שיווק לעסקים קטנים – מדוע מחלקת שיווק חזקה בעסק היא אחת הצעדים הקריטיים לבניית חופש כלכלי ובניית עסק של מיליון שקל בשנה

 • בלוג
 • >
 • שיווק לעסקים קטנים – מדוע מחלקת שיווק חזקה בעסק היא אחת הצעדים הקריטיים לבניית חופש כלכלי ובניית עסק של מיליון שקל בשנה

האם שיווק הוא הכרחי לעסקים קטנים ומדוע כל כך הרבה עסקים קטנים בקושי שורדים ולא נמצאים במגמת צמיחה?

בשנתיים האחרונות פגשתי באופן אישי אלפי בעלי עסקים קטנים שבאו להתייעץ לגבי העסק שלהם, פשוט כי נמאס להם לראות אותו דורך במקום ומדשדש. כאשר הם באים לפגישת הייעוץ הראשונה יש לי כבר את כל מה שאני צריך מהם כדי לדעת בדיוק מדוע העסק שלהם תקוע במקום. איך? שלחתי להם שאלון שאני שולח לפני הפגישה עימם ובו כל השאלות שעוזרות לי להבין מדוע העסק שלהם נמצא במקום שבו הוא נמצא. מהרגע שאתם מבינים את החוקים לניהול עסק מאוד קל להבין מהן הבעיות שיש בו. ולא, זה לא תמיד שיווק כמו שרוב בעלי העסקים חושבים כשהם נכנסים אלי למשרד ואני שואל אותם – אז מה אתם חושבים שצריך לעשות כדי להפוך את העסק שלכם מעסק שמכניס לדוגמה 20,000 ₪ בחודש לעסק שמכניס 100,000 ₪ בחודש?

רובם עונים שכל מה שהם צריכים זה יותר שיווק, כאילו שיווק זו נוסחת הפלא שתפתור להם את כל הבעיות. לפעמים הבעיות נמצאות בכלל במחלקות השונות של העסק שעליהן בעל העסק כלל לא שם דגש. ובכל זאת, במאמר זה אתמקד בהחלט בנושא השיווק לעסקים קטנים כיוון שאני מוצא את הנושא הזה כמקור להרבה מאוד בעיות שיש לבעלי העסקים הללו, והחלטתי לפתור את הסוגיה הזו ולהסביר לכם צעד אחר צעד מה אתם צריכים לעשות כדי לשווק את העסק שלכם כך שלא יהיו חסרים לכם לקוחות אף פעם.

אז בואו נתחיל אם כך מההתחלה…

האם שיווק הכרחי לכל עסק? ברור שכן. ללא שיווק אין עסק ואם יש עסק – אז אתם עושים שיווק מבלי לקרוא לזה שיווק. יכול להיות שאתם קוראים לזה שיווק מפה לאוזן, אבל גם זה נחשב לשיווק. עסק לא יכול להתקיים אם הוא לא משקיע חלק מהמשאבים שלו כדי לשווק את עצמו לקהל היעד שמתאים לו. עסק ללא שיווק הוא כמו רכב ללא דלק. אולי הרכב שלכם נוסע כיוון שאתם כרגע נמצאים בירידה והרכב מתגלגל מכוח הכבידה, אולם מה יקרה אם תחליט שאתם רוצים להגדיל את ההכנסה שלכם ולעלות לדוגמה מהכנסה חודשית של 10,000 ₪ בחודש להכנסה של 30,000 ₪ בחודש? האם יש לכם את היכולת לעשות זאת בעסק שלכם? במידה והתשובה שלכם שלילית ואתם לא יודעים איך להגביר או להנמיך את ההכנסות שלכם בכל חודש על פי השאיפות שלכם – אין לכם באמת עסק אמיתי אלא יותר סוג של תחביב שממנו אתם גם מכניסים קצת או הרבה כסף – אבל לצערי זה לא מספיק!

ההגדרה שלי לעסק רציני תלויה בתשובה לשאלה ששאלתי: האם אתם בשליטה על העסק? כחלק מהשליטה שאני מדבר עליה, אני מדבר גם על היכולת להחליט שהעסק שלכם יכניס בסוף החודש סכום כלשהו (לדוגמה 100,000 ₪) ולדעת בוודאות (כמעט מוחלטת) שאכן תגיעו בסוף החודש לסכום הזה.

נכון שאין שום ערובות בחיים לשום דבר. אבל ככל שאתם שולטים טוב יותר בכלי הרכב שלכם (או בעסק שלכם במקרה שלנו), כך תדעו בצורה יותר מדויקת כמה כסף בדיוק ייכנס לכם בסוף החודש, ממש כמו שאדם שכיר יודע שהמשכורת שלו בסוף החודש היא 10,000 ₪ לדוגמה.

כדי להגיע ליכולת השליטה הזו עליכם לדעת שלושה דברים עיקריים:

 1. איך לנהל עסק רציני וריווחי
 2. איך לשלוט במנגנון השיווק של העסק שלכם
 3. להכיר את המספרים שלכם בעסק

כתבתי מאמרים רבים באתר על ניהול עסקים רווחיים וגם ספרים מקצועיים בנושא אז אם הנושא מעניין אתכם אתם מוזמנים לקרוא אותם ולהעמיק את ההבנה שלכם.

במאמר זה אתמקד בסעיף השני והשלישי כדי להסביר לכם איך לעשות שיווק לעסק שלכם ולחזות בצורה מדוייקת כמה כסף תכניסו החודש.

כדי לשלוט במנגנון השיווק של העסק עליכם להבין ממה מורכב תהליך השיווק

השלב הראשון הוא שלב בחירת קהל היעד שלכם. בעלי עסקים רבים לא מכירים טוב מספיק את קהל היעד שלהם כפי שהם אמורים להכיר אותו ולכן קשה להם לעשות שיווק אפקטיבי לעסק שלהם או לשירות או המוצר שהם מנסים למכור.

השלב השני הוא קביעת ההבטחה השיווקית של העסק. בעלי עסקים רבים לא עושים זאת ולא מבינים מדוע קשה להם כל כך למכור. יתרה מכך, הם לא מבינים מדוע השיווק שלהם לא עובד ואז הם מתחילים להטיח האשמות ואומרים שהשיווק שעשו לא הביא תוצאות, וכי חברת השיווק שהם עבדו איתה לא סיפקה להם תוצאות והם בזבזו הרבה מאוד כסף ומאז הם לא מאמינים בשיווק בפייסבוק או בכל פלטפורמה אחרת. הקיצוניים שבהם יאמרו שהם לא מאמינים בשיווק ברשתות וכי שיווק באינטרנט לא עובד.

ברור שאלו שטויות במיץ עגבניות. שיווק באינטרנט עובד היום כמו שלא עבד מעולם – הוא יכול להיות מאוד מדויק, או חסר כיוון, וזאת בהתאם לצוות אנשי המקצוע שעובדים על העסק וזה כמובן כולל גם את אנשי השיווק עצמם אולם לא רק.. זה כולל גם את בעל העסק עצמו שלא מספק את המידע המדויק ביותר לאנשי השיווק, ואם אנשי השיווק לא מספיק טובים או חדים או מקצועיים, הם פשוט יזרמו עם כל מה שבעל העסק יענה להם ויסתמכו על כך. ומעבר אליהם גם צוות המכירה ובמקרים רבים גם צוות התפעול צריכים להיות מעורבים בכל מה שקורה, כדי שהדברים יצליחו.

תחשבו על כך שכדי להצליח בכל דבר בחיים – כל הדברים צריכים לקרות בדיוק בסדר הנכון, בסנכרון מושלם וללא טעויות כלל. הסיכוי לסגירת עסקה הוא מאוד נמוך אם במהלך תהליך המכירה מתגלות בעיות או מתקיימת התנהלות לא מקצועית מכל סוג שהוא. כדי להבקיע שער בכדורגל צריך שיהיה תזמון מושלם בין כל חברי הקבוצה, וכן כל חברי הקבוצה היריבה צריכים להיות בדיוק במקום הלא נכון, אחרת מישהו יבלום את הכדור מלהגיע לשער. בדיוק כך גם בעסק שלכם. אם הפרסומת לא היתה מדויקת או לא מספיק ברורה, אם המחיר לא היה מספיק אטרקטיבי, אם ההצעה עצמה לא היתה מדויקת, אם חזרתם ללקוח שהתעניין דקה, שעה או שבוע מאוחר מידי, אם שיחת המכירה לא היתה מעולה, אם הלקוח לא היה בדיוק בסיטואציה שבה הוא פנוי לשמוע אתכם ולקבל החלטה, אם כרטיס האשראי לא היה עליו, אם הוא בדיוק באמצע נסיעה, מקום רועש או כל דבר אחר שיפריע לעסקה מלקרות – אתם תפספסו אותה ולעולם לא תוכלו למצוא את ההזדמנות שוב עם אותו הלקוח…

זו הסיבה שכדי לבחור את חברת השיווק הנכונה עבור העסק שלך, אתם חייבים לקחת את הטובים ביותר. כדי שלא יקרו לכם טעויות בדרך. כל טעות בשיווק היא טעות שתעלה לכם המון. גם בכסף, גם במשאבים נפשיים וגם בזמן יקר.

להכיר את המספרים שלכם בעסק

כשאני מדבר על להכיר את המספרים שלכם בעסק אני מתכוון שאתם צריכים להבין מהם אחוזי ההמרה והנטישה בכל שלב ושלב בתהליך. אני רואה הרבה בעלי עסקים שלא מבינים או לא מכירים את המספרים שלהם בעסק ואז מה שקורה זה שהם מוציאים כסף על שיווק. הם לא באמת יודעים מכה כסף בדיוק הם הוציאו, הכל אצלם מבוסס על תחושות ועל בערך וכך גם העסק שלהם נראה: כמו עסק בערך. בעלי עסקים מצליחים יודעים בדיוק כמה כסף הם מוציאים על פרסום, כמה עולים להם הלידים, מהו אחוז סגירת עסקה ולסיום להכפיל את זה בזה ולגלות כמה כסף הושקע בקמפיין וכמה תמורה היתה למהלך השיווק.

הנה הדוגמה להמחשה:

אם לדוגמה העסק שלכם הוא עסק של ייעוץ משכנתאות, ואתם מוכרים שירות שעולה בממוצע 6,000 ₪ פלוס מע"מ. עכשיו אנחנו צריכים לדעת לכמה לקוחות אתם מסוגלים לתת שירות, אם הכמות החודשית של לקוחות שאתם יכולים לתת להם שירות היא 5 לקוחות לדוגמה, בית העסק יוכל להגיע להכנסה חודשית של כ 30,000 ₪ פלוס מינוס. ככל שתכירו את המספרים שלכם תדעו בדיוק כמה עוצמה להפעיל בשלב השיווק כדי לקבל את כמות הלידים הדרושה לכם כדי לסגור 5 עסקאות בסוף החודש. שריר זה הוא שריר דינאמי ומשתנה אולם בעל עסק שמכיר את המספרים שלו בעסק יודע כל חודש להגיע בדיוק לסכומים שאליהם הוא שואף להגיע והסיכוי שלו להגיע לחופש כלכלי עולה בצורה דרמטית. כמובן שללא תכנית פיננסית ותכנית עסקית נכונה סביר שלא יצליח לעמוד ביעד כיוון שישלם הרבה מאוד כסף מיותר על מיסים שהוא לא חייב לשלם, ועל הוצאות נוספות ויקרות שהוא לא מודע להם, או לא יודע לחמוק מהן. אצלנו בחברת מינוף עסקי פיתחתי שיטה מאוד מדויקת להגיע לחופש כלכלי – היא מאפשרת לנו לתכנן ולחזות בדיוק כמה כסף אנחנו צריכים להכניס בכל חודש כדי להגיע לחופש כלכלי (בהתאמה ללקוח הספציפי שאיתו אנחנו מלווים לחופש כלכלי).

על שיטת חופש כלכלי תוך חמש שנים כתבתי והרחבתי בערכת המשחק חופש כלכלי ואם הנושא מעניין אתכם אני ממליץ לכם לשחק את המשחק ולקרוא את הספרון שמצורף לערכת המשחק כדי להבין טוב יותר את עקרונות השיטה, כך שתגיעו לחופש הכלכלי שלכם ללא עיכובים מיותרים – ואתם בטח יודעים שלא חסרים עיכובים כאלה בחיים, אז לא כדאי לספק להם עוד סיבות טובות לעכב אותנו יותר ממה שצריך.

מהן האפשרויות והדרכים לשיווק עסקים קטנים?

כדי לשווק את העסק עלינו לפרק את המילה שיווק ולהבין אותה היטב.

שיווק בעולם העסקים הוא מושג המתאר פעילות, אשר מקדמת מכירה של מוצר (פיזי, דיגיטלי או שירות כלשהו).

אולם למעשה, אנחנו משווקים המון דברים בחיי היום יום שלנו כאשר אנחנו מנסים לשכנע מישהו לקבל החלטה כלשהי. אנחנו משווקים לילד שלנו אוכל בריא, אנחנו משווקים את עצמנו כאשר אנחנו הולכים לריאיון עבודה, או פגישה עסקית, אנחנו משווקים את עצמנו או את העסק שלנו כאשר אנחנו הולכים לבנק ומדברים עם הבנקאי כדי שייתן לנו הלוואה או תנאים מועדפים, או אפילו אם אנחנו צריכים לשכנע מישהו שייתן לנו לעקוף אותו בתור בסופר כי יש לנו רק מצרך אחד וזה ייקח ממש שנייה אחת.

שיווק הוא דבר בסיסי ויום יומי שלמי שיש את הכישורים האלו (והם נלמדים ידידיי – כל אחד צריך להיות איש שיווק כדי להצליח בחיים).

שיווק העסק שלכם יוכל להיעשות במספר דרכים הכוללות בין היתר:

 • פרסום של מודעה המספרת ומציגה את השירות או המוצר שלכם
 • קידום מכירות בעזרת מבצע כלשהו, הנחה לזמן מוגבל, תלוש מתנה או כל תמריץ אחר שיסייע לכם לגרום יותר לקוחות לרכוש את המוצר או השירות שלכם.
 • יחסי ציבור למטרת חשיפה ומיתוג בעזרת ערוצי התקשורת השונים כגון טלוויזיה, רדיו, עיתונות, אינטרנט וכדומה.
 • שיווק ישיר או מכירה אישית שבה נפנה בפניה יזומה ללקוחות פוטנציאליים ונבדוק האם הם מעוניינים בשירות או במוצר שלנו
 • יצירת מגנט שיווקי כגון מתנה שנציע ללקוחות הפוטנציאליים שתינתן בתנאים מסוימים שעליהם נוכל להחליט בעת תכנון המנגנון – פעולה זו תגרום ללקוחות יותר רלוונטיים עבורנו לאותת לנו שיש להם צורך בשירות שאנחנו מציעים והם יהיו מוכנים לקבל את התנאים שלנו, כדי לקבל את המתנה שהצענו.

הנה דוגמה למנגנון שיווק כזה:

אם חשוב לכם להבין איך בונים עסק של מיליון שקל בשנה וייעוץ בנושא השיווק של העסק שלכם אני אשמח להעניק לכם שיחת ייעוץ איתי או עם מישהו מהצוות שלי לקידום ופיתוח העסק שלכם. לשם כך השאירו כאן את הפרטים שלכם.

שאלון זה מאפשר לי לייצר תנועה רציפה של מתעניינים פוטנציאליים שמעוניינים לשמוע פרטים נוספים על היכולות שלי ושל הצוות שלי לסייע להם להפוך את העסק שלהם למכונה משומנת ויציבה. ברגע שתדעו לייצר מספיק מתעניינים ביום / בחודש תוכלו לדעת בבהירות כי בסוף החודש ההכנסה שלכם תגיע לסכום המדויק שאליו אתם שואפים.

ניתן דוגמה מספרית לעסק של עורך דין בתחום דיני המשפחה:

עורך הדין מעוניין להגיע להכנסה של 100,000 ₪ בחודש.

לשם כך הוא מציע שירות שעולה 20,000 ₪ הכולל ייצוג משפטי כזה או אחר לשם הדוגמה

כדי להגיע ל 100,000 ₪ בחודש עליו לסגור 5 עסקאות

כדי להצליח במשימה עליו להיפגש עם כ 20 לקוחות מתעניינים

כדי לעשות פגישות עם 20 מתעניינים בחודש עליו לקיים 100 שיחות עם מתעניינים במהלך החודש

כלומר 100 לחלק ל 20 ימי עבודה בחודש שווה 5 שיחות ביום.

כעת יש לנו בהירות לגבי מה נדרש במחלקת השיווק כדי לסייע לנו להגיע לתוצאה ולהכנסה שאליה בית העסק רוצה להגיע בכל חודש

כמובן שיש כאן משתנים נוספים כמו כמה חזק השם של משרד עורך הדין? שאלה שקשורה למיתוג שלו

כמו כן עד כמה טוב הוא במכירות?

האם ההצעה שלו אטרקטיבית, ביחס לתחרות בשוק והאם הוא באמת הכי טוב שיש?

כל אלו הן שאלות שישפיעו על המספרים של העסק

ולכן המספרים בכל עסק משתנים וכמו כן הם גם ישתנו במהלך חיי העסק, ישתנו בהתאם למי שעושה את שיחות המכירה בעסק (בעל העסק או איש מכירות)

ולכן התפקיד של בעל העסק הוא להכיר את המספרים ולפעול באופן קבוע לשיפור ומיקסום המספרים של העסק שלו.

ברגע שבעל העסק ידע להגיע חודש אחר חודש ל 5 שיחות מכירה למתעניינים שפונים אליו הוא למעשה יגיע ליעדים שלו ויוכל לשאול את עצמו האם בשלב כלשהו הוא מעוניין להרחיב את העסק.

במידה וכן יצטרך להרחיב כל אחת ממחלקות העסק כך שבית העסק יוכל לספק שירות ליותר לקוחות

מחלקת השיווק תצטרך לספק יותר לידים (לקוחות פוטנציאליים / מתעניינים) בכל יום

מחלקת המכירות תצטרך לעבוד קשה יותר ולדבר עם יותר אנשים (לדוגמה עם 10 מתעניינים בכל יום – כדי להכפיל את ההכנסה החודשית ולהגיע ל 200,000 ₪ בחודש)

כדי לעשות זאת יהיה צורך בעבודה פנימית על השדרה הניהולית של העסק כדי לנהל את העסק ומתן השירות בצורה טובה יותר וכחלק מכך להשקיע גם יותר במיתוג העסק, בסרטוני שיווק, סרטוני תדמית, אתר חזק יותר, דפי נחיתה מקצועיים יותר, מערכות ניהול לקוחות (CRM) שתאפשר לבעל העסק לעבוד בצורה יעילה יותר, מערכת לרשימת דיוור כדי למקסם את כמות המתעניינים ואחוזי הסגירה של שיחות המכירה, שירותי אוטומציה לייעול העסק ועוד ועוד דרכים כדי להפוך את העסק הקטן שהיה לעורך הדין קודם – למכונה משומנת שמייצרת לבעליו 200,000 ₪ כל חודש.

מהי אוטומציה ואיך היא עוזרת לשיווק עסקים קטנים?

אוטומציה היא שימוש באביזרים מכניים או אלקטרוניים, במטרה לבצע סדרת פעולות, ברצף מתוכנן, ללא מגע יד אדם. האוטומציה משחררת את האדם, בין היתר, מביצוע מטלות שגרתיות וחזרתיות, והן מוחלפות באמצעים טכנולוגיים עצמאיים.

על ידי תכנון וחשיבה מוקדמת עם הבנה של עקרונות השיווק ניתן להיעזר בתהליכי אוטומציה לשפר, לשכלל, ולהעצים את תהליך השיווק ולגרום בסופו של דבר להגדיל את הסיכוי למכירת המוצר או השירות של בעל העסק.

דוגמה טובה לכך היא יצירת סדרת מסרים מתוכננת למתעניין שהגיע לבית העסק עקב כך שהשאיר פרטים לאחר שצפה בפרסום ראשוני של בית העסק שהשאיר בו סקרנות, והותיר לו את הרושם כי בית העסק יוכל לסייע לו עם בעיה, צורך או שאיפה שיש לו (למתעניין).

בשלב ראשוני זה הלקוח הפוטנציאלי לא מכיר עדיין את בית העסק אולם זה הולך להשתנות בעקבות צפיה באותה סדרת מסרים שתוכננה מראש. כעת לאחר שצפה הלקוח ולמד מידע חשוב על בית העסק הוא כבר משוכנע הרבה יותר שבית העסק מקצועי מאוד וכעת הוא רוצה לרכוש את המוצר או השירות בביטחון גדול יותר. (זאת כמובן במידה שכל האוטומציה נעשתה ברמה גבוהה ובחשיבה אסטרטגית מדוייקת שמבינה היטב את הלקוח, צרכיו, הלך מחשבתו וגם את המסלול אותו הוא עובר במהלך תהליך השיווק)

ניקח לדוגמה שירות של רואה חשבון שפרסם מודעה בה הוא מסביר כי בעזרת המומחיות שלו ושיטת העבודה שלו יוכל לחסוך ללקוח המתעניין כסף רב על מיסים מיותרים שהוא משלם כעת ובמידה והלקוח מרגיש שהוא משלם יותר מידי מיסים – כדאי שישאיר פרטים לבדיקה חינמית או לשיחת ייעוץ עם רואה החשבון.

כעת דמיינו שמרגע שהשאיר הלקוח המתעניין את פרטיו הוא מקבל סדרת מסרים בהן הוא רואה המלצות של לקוחות מרוצים, רואה סרטון עם הסבר מעמיק יותר על שיטת העבודה של רואה החשבון והייחודיות שלה לעומת רואי חשבון אחרים ובמהלך התכנים הללו הוא מבין כי ישנן עוד סיבות רבות מדוע כדאי לעבור אליו.

בין הסיבות הלקוח המתעניין מגלה שבשונה מהאופן שבו הוא מתנהל כיום עם רואה החשבון הנוכחי שלו שהוא צריך לנסוע בכל חודש למשרד של רואה החשבון עם שקית מלאה בקבלות והוצאות העסק – אם יעבור לרואה החשבון החדש הוא יקבל יחס הרבה יותר טוב, אפליקציה מתוחכמת שמאפשרת לו להעלות את כל ההוצאות של העסק מבלי לזוז מהבית או מהמשרד תוך כמה דקות בודדות בלבד.

ולא רק זה, הוא גם רואה סרטוני הדרכה של רואה החשבון והוא מתרשם מהמקצועיות של רואה החשבון ואף מתחבר אליו ברמה האישית, הרבה יותר מרואה החשבון הנוכחי שאליו כבר יש לו סלידה עקב תשלומי המס הגבוהים שזה עתה שילם.

ברור לכם שחימום מהסוג הזה יעלה את הסיכוי לסגירת עסקה עם רואה החשבון החדש, ללא מאמץ רב, נכון?

אוטומציה יכולה גם לשפר משמעותית את איכות השירות שמקבל הלקוח מבית העסק או נותן השירות, דבר שיביא גם הוא בצורה עקיפה לקוחות שיגיעו בסבירות גבוהה עקב המלצה של הלקוח ללקוחות נוספים.

שימוש באוטומציה הוא לרוב מהיר, אפקטיבי ומדויק הרבה יותר מאשר עבודה אנושית, שעלולה להתעכב ולגרום לירידה במדדי ההצלחה של בית העסק לסגור עסקאות.

תארו לכם מצב נוסף שלקוח ממלא את הפרטים בשלב הפרסום והשיווק ומרגע שמילא את הפרטים הגיע לעמוד נחיתה ובו מידע נוסף על השירות ובית העסק. לאחר מכן, כאשר ינסה לצאת הלקוח מהעמוד הוא יקבל הודעת פופאפ (פרסומת שקופצת על פי הנחיות מתוכננות) אשר מציעה לו עסקה מאוד אטרקטיבית וחד פעמית, רגע לפני שהוא נוטש את העמוד (וכנראה לעולם לא יחזור לבית העסק בשנית).

הפופאפ יכול גם להופיע לאחר שהלקוח הזמין מוצר וכעת הוא רואה מודעה שמזמינה אותו לשדרג את ההצעה בעלות מצחיקה (מכירת אפסייל). תארו לכם שאתם מזמינים חדר סטנדרטי במלון ורגע אחרי שאתם משלמים קופצת לכם מודעה עם SALE מיוחד שמציע לכם לשדרג ולקבל את הסוויטה המלכותית בעלות סמלית של 200 שקלים בלבד במקום 1500 ₪ וזאת הצעה חד פעמית כיוון שלא נותרו עוד סוויטות פנויות במלון וצריך לקבל החלטה כעת.

האם הייתם משדרגים את ההצעה? ברור שכן… וכך אוטומציה יכולה לסייע לעסקים קטנים להגדיל את הסיכויים של סגירת עסקאות וגם את גובה ההכנסות החודשיות של העסק.

ישנן עוד הרבה מאוד דוגמאות שאוכל לתת לכם על אוטומציה כמקדמת מכירות וככלי עזר עוצמתי למחלקת השיווק של בית העסק.

לדוגמה: מענה של בוט אוטומטי המשוחח עם לקוח ומנהל איתו שיחה שלמה ומסייע לו עם מידע רב על שאלות נפוצות שיש לרוב הלקוחות. רק במידה והבוט לא מזהה את השאלה שנשאל הפניה תגיע לאיש מכירות ולמענה אנושי, אולם המערכת האוטומטית מאפשרת לאחוזים גבוהים מהלקוחות שפונים לקבל מענה לשאלות שלהם כך שקיבלו את כל התשובות שחיפשו וכך יוכלו לקבל החלטה לגבי רכישת המוצר, וזאת בצורה מהירה, ללא צורך בזמינות של בעל העסק שאולי נמצא כעת בפגישה אחרת, יצא לחופשה או הלך לישון.

לאוטומציה יש תפקיד חשוב בבניית חופש כלכלי ולמי מכם שחפץ לבנות חופש כלכלי מוכרח לשוחח איתנו כדי להבין כמה פעולות מיותרות וחשובות אנחנו יכולים לייצר עבורכם בצורה אוטומטית כדי שאתם תוכלו ליהנות מהחיים שלכם או לפנות אתכם לעסקאות הגדולות ולכסף הגדול של העסק, במקום שתתנו מענה לכל סיטואציה ותבזבזו את הזמן היקר שלכם על דברים שאפשר לעשות עבורכם ובזול.

אם אתם אוהבים לצפות בסרטוני הדרכה הכנתי לכם סרטון קצר בנושא אוטומציה

זכרו שהכלי האוטומטי עובד 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה ואין לו בעיות של עייפות, חוסר ריכוז, או צורך במנוחה כמו בן אדם.

אין שום סיבה שתעבדו קשה בעסק – תעבדו חכם ותגיעו לתוצאות שהמתחרים שלכם לא דמיינו שאפשר להגיע אליהן בעזרת תכנון מקדים וחשיבה אסטרטגית ומקצועית שמבינה עסקים.

בחברת מינוף עסקי יש לנו מומחי אוטומציה וכמובן ראש עסקי חד וחריף כך שהשילוב הזבה יוכל לסייע לנו לקרב אתכם לחופש הכלכלי שלכם גם בהקשר של שיווק לעסק שלכם גם אם הוא קטן, בינוני או גדול וגם בהקשר של בניית תהליכים של אוטומציה שייקחו את העסק שלכם 10 רמות למעלה.

להצלחתכם, ולמען החופש הכלכלי

שלכם

עמית אופיר

 

 

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

הספר כנגד כל הסיכויים

הספר כנגד כל הסיכויים הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר לחשוב בגדול

כחלק מסדרת הספרים בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר מדבר על חשיבה במספרים גדולים, והמצאת דברים גדולים

הספר לחיות את החלום

כחלק מסדרת הספרים בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר חושף את המחירים הגבוהים שאנו נאלצים לשלם עבור

הספר סודות ההצלחה

כחלק מסדרת הספרים בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר חושף את הקשיים בדרך להצלחה ומשתף עם הקוראים

דילוג לתוכן