איך להיות נווד דיגיטלי חופשי ומאושר עם הכנסות פסיביות גבוהות

  • בלוג
  • >
  • איך להיות נווד דיגיטלי חופשי ומאושר עם הכנסות פסיביות גבוהות

נוודות דיגיטלית – בחירת סגנון הטיול המתאים לצרכים שלך ובניית חופש כלכלי

במידה ואורח החיים שלי מעניין אותך אז אני ממליץ לך לקרוא את המאמר הזה אשר בו אני מפרט על סגנונות טיול שונים שתוכל לצאת ולטייל בהם בזמן שהכסף שלך עובד עבורך. אני אשתף איתך כאן את מגוון הטיולים והחופשות המדורגים מהקל אל הכבד מבחינת העלויות, ומהם תוכל לבחור את סגנון הטיול שאליו תצא. אנסה לתאר בפניך שיקולים שונים שכדאי לחשוב עליהם בבחירת הטיול ולפרוס את היתרונות והחסרונות שמתלווים לכל סגנון טיול.

ראשית עליך לחשוב עם מי אתה מעוניין לנסוע לטיול שלך. כמו כל דבר בחיים גם לסגנונות נסיעה שונים יש יתרונות וחסרונות וצריך להחליט על מה מוותרים, משום שהדברים באים אחד על חשבון האחר. לפני שתבחר את סגנון הטיול המתאים לך כדאי לדעת איך לנצל את המצב לטובתך ולהתאים את סוג הטיול לצרכים ולמטרות שלך. הנה כמה שיקולים שיעזרו לך להחליט.

טיול סולו

סגנון טיול סולו הוא סגנון שאינו מתאים לכל אחד. רוב האנשים מעדיפים לנסוע עם מישהו נוסף או בקבוצה, אולם לטיול מסוג זה יתרונות רבים שאי אפשר למצוא בשום סגנון טיול אחר:

תלות ופשרות

כאשר אתה נוסע לבד אינך תלוי באיש ואיש אינו תלוי בך. כך תוכל לדייק בטיול ולעשות רק את הדברים הנוחים לך ומשרתים אותך. אם יש לך התלבטות לגבי הוצאות הטיול, טיול סולו לרוב יאפשר לך לחסוך כסף רב. נסיעה לבד מאפשרת לך לנסוע בדיוק כפי שאתה רוצה, בלי צורך להתפשר על דבר. תוכל ללכת למקומות שאתה רוצה, לאכול את האוכל שאתה אוהב, לעשות כל דבר בזמן הנוח לך ולהגשים חלומות שמעולם לא היה לך הזמן או האומץ לעשות.

ספונטניות

טיול סולו מאפשר לך להיות ספונטני לגמרי, לפגוש אנשים בדרך ולהגיע למקומות ולמצבים שקשה להגיע אליהם כאשר אתה מטייל עם בן זוג או בקבוצה. במסעותיי הרבים התארחתי אצל אנשים שפגשתי בדרך, לעתים אנשים שהכרתי בנסיעה ארוכה באוטובוס, במהלך טיסה או במצבים אחרים. פעמים רבות עליתי על טרמפים עם אנשים זרים שהסיעו אותי ממש עד למקום שאליו הייתי צריך להגיע, אף על פי שלא הייתה זו הדרך שבה תכננו לנסוע.

חיסכון ותקציב

כאשר אתה מטייל לבד אתה יכול לחסוך מאוד בהתאם לצרכים שלך. אתה יכול לצאת לחופשה במועד הנוח לך כך שתוכל לנסוע בספונטניות וברגע האחרון ולחסוך הרבה כסף על טיסה ולינה. מנגד, שים לב, כשאתה נוסע לבד אתה עלול להתקשות למצוא חדר יחיד ולעתים תיאלץ לשלם על לינה יותר מאשר היית משלם אם היית נוסע עם אנשים נוספים. כמו כן לעתים המחיר לקבוצה משתלם הרבה יותר וכך תוכל לחסוך כסף רב. לדוגמה, מחירה של מונית יהיה זהה למחיר עבור אדם אחד או לקבוצה.

עבודה בזמן החופשה

טיול סולו יכול לשרת אותך היטב. יהיה לך זמן לכתוב, לצלם, להקליט, לעבוד על המחשב בזמן שנוח לך או אפילו לערוך פגישות או הרצאות. אם מטרת נסיעתך היא לפתח את העסק שלך ולקדם את המוצרים שלך אין דבר מהנה יותר מאשר לעשות זאת בנסיעה. אך כדאי להביא בחשבון כי כאשר אתה נוסע לבד יהיה לך קשה ליצור תמונות. תמונות מהטיולים עבורי הן מקור הכנסה מרכזי ועל כן חשוב לי להכין מראש את הציוד המתאים לצלם ולתעד את מסעותיי.

חברה

כאשר אתה נוסע לבד אתה נאלץ לוותר על חברתם של בן זוג או בת זוג, חבר או קבוצת חברים, אך אתה נפתח לאין-ספור הזדמנויות להכיר אנשים חדשים בדרך. אם יש לך כישורים חברתיים לא תהיה לך בעיה כלל ליצור חברויות חדשות ולהכיר מטיילים נוספים או מקומיים. אם כישוריך החברתיים אינם מפותחים טיול זה יכול להיות הזדמנות מצוינת להיפתח ולשפר מיומנות זו.

למידה

בטיול סולו אתה עשוי להיפתח ולשוחח עם אנשים מקומיים וללמוד דברים חדשים. זה זמן מצוין לקרוא ספרים שלא היה לך זמן לקרוא, ללמוד על התרבות המקומית ואת שפת המקום, לשפר מיומנויות שונות, להתחיל לנגן על כלי נגינה, להסתובב עם ג'אגלינג ולהתאמן על קואורדינציה, להשתפר בצילום, ללמוד קורסים שונים כגון קורס צלילה, להכיר מאכלים חדשים, להתחיל לצייר ומה לא? ככול שתהיה יצירתי יותר, תוכל ליהנות ולנצל את זמן החופשה להעצמה אישית, להתחזק וללמוד כלים ושיטות שימושיות שונות, ליהנות מהן ולהפיק מהן את המיטב.

טיול זוגי

אם אתה מטייל עם בן זוג או עם בת זוג כדאי לשקול היטב כמה נקודות חשובות:
רצוי לבחון מהי מטרת הנסיעה עבורך ולוודא כי גם עבור בת הזוג המטרה זהה. אם תיסע עם בת הזוג שלך לחופשה וכל הזמן תעבוד, היא עלולה לכעוס או להשתעמם ולכן כדאי לתאם ציפיות ולהגדיר את מטרות הנסיעה. אם אתם מתואמים תוכלו להחליט כי הטיול הוא זמן חופשה ובו לא עובדים או לבחור אילו פעולות תוכל לעשות כך שחופשתכם לא תיפגע. לדוגמה, בזמן שהיא משתזפת בבריכה אתה יכול לקרוא ספר חשוב עבורך או לכתוב את הספר שלך או לכתוב מאמר בבלוג שלך המייצר לך הכנסה נוספת, וכל זאת תוכל לעשות ממש לידה. כמו כן תוכל להקשיב לקורס באוזניות, לצלם, להקליט או לנצל את הזמן כדי לתכנן ולשפר אסטרטגיות. אם אתה רוצה כבר היום לטייל בעולם ולהרוויח כסף, כדאי שתשנה מעט את צורת החשיבה שלך כך שתתאים לסגנון חיים זה. אם אתה רוצה להיות בחופשה במשך רוב השנה כדאי לך למצוא את הדרך לשלב עבודה מועטה גם בזמן החופשה. עם הזמן תשפר את המיומנות הזו ותמצא את הדרך להמשיך להרוויח כסף בפחות מאמץ. אחד האמצעים הוא לנהל דברים בעזרת שותפים לפרויקטים. נסה למצוא את הדרך להפעיל צוות שיבצע את העבודה בלי שאתה תהיה חלק פעיל בה. אם יש לך נכסים שאתה מכשיר, העבר את הטיפול בהם לחברת ניהול שתשכיר אותם ותתקן אותם כשצריך. אם אתה עוסק בפיתוח מוצרי מידע, תבנה את המערכת כך שתוכל להתמקד רק ביצירת המוצר, ומרגע שסיימת את הפקתו עבור למוצר הבא. העבר את כל פעולות השיווק והמכירות לידיים של אחרים. חשוב לציין שעליך להיות זהיר בבחירת השותפים שלך. רוב האנשים אינם יודעים לעבוד היטב ולספק תוצאות, ועל כן בחר בקפידה את הצוות שלך. כשתמצא מישהו שיודע לעשות היטב את העבודה, היצמד אליו ואל תרפה. אל תמהר להעביר את השליטה לידיו של מישהו אחר רק כדי לא לעבוד, לא לעשות דבר או לא לעשות דברים שאינך "טוב" בהם כגון מכירות. אם יש משהו שאינך טוב בו, נסה ללמוד אותו ולהשתפר. אל תטמון את ראשך בחול ותאמר "אני לא כזה או לא כזה", היה פתוח להסתכל היכן נמצא המפתח להצלחה. תתפלא לגלות כי רוב הדברים אינם מורכבים או מסובכים כפי שהם נראים מהצד. כבר ראיתי אנשים פשוטים וחסרי כישרון מנהלים עסקים גדולים או עוסקים בתחומים שמהצד נראים מורכבים ביותר. כל מה שצריך – פתיחות ומורה טוב. אם יש גורם שמונע ממך להצליח, פְּנה למורה הטוב ביותר והשקע בלימודים. ידע הוא כוח ולרוב הוא ישרת אותך במשך שנים. לא משנה כמה כסף תשקיע ברכישת הידע, אם תשתמש בו הוא יחזיר את ההשקעה ובגדול.

טיול קבוצתי

אם תחליט לצאת לטיול קבוצתי כדאי לבחון כיצד הוא ישרת אותך. אם מדובר בחופשה בלבד, מובן שטיול זה יכול להיות חוויה שתלווה אותך לכל החיים. כשאני נזכר בטיולים שעשיתי עם חברים טובים אינני יכול שלא להיזכר באין-ספור חוויות שיישארו אִתי לנצח. טיול מסוג זה יכול להיות הזדמנות של פעם בחיים שאסור להחמיץ! אולם בכל מקרה כדאי לראות כיצד תוכל להפיק ממנו את המיטב עבורך כדי שהחוויות שתחווה ישרתו אותך בהמשך הדרך ולאורך שנים. נסה לחשוב מהי מטרת הטיול ואיך אחרים יכולים להפיק ממנו תועלת. כאשר נסעתי לדרום אמריקה כתבתי עשרות יומני מסע, צילמתי אלפי תמונות וצברתי אין-ספור סיפורים. כאשר חזרתי מהטיול עיבדתי וערכתי חלק קטן מהחומרים ולאחר כשנה הוצאתי לאור את הספר "לחישות". עיצבתי את התמונות שצילמתי, הוספתי להן משפטים מעצימים ומכרתי אותן במשך השנים על גלויות, על מגנטים, על מחזיקי מפתחות ועל מוצרים נוספים. כמו כן אני נעזר עד היום בתמונות אלו בבלוג שאני מנהל, בעיצוב האתר שלי ובשימושים רבים נוספים. בסרטונים שצילמתי במהלך המסעות אני מעביר את המסרים ואת הפילוסופיה שלי בערוץ היוטיוב שלי שאף הוא מייצר עבורי הכנסה פסיבית. תוכל לתעד את הנסיעה ולבקש מחבריך לצלם אותך או לבחור טיול שלו מטרה ייחודית היכולה לעניין אנשים רבים העוסקים באותו התחום. אם תדע לספר את הסיפור האישי שלך ואת החיבור שלך לנושא שיצאת לחקור, כל תחום יכול לרתק ולסחוף אנשים. למשל טיול גלישה, מסע ספורטיבי, טיול לחקר מאכלים שונים במדינה וביבשת כלשהי. אנשים רבים מתעדים את עצמם ויוצרים תכנית תיעודית. רבים מהם עושים זאת בטיול קבוצתי שאליו הם יוצאים כצוות. דרך נוספת לטיול קבוצתי היא טיול מאורגן. היתרון בטיול מאורגן הוא המחיר הנמוך שתשלם כדי להגיע למקומות היפים ביותר באזור הטיול, ובמקומות אלו תקבל הסבר מקיף. את הידע שתקבל בליווי תמונות, חומרים נוספים שאפשר למצוא באינטרנט, בספרים ובשיחות עם אנשים אפשר לארגן ולהפוך למוצר מידע בעל ערך רב שיוכל להימכר במשך שנים. זו דרך מעניינת להפוך את התשוקה שלך ואת הדברים שאתה רוצה ללמוד ולחקור למקור הכנסה שיאפשר לך להגשים חלום אחר חלום ולטייל כאוות נפשך.

טיול משפחתי עם ילדים

סגנון טיול נוסף הוא טיול משפחתי עם ילדים. טיול מסוג זה הוא אחד האתגרים הגדולים, משום שההוצאות בדרך כלל גבוהות. אם תרצה לצאת עם ילדיך לחופשות סביב העולם האתגר שלך יהיה הפקת הכנסות פסיביות או אקטיביות במהלך הטיול. בכל אופן יהיה זה מאתגר וכדאי לבנות את החופש הכלכלי הזה כבר מהיום ולא להמתין רגע אחד נוסף.

אני מקווה שנתתי לך כמה נקודות למחשבה וכי תתחיל ליישם את הדברים בהקדם, גם אם עדיין אין לך את כל הכלים לצאת אל המסע. כדי לרכוש את כל הכלים אני מזמין אותך לשיחת ייעוץ ראשונה בה נוכל להתחיל לפעול כדי לבנות כבר עכשיו את אורח החיים שאליו אתה שואף להגיע. אין טעם לחלום חלומות אם לא נעשה כל מה שצריך כדי להגשים אותם!

אל תהסס לפנות אלי ואשמח לסייע לך בצורה מקצועית כדי לחיות את החיים שנועדת לחיות, נוודות דיגיטלית היא סגנון חיים שכיום בעזרת הנגישות של האינטרנט הוא קל ומזמין יותר מאי פעם!

בהצלחה

עמית אופיר

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

הספר: לעולם לא לוותר

הספר 'לעולם לא לוותר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר: 'לחלום ולהגשים'

הספר 'לחלום ולהגשים' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק במיומנות הגשמת

הספר: להילחם על האושר

הספר 'להילחם על האושר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר כנגד כל הסיכויים

הספר כנגד כל הסיכויים הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

דילוג לתוכן