי הם ייהנו לרכוש מכם ויחזרו לרכוש שוב ושוב, ימליצו לאחרים לרכוש מכם גם ואפילו יסייעו לכם להשתפר, לצמוח ולגדול עקב תחושת השייכות למקום ולעסק ולחזון שלכם.

בנוסף, מעבר למוצר או לשירות הדגל המרכזי שלכם תוכלו כעת למכור מוצרים ושירותים נוספים לקהל שלכם כיוון שאתם מבינים יותר ויותר למה הוא זקוק וככל שתהיו יצירתיים יותר והערך שתצליחו לחשוב עליו יהיה גדול יותר – כך תוכלו למכור לקהל הלקוחות שלכם מוצרים גדולים ויקרים יותר שעונים על צרכים עמוקים יותר.

הגדרת מטרות 

אחד הדברים החשובים ביותר שיגרמו לכם להצליח בחיים וליצור עסק משגשג הוא הגדרת מטרות ברורות ולשם כך צריך יועץ עסקי חד שיוביל אתכם למטרות שלכם ויסייע לכם להוביל אל מול המתחרים שלכם.

מטרות הן המצפן המכוון שלכם והן אלו אשר ישקפו האם התקדמתם או צעדתם במקום. עסק ללא מטרות  הוא כמו ג'י פי אס ללא לוויין.

כדי לכתוב מטרות בצורה האפקטיבית ביותר אתם צריכים לפעול על פי 4 קריטריונים:

  1. מטרות חיוביות – כתבו מה אתם רוצים להשיג ולא ממה אתם רוצים להימנע.
  2. מטרות ספציפיות – מה בדיוק אתם רוצים להשיג? תהיו מדידים וספציפיים.
  3. מטרות מוגדרות בזמן – הגדירו לוח זמנים ותאריכי יעד להשגת המטרות שלכם.
  4. מטרות התלויות רק בכם – התמקדו רק בחלק שלכם, ולא במה אחרים צריכים לעשות

ככל שתקפידו לכתוב את המטרות שלכם ולפעול על פיהן, כך תיהנו גם מתוצאות רבות יותר, וגם מתחושת בהירות ושליטה בעסק.

זכרו: עסק משגשג הוא עסק אשר מתפתח ומשתנה באופן מתמיד, לכן מומלץ לחדש את מטרות העסק אחת לרבעון וזאת בכדי שתוכלו גם להתאים אותם לאופי המשתנה של העסק ושלכם, וגם להשיג אותן בצורה המיטבית.

יצירת תכנית פעולה מנצחת

הצלחה לא מתרחשת בין לילה! רעיון טוב לא הופך להיות עסק ענק ומשגשג בתוך רגע אחד בלבד. לשם כך צריכה להיות לנו סבלנות, יכולת התמדה, נחישות ומוטיבציה  רבה. זו הסיבה שעלינו לבנות תכנית פעולה מנצחת!

פעולה שתיקח בחשבון את הקשיים שבדרך ותדע לספק לנו את הצרכים השונים שיעזרו לנו להתמודד איתם בהצלחה. בדומה לריצת מרתון בה עלינו לתכנן בקפידה את המסלול כולו ולהשאיר כוחות עד לקילומטר האחרון, גם בעסק עלינו להשאיר מקום למנוחה, לזוגיות ולמשפחה, לבריאות שלנו ולאורח החיים שאנחנו שואפים להשיג.

אין טעם לשחוק את עצמכם עד אפיסת כוחות. עסק משגשג מתחיל בבניית אורח חיים מאוזן ולשם כך חשוב שתהיה לכם תכנית אפקטיבית. מהניסיון שלנו כדי לבנות תכנית שכזו תמיד כדאי להתייעץ עם יועץ עסקי שכבר הצליח בעצמו ויוכל ללוות אתכם בדרך, לחסוך לכם טעויות רבות ולסייע לכם למקסם את הרווחים.

בכל פעם שאני מתחיל פרויקט מורכב בתחום שאינו מוכר לי אני תמיד פונה למומחה הטוב ביותר באותו תחום ומשלם לו כמה שצריך כדי שיחסוך לי זמן של שנים, כסף רב ומאמץ מיותר.

אנשים רבים עסוקים וממוקדים בכמה כסף יוכלו לחסוך ולא בכמה כסף יוכלו להרוויח. מיקוד שגוי זה גורם להם לפעול מתוך פחד ולא מתוך שיקול דעת מושכל ורציונאלי. זו אינה הגישה של אנשים מצליחים. אלו מעדיפים לקצר את הדרך אל ההצלחה כיוון שהם מבינים שמומחה טוב, יציל אותם מלעשות הרבה טעויות קטלניות ויסייע להם להרוויח פי כמה מונים מעלות שירותיו.

בכל שאלה והתייעצות, אתם מוזמנים ליצור קשר ואשמח לסייע לכם בצורה מקצועית. אם כבר עכשיו אתם רוצים להתייעץ לגבי העסק שלכם אני אשמח להעניק לכם שיחת ייעוץ ראשונית אם אחד מאנשי הצוות שלי כדי לבדוק מה תקוע אצלכם בעסק, ואיך תוכלו גם אתם להפוך אותו למכונה משומנת שמכניסה לכם מיליון ₪ בשנה כדי שגם אתם, תוכלו להתחיל לבנות את החופש הכלכלי שלכם.

הנה פרטי ההתקשרות עמי, רשמו לכם אותם ותרגישו בנוח ליצור עמי קשר בכל עת לגבי תהליכי הייעוץ העסקי ושירותי המעטפת המלאים שחברת מינוף עסקי מספקת ללקוחותיה אשר גורמים להם פעם אחר פעם להגיע לשיאים יוצאי דופן.

מאחל לכם הצלחה גדולה בהמשך הדרך.

בהצלחה

עמית אופיר

 

 

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן