ייעוץ עסקי לעסקים קטנים – הקפיצה מ 10,000 ₪ בחודש למיליון ₪ בשנה

  • בלוג
  • >
  • ייעוץ עסקי לעסקים קטנים – הקפיצה מ 10,000 ₪ בחודש למיליון ₪ בשנה

ייעוץ עסקי לבעלי עסקים – להפסיק לחשוב בקטן ולהתחיל לדבר במספרים גדולים

אם הייתי שואל 100 אנשים אם הם רוצים להכניס מיליון ₪ בשנה סביר שלפחות 95% מהם היו עונים בחיוב. מדוע אם כך רוב האנשים לא מצליחים לעשות זאת ומה ההבדל בין מישהו שמכניס 10,000 ₪ בחודש למישהו שמכניס 100,000 ₪ בחודש?

עד גיל 35 כסף לכשעצמו לא עניין אותי ואם הייתם שואלים אותי אם אני רוצה להגיע להכנסות של מיליון ₪ בשנה,כנראה שהייתי מסרב באלגנטיות להצעה כיוון שלא הייתי ממוקד בעשיית כסף וכל מה שעניין אותי היה להיות חופשי. רק בגיל 35 לצערי התחלתי להבין את הקשר בין השניים ושאם לא אעשה שינוי משמעותי בחיי לעולם לא אגיע לחופש שחיפשתי.

אני כותב את השורות האלו ולא מאמין שאני כותב אותם. הן רק מראות את השינוי הגדול שעשיתי בחיי ומייד נזכר בכל אותן תחנות ביניים שעברתי בדרך והרגעים המכוננים שהשפיעו רבות על הדרכים שבחרתי, שהפכו אותי להיות להיות מי שאני והובילו אותי לצאת ממירוץ העכברים לחופש כלכלי כמעט כנגד כל הסיכויים.

כמובן שכסף בפני עצמו לא מאפשר לאדם להיות חופשי כמו שבכדי להדליק אש יש צורך בשלושה מרכיבים (חום, חמצן וחומר בערה) וללא אחד מהם לא ניתן יהיה לעשות זאת.

כדי להיות חופשי ומאושר יש צורך במספר מרכיבים נוספים, כלים ומיומנויות, שרירים שיש לפתח ולחזק שוב ושוב אולם החופש שאני מדבר עליו הוא חופש לחיות את החיים בתנאים שלי וכסף הוא אחד המרכיבים שיסייעו לכם רבות בכך.

יש לך תקרת זכוכית?

לכולנו יש תקרת זכוכית כזו או אחרת בכל הנוגע לכמה אנחנו שווים בעיני עצמנו. תקרה זו מייצגת את הערך העצמי שלנו. חשוב שתבינו שאדם לא יכול להרוויח 100,000 בחודש אם הוא לא מעריך שהוא שווה את הסכום הזה ולכן תעצרו רגע ותשאלו את עצמכם האם אתם באמת מאמינים שאתם שווים רק את סכום הכסף שאתם מרוויחים כעת.

אני יודע שהבקשה שלי מוזרה אולי ויותר מכך, גם לא קלה לביצוע. קשה מאוד להתבונן במראה ישירות לעיניים ולהודות בכך שאנחנו הם אלו שאחראים לכל מה שקורה לנו בחיים, אולם אם תמצאו את האומץ הזה ותיישרו מבט למקום הזה שאתם נמצאים רק עם עצמכם ואין שם אף אחד ושום דבר שמפריע לכם להודות בפני עצמיכם שאתם מסוגלים ליותר ושווים יותר, תיפתח לכם דלת סתרים לעולם חדש ומלא באפשרויות חדשות שלא היו זמינות עבורכם עד כה.

חשוב לי לומר שגם אם היום אתם מעריכים שאתם שווים הרבה יותר ממה שאתם מרוויחים זה לא אומר שהדרך לשם קלה ופשוטה. זה רק אומר שהיא אפשרית והבחירה בידיכם. במדריך הזה אנסה לתת לכם הצצה כדי להבין מה הדרך שאני מציע כדי להפוך מבעל עסק שמכניס סכומים קטנים בסוף החודש ולא מצליח לפרוץ את תקרת הזכוכית שעוצרת אותו מלעשות את הקפיצה לשלב הבא.

את המומחיות שלי בתחום הייעוץ העסקי החלטתי למקד לעסקים קטנים ובעיקר לעסקי ה One Man Show הבנויים ברובם על בעל העסק עצמו כיוון שבעסקים כאלה בעל העסק הוא זה שאחראי על כל מחלקות העסק השונות הכוללות בין היתר את שיחות המכירה, השיווק, פיתוחו וכמובן גם את מתן השירות עצמו שבדרך כלל גם דורש הרבה זמן. כל אלו בשילוב של חוסר הבנה עסקי גורם לרוב בעלי העסקים הקטנים להיות לא רווחיים, להתנהל בבלאגן, בחוסר יציבות ובמצב הישרדותי תמידי.

לצערי רוב העסקים הקטנים מתגלגלים מחודש לחודש רוב ימי חייהם ולא מצליחים להכניס יותר מכמה אלפי שקלים בודדים בחודש. במקרים רבים הם אפילו לא מכירים את המספרים שלהם בעסק, לא יודעים כמה הם מכניסים או כמה הם מוציאים בסוף החודש, ולכן הם אפילו לא יודעים אם הם רווחיים או הפסדיים. בנוסף, היום שלהם עמוס במיליון ואחת משימות, אין להם תכנית מסודרת ולרוב גם לא יודעים לשווק או למכור את עצמם ומתקיימים רק מלקוחות שמגיעים אליהם מפה לאוזן. לצערי רבים מבעלי העסקים הקטנים בישראל לא לוקחים ייעוץ עסקי, הם פשוט פותחים את העסק ומקווים לטוב. מה שקורה זה שהם עושים המון טעויות ומתחילים להישחק, טעויות שאחר כך הם חוזרים עליהם פעם אחר פעם ולא מבינים שהם בכלל לא בכיוון הנכון. בעיה נוספת היא שהם מחפשים טיפים בחינם באינטרנט וחושבים שזה ייעוץ, או גרוע מכך, הולכים ליועצים עסקיים זולים שכלל לא יכולים לעזור להם ובמקרים רבות אפילו מטעים אותם ומלמדים אותם להתנהל בצורה שגוייה, טעות קריטית שמחירה גבוה שעלולה להסתכם בסגירת העסק עם חובות.

אל תסכנו את העסק שלכם!

על פי התפישה שלי בעל עסק שלא מכניס לפחות 20,000 ₪ בחודש באופן קבוע ויציב – נמצא במקום מסוכן ולדעתי צריך לקבל החלטה מיידית האם הוא נותן פייט ועולה לרמה הבאה או שהוא מחליט לסגור את העסק ולחזור להיות שכיר.

אין שום סיבה שבן אדם ינהל עסק אם כל מה שהוא מקבל ממנו זה תחושת תסכול עמוקה, עייפות, אדישות, לילות ללא שינה, מחשבות טורדניות בלתי פוסקות על כסף והרבה התפשרות. וזה מה שקורה להרבה בעלי עסקים שפשוט התרגלו לנהל עסק כושל עד שיום אחד, אחרי שנים של התנהלות דומה, הם יחליטו לסגור אותו, לוותר על חלומותיהם ויחזרו להיות שכירים ולעתים רבות גם יסיימו את פרק זה עם חובות שנותרו להם ויישארו איתם שנים רבות מחייהם ביחד עם צלקת וחוויה קשה.

את כל זאת אפשר לשנות, ולא משנה כרגע האם הגעתם אל המדריך הזה ממש עם פתיחת עסק חדש או שאתם כבר שנים בעלי עסקים, הדומים לאלו שהזכרתי כאן.

אם יש לכם עסק חדש, תגלו זאת בסבירות גבוהה ממש בקרוב, שכדי להצליח כעצמאיים חייבים להבין בעסקים וצריך להקדיש לכך זמן, משאבים וכסף. זה שריר וכדי לאמן אותו צריך תכנית אימונים קשוחה ומדויקת! אחרת אתם עלולים לגרום לעצמכם ולאנשים נוספים שסביבכם נזק רב.

להיכנס לעסקים ללא הכוונה או ייעוץ

מסקרים שערכתי לאורך השנים מרבית בעלי העסקים בישראל פתחו את העסק ללא שום הכוונה או ייעוץ עסקי, ללא שום תכנית מסודרת וללא הבנה בעסקים. הנתון המפחיד ביותר הוא שמרביתם לא שורדים את השנים הראשונות ונאלצים לסגור – פעמים רבות עם חובות כספיים, מורל נמוך ותחושת תסכול גבוהה.

בעיני, פתיחת עסק, ללא תכנית וליווי מקצועי של יועץ עסקי מוכר ומצליח המומחה לעסקים קטנים היא דבר מסוכן ביותר. (ואני מדבר על עסק שנפתח במטרהלפרנס את בעליו וברוב המקרים גם את משפחתו).

כבעלים של חברת ליווי עסקי אני נתקל בכל כך הרבה  מקרים מצערים המייצגים את התפיסה הרווחת של בעלי עסקים קטנים ביניהם מטפלים, יועצים, יוצרים, אומנים ואנשים מוכשרים אחרים שיש להם מומחיות כזו או אחרתאשר ביום בהיר אחד החליטו לפתוח את העסק כי פשוט רצו לתת שירות בתחום שהם מכירים ואוהבים ולהתפרנס ממנו.

לרוב הם עושים פעולות בסיסיות ביותר בלבד בעסק כמו לבנות לעצמם עמוד עסקי בפייסבוק או באתר פרסומי אחר והחלו לנסות למכור את השירות שלהם. חלקם הצליח גם לגייס לקוחות ולרגע היה נראה שהעסק מתרומם. אבל אז הגיע סוף החודש ובמקום הכנסה של 20,000 הם מגלים שהכניסו רק 10,000 ₪. (לצערי עסקים רבים מכניסים גם 3,000 ₪ בחודש, למרות שלעולם לא יודו בכך ואם תיכנסו לעמוד הפייסבוק שלהם תראו שהם משדרים עסקים כרגיל והכל אצלם נראה טוב, שמח ומאושר כאשר בפנים הם מתוסכלים ופשוט לא יודעים מה לעשות כדי להפוך להיות עסקים מצליחים).

בהתחלה הם מספרים לעצמם שאולי הם לא הצליחו בגלל שאלו חודשי הקיץ הקשים וכולם פשוט בחו"ל או אולי זה קרה בגלל החגים, או אולי דווקא בגלל שחורף עכשיו ואף אחד לא יוצא מהבית, או שאולי זה בכלל קורה בגלל שהמחירים שלהם גבוהים, ואז הם מורידים מחירים ועושים הנחות לכל מי שאומר להם שאין לו כסף. ישנם עוד המון סיפורים ומעשיות שהם מספרים לעצמם, אבל השורה התחתונה היא שעד שהם לא יעשו שינוי אצלם בראש וילמדו איך לנהל עסק מצליח, גם בחודש הבא וגם במהלך כל השנה הם ימשיכו לראות תוצאות דומות בעסק שלהם.

הרבה פעמים הם לוקחים ייעוץ קצר ונקודתי, פגישה חד פעמית או הולכים לראות הרצאה על שיווק ואז יש להם לפתע עלייה במכירות לאיזה חודש ועכשיו הם בטוחים שהם 'עלו על הגל' ומעכשיו הכל ידפוק כמו שעון ויהיה יציב ורווחי – אבל אז בחודש לאחר מכן הם מתרסקים ולא מצליחים יותר לשחזר את אותה הצלחה.

המציאות הזו מורכבת מהמון סיבות אבל אם אנחנו רוצים לתת לזה שם וכותרת אחת, הייתי מכליל ואומר שזה קורה כיוון שאין להם הבנה עסקית ושיטה מסודרת!

בנוסף,אחת הבעיות בעידן של היום היא שידע זמין בכל פינה. הזמינות הזו מאפשרת לידע הרסני להגיע להוביל אנשים למקומות הלא נכונים. זאת כיוון שרבים מאתנו מחפשים חומרים בחינם, הולכים להתייעץ עם יועצים שהם עצמם לא מרוויחים משכורת מינימום ואז לא מבינים למה העסק שלהם נשאר באותו המקום שנים על גבי שנים או מדוע שילמו מחיר יקר כל כך ושום דבר משמעותי בעצם לא קרה. הם כל כך התרגלו לבינוניות הזו שפתאום לשלם כסף על ייעוץ מהסוג הזה לא נראה להם הגיוני וכל עוד הם לא ישנו את התפישות שלהם – שום דבר משמעותי לא יקרה להם.

גם אני לומד בעצמי עוד ועוד ולמרות שאני את המיליון הראשון שלי עשיתי מזמן אני ממשיך ללמוד, לקבל כלים ולהתפתח תמיד וככל שאני לומד יותר אני מבין עד כמה זה חשוב לחדש, לשנות, לגוון ועד כמה אנחנו לא באמת יודעים כלום.

לפעמים התפישה של אנשים כל כך מעוותת שאני באמת תופש את הראש ולא מבין איך הם יכולים להיות כל כך מנותקים מהמציאות? לדוגמה, הם רוצים לדעת לבנות עסק שעושה בין 80,000-100,000 ₪ כל חודש אבל כדי לעשות את זה לא מוכנים לשלם למישהו שכבר עשה זאת ויכול ללמד אותם מהניסיון האישי שלו איך עושים זאת, ולקצר להם שנים של ניסיונות וכישלונות, ולא חשוב מה הסכום שהוא דורש על כך. חשוב כמובן מה הערך שהוא יודע לתת.

מה שהם כן יעשו זה להתנהג כמו קבצנים ברחוב ולגרד ידע מכל מי שרק מוכן לתת להם נדבה. בפועל, רוב האנשים שרוצים ללמוד להיות עשירים מתייעצים עם כל האנשים העניים שלא הצליחו אפילו בעצמם ומלמדים את זה בחינם או בסכומים מגוחכים.

אז מה ההפתעה הגדולה שאחרי שעברו כל כך הרבה סדנאות, כל כך הרבה קורסים וובינרים, מדריכים חינמיים ופגישות ייעוץ שקיבלו בחינם, הם מרגישים שהם כבר למדו כל מה שאפשר ללמוד על עסקים אבל הם עדיין לא עושים כסף. ונשבר להם מהפער בין איך שהם תופסים את עצמם ומה שיש להם בכיס בסוף החודש ומעל הכול, נמאס להם להיות משועבדים לעסק שלהם שגם ככה לא עושה להם כסף!

ויש עוד בעיה…

בעיה נוספת שיש להרבה אנשים ואולי יהיה לכם קשה להודות בזה היא שיש לנו יותר מידי אגו והוא זה שפעמים רבות דופק לנו את הסיכוי להצליח. לדעת להודות שאנחנו לא יודעים הכול ושיש לנו מה ללמוד מאנשים אחרים זו תכונה של אלופים. קשה להודות שאנחנו זקוקים לעזרה, ויותר מכך, להודות שמישהו אחר ילמד אותנו על העסק שלנו. בעיקר אם אנחנו מגיעים סקפטיים לתהליך ונראה לנו שכבר ראינו הכל, למדנו הכול וניסינו הכל. אם אתם מצפים לקסמים, מעשי כישוף ודברים גרנדיוזיים תנו לי לאכזב אתכם כבר עכשיו שכדי להרים את העסק שלכם לא צריך להמציא הכול מאפס. מה שכן צריך זו שליטה אבסולוטית על העסק – כדי להבין איפה הכשל, למה זה לא עובד לכם עכשיו ומה צריך לשנות כדי להתחיל לראות תוצאות אחרות. אם תורידו את האגו, תבואו פתוחים ללמוד ותורידו את החסמים ההכנסות שלכם יגדלו בצורה משמעותית ודברים יתחילו לעבוד בצורה יותר חלקה.

במדריך הזה אני אתן לכם הצצה לשיטה האישית שפיתחתי במשך שנים רבות, כך שגם אתם תדעו מה אתם צריכים לעשות כדי לגדול ולהפוך לבעלי עסקים שמכניסים הרבה כסף ובצורה יציבה. ביחד עם זאת תבינו שכדי להצליח בכך יש מספר דברים נוספים שתצרכו מעבר לשיטה טכנית.

גם לי, בתחילת הדרך לא היה ברור מה לעשות כדי לנהל את העסק שלי בצורה טובה וגם לא ידעתי שעסק מהסוג שלי יכול להכניס יותר ממיליון שקלים בשנה. את הייעוץ לניהול העסק שלי לקחתי לצערי בתחילת הדרך ממשפחה ואנשים הקרובים לי לצערי, וקיבלתי עצות גרועות כיוון שזה מה שהם ידעו. עברו שנים עד שהבנתי שייעוץ עסקי עושים רק אצל היועצים הטובים ביותר ושזה דבר שחובה על כל עסק לקחת, בעיקר בתקופות הקשות ביותר שלו.

כאשר מגדירים יעד של 20,000 ₪ או 100,000 ₪ בחודש זה מייצר בהירות לאן העסק צריך להגיע וברגע שיש לנו שיטה מסודרת, העבודה הופכת להיות הרבה יותר רגועה, ברורה וממוקדת. כל מה שמסייע לנו להגיע אל היעד נכנס פנימה וכל מה שלא מסייע לנו יכול בקלות יותר לצאת מסדר היום.

שיטת 'סופר פרימיום'

שיטה סדורה היא הדבר הטוב ביותר שיקרה לכם בעסק! אבל לפני שאסביר לכם מהי שיטת 'סופר-פרימיום' רציתי לשתף אתכם בסיפורי האישי כדי שתבינו שגם אני התחלתי ממקום מאוד נמוך, ללא גב כלכלי וללא השכלה פיננסית והפכתי מאומן שנלחם כל חודש כדי לשרוד, לאיש עסקים המנהל מספר מותגים בינלאומיים, ואחרי הרבה שנים של למידה ועבודה קשה הצלחתי לבנות לעצמי מקורות הכנסה מרובים, קהל לקוחות גדול, קהילה גדולה של עוקבים, הכנסה פסיבית רבה והכנסה גבוהה המתאימה לצרכיי ומשתנה מעת לעת על פי שיקול דעתי ולפי הצרכים שלי.

אם אתם נמצאים בתחילת העסק ורוצים לייצר לכם עסק רציני של מיליון ₪ בשנה וגם אם אתם כבר בעלי עסקים מספר שנים רב ועדיין אין לכם יציבות בעסק. המדריך הזה בדיוק בשבילכם.

לעומת זאת אם פתחתם את העסק רק כדי לעבוד יום או יומיים בשבוע ואין לכם כוח לפתח אותו, אחסוך לכם את הזמן. המדריך הזה לא יעזור לכם, וכדאי שתסגרו אתהעסק הזה כבר עכשיו.

אם אתם עוקבים אחריי בכל הקשור לבניית חופש כלכלי אתם כבר יודעים שהדרך הטובה ביותר לבנות הון היא ללמוד איך לייצר הכנסה חודשית גבוהה ומצד שני להבין יותר איך להתנהל בצורה חכמה עם הכסף כדי שהוא יעבוד עבורכם ויצור לכם הכנסה פסיבית.

לי באופן אישי לקח שנים לבנות את שמי כמומחה בתחום הייעוץ העסקי, וכן את מערך ההפצה שאחראי למכירת מוצריי בעשרות אלפי נקודות מכירה וחנויות בארץ ובעולם.

אולם כיום בעזרת השיטה שפיתחתי, אני מצליח להאיץ את תהליכי הצמיחה של עסקים שעובדים איתי, ומה שלי לקח להשיג שנים רבות – הם מצליחים פעמים רבות להשיג בזמנים קצרים יותר של חודשים ושנים ספורות ותוך פחות מאמץ, פחות כסף ופחות סיכון.

במהלך השנים פיתחתי את שיטת העבודה שלי עוד ועוד כך שתאפשר לי לנהל עסק של מיליון ₪ בשנה וכשאני אומר מיליון ₪ בשנה הכוונה היא ראשית שאני מנהל עסק מקצועי ואני מתייחס אליו בצורה הכי רצינית שרק אפשר ולא כתחביב. שנית,שאני יודע לתת ערך ששווה הרבה כסף ולסיום, שיש לי שליטה מלאה על ברז ההכנסות המאפשרת לי להחליט כמה כסף אני רוצה להכניס בכל חודש, אילו חלומות אני אגשים ובאיזו רמת חיים אני אחיה.

ניהול עסק של מיליון ₪ בשנה מצריך מבעליו להיות מקצוען בכל אחת מחמש המחלקות של העסק עליהן אני ארחיב בהמשך, בשונה מהרבה בעלי עסקים שפותחים את העסק רק כי יש להם מוצר או שירות מצוין וכל שאר המחלקות בעסק שלהם לא פועלות בצורה מיטבית.

עסקים כאלה נסגרים תוך זמן קצר או שנשארים לנצח במצב הישרדותי בו בעל העסק לא מצליח להכניס באופן יציב יותר מ 10,000 ₪ וברוב המקרים אף מחצית מסכום זה.

אחת הבעיות הגדולות שאני מזהה אצל בעלי עסקים קטנים היא שהם אבודים. הראש שלהם מלא במשימות והם עסוקים בכיבוי שריפות במקום תכנון מרכזי והסתכלות ממעוף הציפור על העסק. בעיה זו גורמת להם לעשות הרבה טעויות בדרך וכך אט אט הם מתרחקים מהשגת המטרה.

לדוגמה הם מבזבזים זמן רב בפייסבוק וברשתות החברתיות, עושים מידי פעם סרטון ומעלים אותו ליוטיוב, בונים דף עסקי, בונים אתר, בונים עמודי מכירה ועוד ועוד פעולות נקודתיות – רק כי צפו בסרטון שהסביר להם שכך מוכרים, או כי הלכו להרצאה ושם אמרו להם שצריך שיהיה להם אתר.

הם עסוקים בלעבור מפרח לפרח ומיועץ ליועץ ומתישים את עצמם למוות תוך כדי התהליך, כאשר בפועל הם לא מתקרבים להשגת המטרה. הבעיה המרכזית באופן ההתנהלות הזה היא שהם לא עובדים בצורה עקבית ומחפשים נוסחאות קסם שלא באמת קיימות. בצורה הזו יועץ אחד נותן להם עצה מסוימת והיועץ הבא אחר אומר בדיוק ההפך. במקום לפתור את הבעיה השלמה הם עסוקים בלחפש מענה נקודתי ולעשות V על רשימת הצ'קליסט האינסופית שכתבו לעצמם.

אם כך אתם מתנהלים כיום נסו להשוות את העסק שלכם לבית מגורים. לא הייתם רוצים לגור בבית שכל חדר בו צבוע בצבע אחר, בסגנון אחר ויורכב וייבנה על ידי ספק אחר נכון? בית כזה ייראה ממש ברמה נמוכה וגם לא יהיה פרקטי. ידיות הארון בחדר אחד יהיו ממתכת ובחדר אחר יהיו מעץ, ריצפת פרקט בסלון ובמטבח אריחים בצבע שונה. דלתות שונות בכל החדרים ועוד ועוד. אז למה כאשר זה מגיע לעסק שלכם אתם עוברים מספק לספק ועם כל אחד מהם אתם עושים משהו נקודתי? בדרך הזו ההרצאה שלכם לא מסונכרנת עם המוצרים האחרים שלכם, הלוגו לא מדבר באותה השפה עם האתר שמישהו אחר בנה לכם והכל נראה טלאים טלאים. אם הייתם לוקחים מישהו אחד שיפקח על הסנכרון של כל המערכת הזו, העסק שלכם היה עובד בצורה חלקה ומשדר שאתם מקצוענים בתחומכם ושיש לכם מותג עוצמתי.

בנוסף, כדי לבנות עסק של מיליון ₪ בשנה אני ממליץ להסתכל ולהביט בו ממעוף הציפור כדי לנסות ולהבין את התמונה השלמה. מה עובד ומה לא, ורק אז נוכל לראות מהי נקודת הפתיחה שבה אנחנו נמצאים כעת ומה הפער בין נקודת הפתיחה שלנו לבין מה שצריך לקרות כדי שהמכונה הזו תעבוד.

את הפער הזה יש לצמצם כמה שיותר מהר! בלעדיו המכונה פשוט לא יכולה לעבוד! זה כל כך פשוט, אולם בעלי עסקים רבים מנסים בכל זאת להפעיל את המכונה ללא שינויים או תיקונים כלשהם, פשוט מנסים להפעיל את מתג ההתנעה פעם אחר פעם ורואים את אותן תוצאות. משום מה הם מעדיפים לפעול בחוסר הגיון מוחלט למרות שזה ברור מהצד שאין שום סיכוי שמשהו ישתנה בתוצאות שלהם במידה וימשיכו לפעול באותה הצורה. ככה המכונה לא יכולה לעבוד!

כך לדוגמה עסק שאינו ריווחי ממשיך להעלות פוסטים לפייסבוק למרות שהם לא מביאים לו עבודה והוא מצפה שאם ימשיך להעלות עוד פוסטים לפתע הוא יהיה מוצף בלקוחות.

תנו לי להבטיח לכם שכך לא יקרה השינוי הגדול! הוא יקרה רק במידה ואתם מספיק רציניים לגבי העסק שלכם, מספיק נחושים להפוך להיות בעלי עסקים מצליחים ואם אתם מוכנים להוריד את האגו, להפשיל שרוולים ולעשות את העבודה כמו שצריך.

חשוב לי לומר שכל עסק צריך להתאים את התכנית אליו. היא איננה זהה עבור כל אחד וצריכה לשקלל את כל המרכיבים של העסק ובעליו, וכשאני אומר לשקלל אני מתייחס לאופי של בעל העסק, התשוקות שלו, הכישרון שלו , היכולות שלו, שאיפותיו וכן נקודת הפתיחה שבה הוא נמצא, תזרים המזומנים וההיבטים הפיננסיים השונים שבעל עסק צריך להיות מודע אליהם בכל שלב נתון.

בנוסף התכנית צריכה להתייחס גם לסוג השירות, המוצרים והשירותים שהעסק מציע, אופיים ומחירם, מה רמת ההכנסה החודשית, האם ישנם לקוחות קיימים כרגע ואיך הם משלמים? האם ישנן המלצות על השירות והמוצר ועוד ועוד…

בפרק הבא אני אסביר לכם מה צריך כדי להיות בעל עסק של מיליון ₪ בשנה ועם אלו דברים תיאלצו להתמודד כדי להיות בעלי עסקים מצליחים.

חשוב לי לומר כבר עכשיו שבעיני זה כמעט בלתי אפשרי וגם לא אפקטיבי לבנות עסק של מיליון ₪ בשנה ללא עזרה מקצועית. בנוסף ידע תיאורטי ללא פרקטיקה וניסיון לא מספיק כדי להצליח באמת,ולכן אם כבר עכשיו אתם רוצים להאיץ את הצמיחה העסקית וההכנסות שלכם אני אשמח להעניק לכם שיחת ייעוץ במתנה עם אחד מאנשי הצוות שלי כדי לבדוק מה תקוע אצלכם בעסק, ואיך תוכלו גם אתם להפוך אותו למכונה משומנת שמכניסה לכם מיליון ₪ בשנה כך שגם אתם, תוכלו לבנות את החופש הכלכלי שלכם.

בהצלחה

עמית אופיר

 

 

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

הספר: לעולם לא לוותר

הספר 'לעולם לא לוותר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר: 'לחלום ולהגשים'

הספר 'לחלום ולהגשים' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק במיומנות הגשמת

הספר: להילחם על האושר

הספר 'להילחם על האושר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר כנגד כל הסיכויים

הספר כנגד כל הסיכויים הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

דילוג לתוכן