יועץ עסקי במרכז – מה צריך לעשות כדי להפוך להיות בעל עסק של מיליון ₪ בשנה?

יועץ עסקי במרכז, יועץ עסקי בדרום, יועץ עסקי בצפון
יועץ עסקי במרכז, יועץ עסקי בדרום, יועץ עסקי בצפון
  • בלוג
  • >
  • יועץ עסקי במרכז – מה צריך לעשות כדי להפוך להיות בעל עסק של מיליון ₪ בשנה?

המלצה איך לבחור יועץ עסקי ומה זה אומר לנהל עסק של מיליון שקל בשנה

פעמים רבות אני נשאל איך כדאי לבחור יועץ עסקי. אישית אני נוהג לבחור את האנשים איתם אני מתייעץ רק בזכות כך שהם עושים בפועל את מה שאני רוצה לעשות. יש יועצים עסקיים רבים שלא מסיימים את החודש וכל מה שהם יודעים זה לתת עצות ריקות מתוכן שהם לא מיישמים על עצמם. אלוהים נמצא בפרטים הקטנים ולכן רק בן אדם שהתנסה בשטח בצורה פרקטית פעמים רבות, נכשל, ושוב נכשל ע שהצליח, יכול לתת לכם את העצות שאתם מחפשים שאכן יקצרו לכם את הדרך ויובילו אתכם להצלחה. אם אתם מחפשים יועץ עסקי שלא רק נותן עצות אלא חיי את מה שהוא מלמד, הגעתם למקום הנכון.
אז מה הופך בעל עסק שמדשדש במקום לבעל עסק של מיליון ₪ בשנה? בפרק הזה אני רוצה לדבר על מהו אותו אקס פקטור שנדרש מכם כדי להפוך לבעלי עסקים של מותגים רווחיים ומצליחים!
עבורי, להגיע למיליון הראשון לקח די הרבה זמן ורק כאשר החלטתי לעשות שינויים אצלי ברמה האישית וכמובן ברמה העסקית עברתי מעסק קטן לעסק של מיליון ₪ בשנה. אם היתה לי הזדמנות לחזור בזמן וללמד אותי את מה שלמדתי בעמל רב, יזע ודמעות הייתי חוסך לעצמי שנים יקרות שאותן אני מצליח לחסוך לבעלי עסק שמגיעים ולומדים את השיטה שבניתי במו ידי אחרי ניסיונות רבים, כשלונות, שיפורים והצלחות אינספור.

מיינדסט ויחס לכסף

פעמים רבות אני שומע מבעלי עסקים שלא חשוב להם הכסף, והם פתחו את העסק כדי לתת ערך לאנשים ועוד כל מני אמירות שמגיעות היישר מליבם.
גם אני אדם עם שליחות ואת העסק שלי פתחתי בתחילת שנות ה 2000 כדי לתת ערך לעולם וכחלק מכך התנדבתי רבות בארץ ובעולם ואני ממשיך גם היום לעסוק בניהול עסק עם מניעים חברתיים וקידום אג'נדה לשמירה על העולם, בעלי החיים והסביבהובמשך שנים לא הבנתי גם אני את כוחו של המשפט המודגש שכתבתי לכם קודם ועבר זמן רב עד שהבנתי שכסף הוא האמצעי לתת ערך, ואין זו מילה מלוכלכת או פסולה. אנחנו צריכים כסף כדי שנוכל לעשות טוב בעולם ולכן היום אני עושה את השינוי בעזרת הכסף שאני מרוויח בעסק אשר שולם לי באהבה מלקוחותיי להם אני נותן ערך רב. היכולת לבחור מה לעשות עם הכסף הזו מאפשרת לי להיות בשליטה על חיי, לעשות טוב לסביבה ולאנשים נוספים ולהשפיע על דברים שחשוב לי לקדם.
ללא אהבה לכסף, לא תצליחו להקים עסק ריווחי. הכסף יחמוק מאצבעותיכם פעם אחר פעם מבלי שתשימו לכך לב או שתבינו מדוע זה קורה.
בנוסף צריך שיהיה לכם מיינדסט של מנצחים. משמעות הדבר עבורי היא שתהיה לכם מטרה ותהיו נעולים עליה כל כך חזק ששום דבר לא יצליח להסיט אתכם ממנה. הדרך ארוכה ומפותלת ולאנשים שאין את היכולת להתמיד למרות הקשיים השונים אין שום סיכוי להצליח.

כדי להצליח אתם תצטרכו לנסות וליזום הרבה פעמים. ברוב המוחלט של הפעמים אתם תקבלו סירובים. לרוב מאנשים שהמיינדסט שלהם הוא של אנשים קטנים, חסרי מעוף, חסרי חזון, חסרי אינטרס לעזור לכם והם כולם יגידו לכם לא כי הם פשוט לא רוצים להתאמץ, לצאת מאזור הנוחות שלהם. הם לא אנשים שאוהבים סיכונים, דברים חדשים או שינויים. כיוון שרוב האנשים בעולם הם כאלה – אז באופן טבעי רוב האנשים שבהם תיתקלו הם יהיו בדיוק כאלה ולכן אתם צריכים להיות חדורי מוטיבציה למצוא את 'אנשי המיליון' שדומים לכם.
קחו בחשבון שזה תהליך מתיש, ארוך וסיזיפי. אולם חוק אחד יעזור לכם מאוד וזה חוק המספרים הגדולים. כל מה שאתם צריכים להבין זה את המספרים שלכם ואז במקום לשמוע את כל הסירובים – אתם תוכלו לראות רק את ההצלחות וזה יקטין את רמת התסכול שלכם במהלך הדרך.
בנוסף עליכם להבין כי הדרך לצמוח נעשית שלב אחר שלב. אין הצלחה פתאומית וכל עוד תבואו ערוכים לגדול בצורה הדרגתית תוכלו להצליח.
בנוסף יהיו לכם המון אתגרים. עסק של מיליון ₪ בשנה הוא עסק מורכב וצריך להיות לכם ברור שלא הכל יעבוד חלק ושזה חלק מהדרך. אתם צריכים שיהיה לכם את אורך הנשימה כדי לבחון תהליכים, לתחקר ולשפר אותם שוב ושוב.

יועץ עסקי לבניית עסק של מיליון ₪

יועץ עסקי במרכז לבניית עסק של מיליון ₪ בשנה זה דבר שאפתני מאוד, ובכלל לנהל עסק כזה הוא דבר שאינו מתאים לכלל האנשים. יכול להיות שכחלק מהעניין תעבדו עם יותר לקוחות ולכן תצטרכו לתת שירות לכל אותם לקוחות וככל שתעבדו עם יותר אנשים, כך גם תצטרכו להתמודד עם בקשות שונות, טענות, תקלות וכל מיני דברים כי ככה זה, עבודה עם אנשים מצריכה יחס אישי ואם לא תיתנו להם שירות הם יעזבו אתכם וילכו למתחרים. עבודה כזו היא אינטנסיבית מאוד ולכן גם יוצרת מתחים. אתם תצטרכו להתמודד עם המתחים, להיות יצירתיים ולדעת איך לפתור ללקוחות שלכם את הבעיות שהם נתקלים בהן. בנוסף אתם תצטרכו לדעת לעבוד בלוחות זמנים צפופים, תצרכו להיות ממוקדים, לעבוד ביעילות ובמהירות ובאופן כללי להתמודד עם כל מיני מצבים לא צפויים ולרוב לא נוחים שידרשו מכם לתת להם מענה.
כשאני מנסה לחשוב על כל הדברים שנדרשו ממני כדי לבנות את העסקים שלי אני נדהם עד כמה הקרבתי כדי להצליח ועד כמה נדרשתי להפעיל יכולות רבות ומגוונות שלי כדי שדברים יצליחו בעוד שעבור אחרים זה היה הרבה מעל ומעבר למה שהם היו מוכנים לתת מעצמם כדי להצליח.
לפעמים זה התבטא בכמות השעות שהייתי יושב כדי לכתוב הרצאה כמו שצריך, לשבת חודשים ארוכים עד אמצע הלילה כדי לסיים את כתיבת ספריי , כתיבת וקריאת הסכמים והצעות מחיר, בניית מוצרים ושירותים חדשים שיצרתי, עבודה על תכנים, מאמרים, צילום סרטונים, בימוי, כתיבת פוסטים, עיצוב פליירים, פגישות, טלפונים, שיחות מכירה, נסיעות לפגישות בארץ ובעולם שדרשו ממני התמצאות בשטח, לדבר בשפות שאינני בקיא בהן לגמרי כמו פורטוגזית וספרדית שלמדתי במהלך נסיעותיי במדינות דוברות פורטוגזית שם עשיתי עסקים רבים, או עסקים שעשיתי עם אנשים דוברי אנגלית קלוקלת שקשה כל כך להבין מה הם אומרים למה הם מתכוונים עקב מנהגים ותרבויות שונות.

והדבר הקשה אולי מכולם הוא לשמור על פאסון, מוראל גבוה, לשמור על האופי שלנו, על אמות המידה שלנו ועל טוב הלב שלנו ולא להיגרר למקומות נמוכים עקב אינספור סירובים, מקרים שלא כיבדו אותנו, שפגעו בנו, שהעליבו אותנו, ואפילו על מקרים שניסו לאיים עלינו, לנצל אותנו, להכפיש את שמנו ואפילו לתבוע אותנו.
אינני זוכר כמה פעמים נעלבתי ונפגעתי, מצב רוחי ירד, החשק לעשייה נעלם ורגעים שחוויתי בדידות נוראית בעסק אולם למדתי להתעלות מעל הדברים, ללכת עם האמת שלי ולהאמין בעצמי. ככל שתצליחו יותר יהיו אנשים שירצו לנצל אתכם, לפגוע בכם ולדבר עליכם רעות. בנוסף ככל שיהיה לכם יותר כסף אנשים עניים תודעתית ינסו לנצל אתכם, לגרום לכם להרגיש שהכל בא לכם בקלות וינסו להעביר את בעיות העולם לכתפיים שלכם.
כדי להפוך להיות בעלי עסק של מיליון ₪ בשנה עליכם תמיד להמשיך ללמוד, לפעול, לחקור ולהשתפר. אין רגע דל וככל שתמהרו להבין זאת יהיה לכם קל לעשות את הקפיצה ולהיות מקצוענים אמיתיים.
אחרי מאות שיחות ותהליכי ייעוץ וליווי עסקיים שעשיתי במהלך השנים עם בעלי עסקים קטנים הבנתי שהבעיה הגדולה ביותר שלהם היא חוסר יציבות כלכלית ועסקית. בעיה זו נובעת מכך שרובם החליטו לפתוח עסק מתוך החלטה להיות עצמאים ולא מתוך החלטה להיות בעלי עסקים.
זו הסיבה שאין להם את הכישורים המתאימים, הידע או הניסיון לנהל את העסק שלהם בצורה מקצועית והדבר מתבטא בסוף החודש ברמת ההשתכרות שלהם.
לעתים יש להם תחושה טובה שהם בכיוון, זה קורה ללא הסבר מיוחד אבל פתאום הם מכניסים משכורת יפה בסוף החודש וחושבים לעצמם, זהו, פיצחתי את זה. מעכשיו הכל יהיה טוב. אבל אז חודש אחרי הם מתרסקים ומגלים שכמעט לא היו מכירות.
חוסר הידיעה כמה כסף ייכנס בסוף החודש וכן, חוסר השליטה שלהם בגובה ההכנסה החודשית מייצר אצלם פחד רב, תסכול ופחדים לגבי עתידם. עקב כך הם מפתחים מה שנקרא 'תודעה הישרדותית' וכך היא מתחילה לנהל את חייהם עד שהם מתרגלים לכך וחושבים שכך אמור להתנהל עסק תקין. חששות אלו כמובן גם חודרים לרמת השירות שלהם ומבלי לשים לב הם הופכים להיות פחות ופחות שרותיים וכל הזמן חושבים מאיפה יכסו את החובות שלהם ומהיכן יגיע הלקוח הבא שלהם.

ליישם ליישם ליישם

בעיה נוספת שזיהיתי אצל בעלי עסקים רבים היא שהם עסוקים יותר מידי בלמידה ופחות מידי ביישום. פרפקציוניזם יכול להרוג עסק כיוון שהוא מותיר אותנו בשלב התכנון יתר על המידה ובסופו של החודש או השנה אנחנו מגלים שלא עשינו שום דבר פרקטי. לא ייצרנו מוצר או מוצרים חדשים, לא עמדנו מול הקהל שרצינו להגיע אליו ולא שיתפנו את הידע שיש לנו, רק מפני שהוא לא היה מושלם.

תנו לי להיות זה שמבשר לכם את הבשורה המרה. אין 'מושלם' בעולם, וגם אין צורך לשאוף אליו. דבר חשוב שבעלי עסקים צריכים להבין ולהטמיע זה שאנחנו נלחמים נגד הזמן. אם לאורך החודש לא יהיו מכירות, המשמעות היא פשוטה – לא ייכנס כסף הביתה.
לכן אלמנט המהירות חייב להיות הרבה יותר דומיננטי בתכנית הפעולה שלכם. זו הסיבה שבתהליכי הליווי שלי אני דואג ראשית למצוא את הדרך לרווחים מיידיים, ויש הרבה דרכים להאיץ את התהליך ולדאוג להכנסות מיידיות בעסק.
חשוב לומר שאין הכוונה למכור משהו שאינו איכותי או ראוי. כדי להתחיל במכירה, חובה לוודא כי התוכן הוא טוב, המוצר הוא איכותי והידע אכן מקצועי. אולם הרבה פעמים המוצר כבר מוכן ב 80% וכל מה שיש לעשות כדי להפגיש אותו עם הקהל זה נגיעות אחרונות, אריזה, תמחור ובעיקר האומץ 'לצאת' אתו לאור, ולהיות חשופים לביקורת. זהו אולי הדבר שמפחיד הכי הרבה בעלי עסקים עד כדי כך שהוא משתק אותם מלמכור במשך זמן רב.
עקב כך בעלי עסקים רבים הולכים ומנסים לרכוש ידע ממומחים אחרים שאינם בהכרח מוכשרים יותר מהם. הם הולכים לקורסים, סדנאות, הרצאות, פגישות ייעוץ חד פעמיות ואפילו תהליכי ליווי נקודתיים (לרוב בנושאים שוליים שאינם מכוונים ליצירת הכנסות מיידיות) ובכל פעם הם מחפשים איזה פתרון קסם שיפתור להם כל הבעיות. הבעיה שהם שוכחים לפתור היא שבדרך זו הם שמים 'פלסטר' על תחום נקודתי ולא מצליחים לראות את התמונה השלמה שתאפשר להם להיות יציבים ורווחיים. בנוסף, כל הסדנאות והתכנים הללו עולים כסף, והרבה. זה יוצר שתי בעיות מרכזיות: האחת היא שזה יוצר אצלם תחושה שהם הוציאו כסף והשקיעו בעסק ולא ראו תוצאות, והשנייה, שפשוט נגמר להם הכסף.

ללמוד מיועצים שהם בעצמם בעלי עסק רווחי

העצה שלי היא ללכת וללמוד מבעלי עסקים מצליחים את המכלול ולא לנסות לאסוף פירורי מידע מכל מי שרק מציע.
האתר, העמוד העסקי בפייסבוק או חשבון האינסטגרם שלכם אינם המטרות אלא האמצעים. המטרה שלכם היא להרוויח כסף – לשם כך פתחתם עסק ואם זו לא המטרה עבורכם, זה בסדר גמור, רק תדעו שאתם מנהלים תחביב ולא עסק, אשר הגדרתו היא אחת ואכתוב אותה כאן שוב כדי שתיחקק בראשכם: "עסק הוא ארגון הפועל לשם השגת רווח לבעליו".
אסכם ואומר שלמרות כל הקשיים הרבים בניהול עסק של מיליון ₪ בשנה – שום דבר לא משתווה לטעם ההצלחה, לעמידה באתגרים ולאופי שתרכשו תוך כדי מאבקי הצמיחה. אנשי המיליון הם אנשים שהצליחו כנגד כל הסיכויים ולכן יש המון מה ללמוד מהם על הצלחה בחיים.
במאמר הבא נלמד מהי השיטה שלי לבניית עסק של מיליון ₪ בשנה ואיך גם אתם תוכלו לבנות עסק מצליח שיאפשר לכם לבנות את החופש הכלכלי שלכם, ובעזרת ההכנסות הגבוהות תוכלו לרכוש נכס כל שנה ולהפוך לאנשים עשירים.
אם אתם מחפשים יועץ עסקי קשוח מאזור המרכז, שמנהל בעצמו חברה משומנת אשר יוכל ללמד אתכם איך תוכלו לנהל עסק הפועל כמו מכונה אשר אינו בנוי רק על הגב שלכם אלא עסק שיוכל לאפשר לכם להפוך להיות הבעלים של העסק ולא רק העובדים בתוכו, אני ממליץ לכם על פגישת ייעוץ ראשונה שבה נראה לכם איך עסק כזה בנוי ולאחר מכן נוכל להתחיל לבנות את העסק שלכם באותה הצורה, שלב אחר שלב.

אשמח לסייע
בהצלחה
עמית אופיר

 

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

הספר: לעולם לא לוותר

הספר 'לעולם לא לוותר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר: 'לחלום ולהגשים'

הספר 'לחלום ולהגשים' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק במיומנות הגשמת

הספר: להילחם על האושר

הספר 'להילחם על האושר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר כנגד כל הסיכויים

הספר כנגד כל הסיכויים הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

דילוג לתוכן