איך לבחור יועץ פיננסי שידע להוביל אותך לחופש כלכלי?

 • Uncategorized
 • >
 • איך לבחור יועץ פיננסי שידע להוביל אותך לחופש כלכלי?

מהו יועץ פיננסי ומה תפקידו?

יועץ פיננסי הוא איש מקצוע בעל מומחיות בתחום הכספים ועבר הכשרה מקצועית בנושאים הקשורים לכלכת המשפחה,

התנהלות פיננסית שוטפת, צריכת אשראי, ניהול חסכונות והשקעות, ניהול הביטוח האישי והמשפחתי,

צבירת כספים לפנסיה, השקעות, הבראה כלכלית, יציאה מחובות, שיפור דירוג האשראי, לקיחת הלוואות זולות,

מינוף כספים ועוד שלל נושאים ותחומים בהם יוכל היועץ לסייע. מטרת הייעוץ הכלכלי אצלנו בחברת מינוף עסקי

היא להקנות לכם ידע, כלים והכוונה להגיע לחופש כלכלי תוך חמש שנים או פחות. לשם כך עליו להבין ראשית מי אתם,

להבין מהו מצבכם האישי והמשפחתי, את כל המידע הקשור לכספים שלכם כגון איפה נמצא הכסף שלכם כיום,

האם הוא עושה לכם תשואה (רווח) או שהוא צובר חובות? (במקרה ואתם במינוס, משלמים הלוואות),

להבין מהן ההכנסות שלכם ומהן ההוצאות שלכם. מהם ההרגלים שלכם ומה המשמעויות הכלכליות שלהם.

במילים אחרות, תפקידו של היועץ לסייע לכם לעמוד במשימה – להגיע לחופש כלכלי תוך חמש שנים או פחות

וכדי לעשות זאת עליו להבין את התמונה המלאה, לצפות בעיות שעלולות לקרות, לזהות הזדמנויות שניתן לממש ולמקסם לכם את הכסף.

החל מהצד החסכוני ולאחר מכן מהצד השני של הגדלת ההכנסות.

לשם כך עבודתו כוללת ליווי בעל העסק או השכיר ליצירת סדר פיננסי בחייו האישיים, המשפחתיים והעסקיים. הלקוח יקבל ליווי הכולל יצירת סדר, שליטה ומיקסום בכל התחומים הפיננסיים הרלוונטיים אליו לדוגמה:

 • עזרה בהתייעלות בכלכלית למינוף כספי המשפחה של הלקוח
 • מיקסום הכסף הקיים שנמצא אצל הלקוח בתחילת התהליך בשלל דרכים
 • מיקסום ערוצי ההכנסה של הלקוח
 • מיקסום ערוצי החיסכון של הלקוח בהוצאות שאינן הכרחיות
 • ניתוב הכסף להשקעות וערוצי הכנסה פאסיבית
 • טיפול בצד הפנסיוני והביטוחי (באמצעות סוכן ביטוח)
 • מיקסום הרווח בעסק של הלקוח בהיבט הפיננסי
 • ניהול ומיקסום תזרים המזומנים של הלקוח
 • כלים המשנים חיים לשליטה אפקטיבית בהוצאות
 • בהירות כלכלית בבית ובעסק
 • בקיאות בקריאת הדוחות הפיננסיים
 • המלצות אישיות, סיכומים והנחיות לשינויים ושיפורי הרגלים בנושא הפיננסי

 

אם החלטתם לפגוש יועץ פיננסי מטעם חברת מינוף עסקי אז בפגישת הייעוץ הראשונה תציבו ביחד עם היועץ הפיננסי שלנו מטרות ויעדים לתהליך. שיטת העבודה שלנו בחברת מינוף עסקי היא שיטה המדמה נסיעה ב WAZE  אל נקודת ציון שנקרא להה 'חופש כלכלי'. כאשר נציב בתוכנת האקסל המיוחדת שפיתחנו המבוססת על שיטת 'חופש כלכלי תוך 5 שנים' שפותחה על ידי לאחר שיישמתי אותה ראשית בחיי, נדע בדיוק כמה כסף אתם תצטרכו להכניס בכל חודש בכל אחת מחמש השנים של המסע לעבר החופש הכלכלי שלכם. כך נוכל לסייע לכם גם עסקית להגדיל את ההכנסות לסכומים שנראה בתוכנת האקסל (זאת בהתאם לרמת החיים שאתה חיים כיום או רוצים לחיות שאל מולה יהיה צורך ביצירת הכנסה פאסיבית בסכום חודשי זהה לפחות). לאחר שתבינו את המספרים והסכומים נוכל לעבור לתהליך הליווי הפיננסי שתעברו ביחד עם היועץ הפיננסי שלנו וצוות אנשי המקצוע הנוספים שנמצאים במחלקה הפיננסית שלנו, בחברת מינוף עסקי.

במהלך פגישת הייעוץ הפיננסי יפרוש ביחד אתכם היועץ הפיננסי את כל 'הקלפים' שברשותכם (הקלפים כוללים מיומנויות אישיות, קשרים, הזדמנויות עסקיות, אפשרויות מימון ועוד) על השולחן ותתחילו לפעול ליצירת מקורות הכנסה נוספים לבית ו/או לעסק בעזרת סיעור מוחות וחשיבה יצירתית.

בפגישת הייעוץ הראשונה תעבדו ביחד עם היועץ הפיננסי כדי ליצור תכנית ראשונית לשיפור המצב הכלכלי להוצאה לפועל במהלך תקופת הליווי שתיקבע, יחד עם זאת נפעל בכל משך התהליך על מנת לחדד את האסטרטגיה ולשפר את המצב הכלכלי בכל הרמות שהוזכרו קודם לכן.

לאחר מכן תיערך פגישת ייעוץ נוספת עם היועץ הפיננסי שמטרתה היא היכרות ולימוד של דוחות פיננסיים חשובים לצורך הבנה, ניתוח והסתכלות מעמיקה על המצב הכלכלי בעסק והמשפחה. באמצעות הדוחות הפיננסיים האלו, תבינו היטב את הנקודות לשיפור ושימור במצב הפיננסי שלכם וכן איך תוכלו לתכנן מהלכים כלכליים עתידיים. כמו כן היועץ הפיננסי יבנה עבורכם את הדוחות האישיים שלכם על מצבכם הפיננסי בצורה מפורטת שתאפשר לכם מיום ליום לנהל טוב יותר את עתידכם הכלכלי.

בפגישת הייעוץ הבאה תקבלו קובץ תזרים תפעולי לניהול שוטף המותאם עבורכם. במסגרת הפגישה הזו תעברו עם היועץ הפיננסי על דוחות פיננסיים שוטפים ל-4 חודשים האחרונים לצורך קבלת החלטות ויציאה ליישום תקציב שניצור על מנת שנוכל להתנהל תקציבית ברמה השבועית והחודשית לטובת מיקסום הכסף שלכם בצורה מחושבת ומתוכננת.

בפגישת הייעוץ הבאה עם היועץ הכלכלי תייצרו תכנית פעולה לטווח הקרוב וגם תכנית כלכלית לטווח הרחוק לצורך השגת מטרות עתידיות שונות שאולי יש לכם.

בפגישת הייעוץ הבאה עם היועץ הכלכלי תכינו תוכניות עבודה מסודרות, לרבות הצבת יעדים ובניית תקציב מוגדר להמשך השנה שיקדם אתכם לעבר איכות החיים שאליה אתם שואפים.

כמו כן תקיימו פגישות שוטפות במהלך התקופה למעקב ושיפור הביצועים (בטלפון או בזום) כיוון שאנו רוצים לוודא שהטמעתם את השיטה שהיועץ הפיננסי לימד אתכם ואתם מתנהלים מעתה ואילך בדרך שתמקסם את הרווח שלכם בצורה הטובה ביותר ועל פי התכניות.

חשוב לומר שכל הפעילות הזו עם היועץ הפיננסי תיעשה בשיתוף פעולה עם היועץ העסקי שמלווה אתכם, במידה ואתם עובדים איתנו גם על הגדלת ההכנסות בעסק שלכם, כדי להגיע לתכנית ה WAZE שיצרנו עבורכם שעל פיה קבענו כמה כסף אתם צריכים להכניס בחודש כדי לייצר את ההכנסה הפאסיבית שתביא אתכם לחופש כלכלי.

בנוסף היועץ הפיננסי יהיה זמין עבורכם לקיום שיחות התייעצות לכל אורך התהליך וכמובן בהתאם להמלצות השונות של היועץ נוכל לסייע לכם ליישם את כל אחת מההמלצות ולהפוך אותן למציאות, החל מהשקעות נדל"ן, שיפוצים ובניית יחידות דיור, בניית משרד נייד במידה ויש לכם רצון לחסוך כסף על משרד חיצוני ויש לכם חצר, התקנת פאנלים סולאריים על הגג שלכם במידה ויש לכם בית פרטי, מציאת נכסי נדל"ן שאנחנו יודעים לאתר מתחת למחירי השוק, רכישת נכסי נדל"ן בחו"ל, מיחזור של משכנתא קיימת, או גיוס הלוואות בתנאים זולים כדי שתוכלו למנף את הכסף הזה לרכישת ויצירת ערוצי הכנסה שונים ונוספים לתיק ההשקעות שלכם והרחבתו בדרכים רבות בעזרתנו.

בנוסף, נבצע במקביל במהלך התהליך עם היועץ הפיננסי גם:

 1. בדיקה מעמיקה להגנות הכלכליות שלך (ביטוחים) ולייעוץ פנסיוני מקיף באמצעות מתכנן פנסיוני ו\או סוכן ביטוח.
 2. בדיקת הלוואות בנקאיות ו/או חוץ בנקאיות קיימות – במידה ויש הלוואות מבצעים מיפוי וממחזרים או מאגדים אותן בצורה חכמה ורווחית.
 3. נסייע בבניית תכנית עסקית לגופים מממנים לשיפור המצב התזרימי.
 4. במידה ויש משכנתא– נבצע בדיקה מקצועית ונמחזר על פי הצורך, היכולת ובהתאם לתוכנית העבודה – גם כדי לשפר תנאים, ואם יש צורך גם כאופציה לחילוץ הון או לאיחוד הלוואות.

ובקיצור ביחד עם היועץ הפיננסי ניגע בכל שורש כלכלי קיים: חיסכון, השקעות, משכנתא, פנסיה, ביטוחים, הלוואות, התנהלות חודשית ותקציב חודשי
על מנת ש:

א. בעזרתנו ההון שלכם יגדל כמה שיותר. אנחנו נעזור לכם להתייעל כלכלית ולמקסם את הכסף שעד היום "פספסתם" ונלמד אתכם להפעיל אותו על מנת שתוכלו לצמוח כלכלית כמה שיותר מהר בדרך לחופש הכלכלי שלכם.

ב. אם אתם במינוס / בבלגאן כלכלי – תצאו ממנו כמה שיותר מהר ובצורה היעילה ביותר עם עצות מצד אחד ועזרה ביישום ההמלצות מצד שני.

מה נדרש מכם במהלך העבודה עם היועץ הפיננסי?

כדי לבנות חופש כלכלי יהיה עליכם לשנות את ההרגלים שלכם וכיוון שהדבר לא תמיד קל או נוח, עליכם להיות מחויבים לתהליך, לשתף פעולה באופן מלא ולקחת אחריות על עתידכם הכלכלי.

במהלך התהליך תידרשו לשלוח עדכונים, להיות זמינים לביצוע המטלות והמשימות שיבקש מכם היועץ הפיננסי לבצע, וזאת על מנת למקסם את תוצאות התהליך.

חשוב שתיקחו את היועץ הפיננסי שלנו כחלק מהצוות שלכם ותפעלו מולו בשקיפות מלאה. מצהיר כי כל הפרטים שמסר הם האמת המלאה וכי אינו מסתיר מידע שעלול להכשיל את התהליך.

כיוון שהרגלים של שנים הם דבר שלא כל כך קל לשנות בין רגע, ובכלל, מערכת היחסים של אנשים רבים עם כסף היא מערכת יחסים מורכבת, התהליך הזה מצריך מכם להבין כי לוקח זמן להסתגל להרגלים חדשים ודרושה מכם סבלנות ונחישות לראות ולהגיע לתוצאות שאתם שואפים אליהן.

עליכם להבין כי באחריותם ליישם את המשימות שקיבלתם מפגישה לפגישה. למידה ללא יישום, לא תייצר לכם את השינוי המתבקש.

בנוסף, עליכם להבין כי ישנה חשיבות גדולה למהירות התגובה שלכם וקצב ההתקדמות של התהליך תלוי הרבה בכם.

למה תוכלו לצפות מהשירות של היועץ הפיננסי

 • שקט נפשי ושליטה בכל המצב הכלכלי
 • התנהלות תקינה בחשבון העסקי וגם בחשבון הפרטי תוך הפרדה מלאה ביניהם על מנת שבעל העסק ידע בצורה ברורה כמה כסף נכנס מהעסק (וכמה יוצא ממנו) ומה הסכום החודשי שעליו להעביר לחשבון האישי בכל חודש על מנת לשמור אותו בפלוס הולך וגדל.
 • במשכנתא– חיסכון של מינימום 50 אלף ש"ח ויכול להגיע גם עד 300,000 ₪ ויותר (בהנחה ויש כדאיות למחזור).
 • בהתנהלות חודשית נכונה וחכמה, ניתן לחסוך בין 1000-3000 שקל בחודש (ויותר).
 • אם אתה במינוס והלוואות סביר שאתה משלם על כך עמלה כל רבעון. בממוצע אנשים משלמים עמלות של כ- 500₪ כל רבעון. תלוי בגובה המינוס והעמלה על המינוס מול הבנק והתנהלות נכונה וחכמה ניתן לצמצם אתה זה במאות שקלים. לדוגמה: אדם שנמצא במינוס קבוע של כל כ 15,000 ₪ משלם עליו 10% ריבית כל רבעון שהם 1500 ₪ כל שלושה חודשים, היינו – 500 ₪ בחודש. ברגע שיוצאים מהמינוס זה חיסכון נקי לכיס.
 • צמיחת ההון האישי, המשפחתי והעסקי – אדם ששולט בכספיו ויודע להתנהל ממקום של תכנון ושליטה, בכל זמן נתון, גם בזמני משבר, יודע לייצר מקסימום רווחים מההכנסות ואותם למנף בהשקעות נכונות ולמעשה לתת לכסף לעבוד בשבילו ולא להפך. ולכן, ככל שאנחנו מגדילים את הרווח וההון הפנוי כך ניתן למנף את הכסף בצורה הטובה ביותר.

 

 

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן