איך להרוויח כסף במהלך הטיול?

יועץ עסקי במרכז - עמית אופיר
איך להרוויח כסף, דרכים להרוויח כסף
  • בלוג
  • >
  • איך להרוויח כסף במהלך הטיול?

איך להרוויח כסף בשלל דרכים יצירתיות אם אתה רוצה לחיות את החיים שאתה חולם עליהם

אחרי שלמדת איך לצמצם את ההוצאות, חשוּב שתלמד כיצד להגדיל את ההכנסות שלך.
אף על פי שאתה חושב שאינך מקצועי מספיק, ואין לך ידע עמוק בתחום כלשהו שיוכל לחדש לעולם, תתפלא לדעת כי הידע שלך אינו תמיד מוכר לאחרים. המומחיות שלך ייחודית ותוכל תמיד למצוא דברים ללמד אחרים, לשתף אותם בהרהורים ובמחשבות שלך ולספר להם סיפורים שיעניינו אותם ויתרמו להם. ייתכן ואתה חושב כי יש עוד מוצרים רבים בדיוק כמו שלך, ומדוע יקנו דווקא את המוצרים שאתה מייצר. אל תחשוש, יש דרכים רבות שבהן תוכל למצוא את הייחוד שלך. אם תרצה להתייעץ אִתי באופן אישי, אל תהסס לפנות אליי. אשמח להראות לך רעיונות רבים שתוכל לממש כבר היום כדי לעזור לאחרים, ולהתפרנס מהידע ומהתשוקה שלך. ובכל זאת, הנה כמה טיפים שכדאי ליישם בייחוד אם אתה בתחילת הדרך ויש לך חשש גדול, מבוכה, בלבול וחוסר ידע כיצד להתחיל. ראשית, אני ממליץ לך ליצור מוצר קטן שיכול לעזור לאחרים, אפילו ברמה בסיסית המתאים למתחילים. שנית, רצוי לזכור כי העולם גדוש באנשים כמוך שאינם יודעים לשווק ולמכור את המוצרים שלהם. אם אתה חושב שאינך יודע לשווק ולמכור, זכור שכדי להתבלט כל מה שאתה צריך הוא להצטיין יותר מהאחרים. כדי להצטיין במשהו יש ללמוד אותו. אם אתה אוהב שיווק ומכירות, אך אינך יודע לעשות זאת, לך ולמד את התחום. אם אינך אוהב לעשות זאת, נסה למצוא מישהו אחר שמוכר היטב ואוהב למכור. אינני אוהב למכור מוצרים של אחרים, אבל כשמדובר במוצר שאני יצרתי ואני מאמין בכל לבי שהוא יכול לשנות את חייהם של אחרים, אני נלהב מאוד לדבר עליו. ההתלהבות שלי סוחפת אנשים אחרים והם רוכשים את המוצרים שלי. אל תפסול את האפשרות שתתאהב במכירות. כשאני מדבר על המוצרים שלי אינני מרגיש כלל שאני מוכר משהו למישהו. אני מתלהב מהמוצר, והתלהבות זו מדביקה את הלקוח, וגם הוא מתרגש מהעובדה שהמוצר יוכל לעזור לו להתקדם ולהתפתח. לכן אם אינך מאמין בכל לבך שהמוצר שלך הוא טוב ללקוח, אל תנסה למכור אותו. כאשר אפרט בפניך נתונים על מספרים, תראה שכדי להגיע לחופש כלכלי אין מדובר בהרבה מכירות. לעתים מכירות אחדות בחודש מספיקות לייצר רווחה כלכלית ואפשרות לחיות את החיים כפי שהיית רוצה.
יש שתי דרכים עיקריות לבנות חופש כלכלי. הראשונה היא הכנסה אקטיבית והיא הכנסה הנוצרת בשל עבודה כלשהי, והשנייה היא הכנסה פסיבית המתרחשת בזמן שאינך עובד. לבניית חופש כלכלי יש דרגות שונות, ומטרת ספר זה אינה ללמד אותך איך להפסיק לעבוד כלל, אלא איך להפוך את תשוקתך לחיים למקור הכנסה אקטיבי ופסיבי. אם תיישם את הרעיונות שבספר הזה תוכל לשפר את חייך וליהנות מזמן חופשי נוסף ביום-יום. כמו כן תוכל לבנות לך סגנון חיים שעליו אתה חולם, בצורה מושכלת, מכוונת מטרה ומתוך הבנה איך ליצור בשיטתיות מציאות זו צעד אחר צעד. הכנסה פסיבית היא רעיון שקוסם לרבים, אך רק מעטים זוכים לבנות אותה היטב וליהנות ממנה.
הרעיון לקבל כסף בלי לעבוד הוא רעיון שרבים חולמים עליו. אולם למעשה רק אחדים יודעים לבנות את חייהם כך שישרתו אותם בקביעות וביציבות. רוב ערוצי ההכנסה הפסיבית משרתים אותנו לזמן מה, לאחר מכן נחלשים, ולבסוף נעצרים או דורשים התערבות כלשהי ותחזוק שוטף. הכנסה פסיבית דומה בעיניי להבערת מדורה. קשה מאוד להצית את הניצוץ הראשון, אולם כשהיא בוערת קל יותר להזין אותה כך שתמשיך לבעור לאורך זמן. מדי פעם בפעם צריך להוסיף עצים כדי שתמשיך להאיר, ואם נרדמת בשמירה והאש כבתה או דעכה, תמצא את עצמך שוב עובד קשה כדי להצית אותה מחדש. על כן תשקיע הרבה בהצתה הראשונה ולאחר מכן זכור לתחזק אותה מדי פעם בפעם כדי שתמשיך לבעור. במשך שנים אני חוקר את הדרכים שבהן אפשר לשרוד במצבי קיצון, ומנסה ללמוד את התובנות ואת המסקנות ממצבים אלו, וליישם אותן במצבים אחרים בחיי היום-יום ובעסקים. השאלה הגדולה לגבי הכנסה פאסיבית היא כמה זמן תוכל ליהנות ממנה, ואם הכסף ימשיך להגיע אליך גם אם לא תעשה דבר במשך חודש, שנה או שנתיים. שאלות נוספות לגבי ההכנסה הפסיבית: האם ההכנסה הזו יציבה? האם ההכנסה הזו קבועה? מהי הכנסה פסיבית עבורך? מובן שככול שתוכל ליהנות ממנה לאורך זמן רב יותר, היא תהיה פסיבית יותר ויותר. כאשר יוצרים הכנסה פסיבית בעצם מנסים להתנתק מהנוסחה שבה זמן שווה כסף. כשכיר אתה עשוי להרוויח החל משכר מינימום וכלה בסכומים גבוהים ביותר, אולם לרוב האנשים במשוואה זו זמנם שווה כסף. הכנסה פסיבית מאפשרת לשבור מעט את המשוואה הזו ולאפשר לך לנתק את הקשר הישיר בין כמות השעות שאתה עובד לבין כמות הכסף שאתה מקבל בתמורה. לדוגמה, השכרת נכסי נדל"ן עשויה לאפשר לך לעבוד מעט זמן ולקבל בתמורה הכנסה גבוהה ויציבה למשך שנים. זאת כמובן אם אתה יודע מה אתה עושה. אם נבחן שני בעלי דירות או אדם אחד שיש ברשותו שני נכסים, נוכל לראות כי נכס אחד דורש זמן עבודה ומאמץ גדולים מהאחר. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות, כגון:
• קושי להשכיר את אחד הנכסים לעומת האחר
• קושי להשכיר את אחד הנכסים לטווח ארוך
• אחד הנכסים ישן יותר או ממוקם במקום מרוחק וזקוק לתחזוקה שוטפת
הסיבה להבדלים בין הנכסים ביכולתם להניב הכנסה פסיבית אינה חשובה. חשוב להבין כי כדי שתוכל ליהנות מהכנסה פסיבית הנוסחה היא מציאת ערוץ ההפצה שיניב לך הכי הרבה כסף, במשך כמה שיותר זמן, תוך פחות התעסקות מצדך. אתחיל דווקא בצורותיה השונות של ההכנסה האקטיבית שתוכל לשלב בזמן הטיול והחופשה שלך, ותיהנה מאורח חיים מספק ומדהים.

דרכים להגדלת ההכנסה האקטיבית בטיול

קצב התפתחותו של העולם כה מהיר עד כי נדמה שצריך לבחור אם להתפתח ולהתקדם במהירות שלו ויחד אִתו או להתעלם ולצעוד בקצב שאליו אנו רגילים. ברור שלכל אחת מהגישות יש יתרונות וחסרונות, כמו לכל דבר בחיים. הקצב המהיר של התפתחות הטכנולוגיה משאיר אותנו מאחור, לטכנולוגיות פשוטות, זמינות וזולות, וכדאי לעשות את הקשה מכול – לשנות הרגלים, דרכי התנהלות וצורת חשיבה. היכולת להיות מהיר היא אחת המעלות החשובות ביותר בהצלחה. אנשים המבינים זאת, יורדים משבילי העפר, עולים על הכביש המהיר, מתחברים לאוטוסטרדה של החיים ויכולים לעבור שינויים מהפכניים בחייהם, בעסקים שלהם או בקריירה שלהם. אחת הדוגמאות לשינוי היא עבודה מהבית. מנהלים הפתוחים לשינויים מבינים כי העידן הדיגיטלי מאפשר להעסיק אנשים העובדים מבתיהם. עבודה מהבית חוסכת כסף רב על השכרת משרד, על נסיעות, על הסעדת העובדים, על רכבי חברה ועוד. עבודה מהבית מאריכה את זמן העבודה ומגדילה את תפוקות העובדים משום שהם מרוצים יותר. העובדים מהבית מתעוררים למשרד הביתי שלהם ויכולים להשקיע בעבודתם ללא הסחות דעת רבות המצויות במשרדי החברה. מובן שצריך לשנות את צורת ההעסקה של העובדים מהבית ולעשות שינויים והתאמות, אך חשוב לדעת כי המרחב נעשה שולי בכל הנוגע לעבודה. שעות העבודה התובעניות במשרד הסגור אינן רלוונטיות עוד, ואפשר היום לפתוח משרד בתוך דקות ספורות בכל מקום שאליו אתה מגיע ונעים לך לעבוד בו. אתה יכול לעבוד בבית קפה, בטרקלין עסקי במלון יוקרה או אפילו בתוך הרכבת. מגוון הכלים המאפשרים לך להתחבר לאינטרנט כמעט מכל מקום, מאפשר לנועזים לעבוד מפסגתו של הר שאליו טיפסו כדי לשמור על הכושר, וליהנות מהאוויר הצח ומהנוף המרהיב. לפני שנים ספורות אפשרויות אלו היו רק חלום או פנטזיה רחוקה, אולם כיום זה אפשרי. כעת אנחנו זמינים בכל מקום ויש באפשרותנו להתעדכן מיד במה שקורה. מטרת פרק זה היא לבחון כיצד נוכל לנצל אפשרויות אלו לטובתנו ואיך נוכל להתנהל בצורה הטובה ביותר כדי לקדם את המטרות שלנו גם בזמן חופשה או טיול. פרק זה מיועד לאנשים המעוניינים לעבוד בזמן נסיעתם ורוצים להכיר את מיטב השיטות לעשות זאת בצורה שיטתית, מובנית ומתוכננת מראש. על פי שיטות אלה תוכל לשלב את העבודה בזמן טיול ברחבי העולם, בלי לגרוע מההנאה שבחופשה. אציג בפניך אפשרויות מגוונות להתאמת סגנון הטיול לעבודה או להתאמת סגנון העבודה לטיול.

למד שפות

ידע בשפות הוא כלי עוצמתי ביותר שיאפשר לך לעבוד במקומות רבים בעולם, לתקשר טוב יותר עם הסביבה המקומית ולפתוח לפניך דלתות רבות. אם אתה מעוניין ללמוד שפות, כדאי להתחיל דווקא מהשפות הגנריות שבהן תוכל להשתמש במקומות רבים. אנגלית היא שפה נדרשת מאוד, ורצוי לשלוט בה כיוון שבמקומות רבים בעולם תוכל להיעזר בה, לעבוד ולהרוויח בעזרתה, גם אם אין היא השפה הרשמית במקום שאתה נמצא. אם אינך דובר שפה זו, הזדרז ולמד אותה בצורה מקצועית, זה אחד הכלים האפקטיביים ביותר שאתה יכול לתת לעצמך. הביקוש לאנשים דוברי שפה זו הוא עצום, ואם אתה דובר אנגלית ברמת שפת אֵם יש אין-ספור מקומות שיהיו מוכנים לשלם לך או לארח אותך רק כדי שתלמד אצלם שיעורי אנגלית. כמו כן, אם תלמד ספרדית שהיא לדעתי השפה הלטינית הקלה ביותר מבין השפות הלטיניות תוכל להבין, לתקשר ולהסתדר באופן בסיסי גם בשפות לטיניות נוספות כגון איטלקית, פורטוגזית, צרפתית ועוד. אם תלמד שפות שונות תוכל לעבוד בעבודות מקומיות ומגוונות ולממן את הטיול שלך כאשר תהיה זקוק להכנסה נוספת. בדרך זו תוכל לטייל במשך זמן רב ולעבור ממדינה למדינה. תרמילאים רבים עובדים במקומות שונים בעולם בעבודות מזדמנות, מקצתם על בסיס התנדבות בתמורה למגורים ולמזון. עבודה במקומות אלה נחשבת בעיני רבים חוויה מיוחדת ומקום לפגוש מטיילים נוספים. אם אתה שואף לעבודה רווחית יותר, תוכל להשתמש בשפה כדי להופיע מול קהל ולהרצות בתחום הידע שלך. לשם כך עליך ללמוד את השפה בצורה מקצועית, ולעתים ללמוד אוצר מילים הקשור לתחום שעליו אתה מדבר.

השתמש בכישרון שלך

אם יש לך כישרון מיוחד תוכל להשתמש בו כדי לממן את נסיעתך. זמרים, נגנים ואמנים רבים נוסעים לטייל ברחבי העולם, ומופיעים מול קהל החל בהופעות מאורגנות מראש וכלה במופע רחוב. התנסות זו עשויה לתרום לך רבות, בעיקר בתחום ההתפתחות האישית. כפי שצוין לעיל, טיולים ונסיעות בעולם מוציאים אותנו מאזור הנוחות שלנו, ומאלצים אותנו ללמוד הרבה דברים חדשים, להחליט החלטות רבות ולוותר כשצריך. בטיולים אנו פוגשים אנשים ולעתים אנו זקוקים לעזרתם או תלויים בהם כדי להמשיך בטיול, כדי לשפר את בריאותנו או להתקדם בחיינו. למשל, אנחנו תלויים בנהגים שמסיעים אותנו, במסעדות שבהן אנו אוכלים, בכרטיסן שבודק אם קנינו כרטיס לרכבת, במי שמכוון אותנו לאתר תיירותי כלשהו, למלונות ולחדרים שבהם נתארח. כשאנחנו מטיילים אנחנו במובנים רבים נתונים בידיו של העולם, בידיהם של אחרים ויש שיאמרו בידיו של אלוהים. היכולת להתמודד עם מצבים לא מוכרים, לא צפויים ולא שגרתיים, והיכולת לפתור בעיות שצצות בדרך מחייבת אותנו להצליח ולהתפתח כדי לשרוד תחילה, ולשגשג בהמשך. יש הבדל גדול בין שימוש בכישרון כדי לפתח תחביב ובין השימוש בו למקור הכנסה. כאשר תציב את עצמך בקדמת הבמה ותשתמש בכישרון שלך כדי להרוויח כסף, תרצה להשתפר ולהתמקצע כדי להעניק ללקוחות שלך את החוויה הטובה ביותר. התמקצעות המגיעה ממקום כזה תוביל אותך קדימה. שעות העבודה הרבות יסייעו לך להשתפר במהירות כיוון שאווירת הטיול תעניק לך סביבה חיובית, יצירתית ומאתגרת. אם אתה משתמש בכישרון שלך כדי להתפרנס, נסה לחשוב על האפשרות להסב את הכישרון למוצר או לסדרת מוצרים כגון דיסק, קורס ללימוד נגינה, תרגילי ג'אגלינג, קורס בישול, ציור קעקועי גוף או כל דבר אחר שבאפשרותך ללמד. כך תוכל לתעד את התהליך, להשקיע בו מאמץ חד-פעמי וליצור נכס שיניב לך רווחים. בהמשך, השימוש בכישרון שלך ייצר לך הכנסה פסיבית ויפרסם אותך כמומחה בתחום שאתה בקיא בו. אפרט את הנושא בפרק הבא, העוסק ביצירת ערוצי הכנסה פסיביים.

השתמש בידע שלך

אם יש לך ידע בתחומים מסוימים, תוכל לעבוד בכל מקום. אנשים העוסקים בתרגום ובכתיבה או נותני שירותים שאפשר לבצע בעזרת מחשב נעזרים ביתרון גדול זה ונוסעים בכל העולם. אנשים שיכולים להעביר את הידע שלהם בהרצאות, בסדנאות ובשיעורים פרטיים, אף הם יכולים לעבוד בכל מקום. למשל, אם אתה מטפל, תוכל לטפל באנשים במקומות רבים בעולם בלי להיות כבול לקליניקה או למשרד אחד. לשם כך כדאי להירשם לאתרי פרילנסרים רבים שבהם רשומים נותני שירותים בתחומים מגוונים, ותציע את שירותיך כמו תרגום טקסטים, ייעוץ, כתיבה, תִּכנות, עיצוב, בניית אתרים, שיווק ועוד. כך תוכל לטייל בכל העולם בעזרת מחשב בלבד ולעבוד בכל מקום. להלן כמה אנשי מקצוע היכולים לעבוד ולטייל בלי לפגוע בהכנסותיהם:
• מורים
• מדריכים
• מנטורים
• מאמנים אישיים
• יועצים
• גורואים
• מטפלים
• סופרים
• מעצבים
• אמנים
• מתרגמים
• עורכי לשון
• מתכנתים
• ציירים
• מרצים
• צלמים
• זמרים
• נגנים
• חוקרים
• רופאים
• גננים
• קוסמטיקאיות
• אנשי אינטרנט כגון בוני אתרים ועוד.

זו רק רשימה חלקית. כמעט כל אחד יכול להשתמש בידע שלו במגוון דרכים שיאפשרו לו לעבוד בכל מקום. לדוגמה נגר – לכאורה אינו יכול לקחת לטיוליו את הנגרייה, אך הוא יכול להשתמש בידע שלו ולתרגם אותו למוצרים שיפתֵחַ במהלך הנסיעה. הוא יכול לכתוב ספרים כגון "איך לבנות שובך יונים?" או "איך לבנות בעצמך שולחן ביתי ולחסוך כסף רב!" אנשים רבים יוכלו להיעזר בספרים מסוג זה ויהיו מוכנים לשלם לו בשמחה. אם קראת את הספר השני בסדרה זו "איך מכרתי מיליון ספרים"? הבנת את העקרונות החשובים ביותר לכתיבת ספר מצליח. כשתסיים לקרוא ספר זה תוכל להתחיל ליישם את הידע שבו, ולכתוב את הספר שלך, רצוי בזמן שאתה מטייל. דבר נוסף שהנגר יכול לעשות הוא לצלם קורס וידאו שבו הוא יסביר וילמד איך לבנות מוצרים מעץ ולחסוך הרבה כסף. למטרה זו הוא צריך ציוד בסיסי בלבד. אם הוא יבנה את הקורס כראוי, הקורס יהיה בעל ערך רב ויביא תועלת ללקוחות המתעניינים בנושא, והוא יאפשר לנגר לגבות כסף מלקוחותיו. כמו כן יוכל הנגר להרצות בנושא, לייעד את ההרצאות לקהל מסוים ולהתחיל לבנות את שמו בתחום זה. כאשר ספרו של הנגר יתפרסם, שמו יתחיל להיות מוכר ברבים והוא יוכל לבנות קריירה. הרצאותיי נחשבות הטובות ביותר בתחום המומחיות שלי, ולקוחות שמזמינים אותי להרצות מוכנים לשלם סכומים נאים כדי שאופיע מול הקהל שלהם ואלמד אותם מה שאני יודע. אולם כל זאת לא קרה בן רגע. למטרה זו בניתי לי שם של מומחה עולמי בכמה תחומים. כאשר הגיעו ספריי לראש רשימת רבי המכר בתחומים אלו, זו הייתה ההוכחה החברתית הנדרשת לבניית מוניטין. השקע את המאמץ לבנות לך שם של מומחה כדי שהדלתות ייפתחו לפניך, זו אחר זו.

היה פחות ביקורתי

בעיניי, הפחתת הביקורת היא אחת הנקודות המרכזיות שתוכל להפנים מסֵפר זה. אם אתה רוצה להשתפר ולהתפתח כדאי שתהיה פחות ביקורתי כלפי אחרים וכלפי עצמך. אם אינך מרגיש שלם עם מי שאתה, אם לדעתך אתה שמן מדי, נמוך מדי, קטן מדי, גדול מדי, כחוש מדי, בהיר מדי, כהה מדי או אם אתה ממהר לשפוט אחרים, לבקר אותם ולתת להם ציונים, מומלץ לך להיות מודע לזאת. לאחר מכן מומלץ לחשוב כיצד לשנות את ההרגל הזה וליצור הרגלים אחרים במקומו. בכל פעם שאנחנו שופטים אחרים או שופטים את עצמנו אנחנו מחמיצים הזדמנות ללמוד ולהשתפר. מכל אדם אפשר ללמוד, ואם נפסיק לתייג אנשים כטיפשים, מעצבנים, מיותרים, שמנים, רזים, עניים וכדומה, וניתן לעצמנו הזדמנות להתבונן בהם וללמוד מהם – נזכה. נוכל ללמוד הרבה מהאנשים שתייגנו ולהיות מופתעים מהם ומהדלתות שייפתחו בפנינו. כאשר אנחנו לא שלמים עם מי שאנחנו, נתחיל לוותר לעצמנו ונחמיץ הזדמנויות להרוויח. הרבה פעמים ביקורת עצמית זו גורמת לנו לאבד דברים רבים בדרך. לכל אחד מאִתנו יש קושי מסוים בחייו: משקפיים שאנחנו מתביישים בהם, גשר על השיניים, נקודת חן, שיער מוזר, מבטא מצחיק ועוד. קשיים אלו גורמים לנו להרגיש קטנים ובשל כך אנחנו נתקעים במקום ונעשים משותקים. רבים מהאנשים נוקטים אלימות כלפי עצמם, מתעלמים מהרצונות ומהצרכים שלהם, פוגעים בעצמם ומְרַצים אחרים כדי לחוש שייכות, אהדה או כבוד. אינני מתכוון להעניק לך נוסחת קסם שתעלים את התחושה הזו, אך אני רוצה להמליץ לך להשלים עם עצמך בכל דרך שתבחר כדי שתהיה נינוח יותר עם מי שאתה. כשתשלים עם מי שאתה יקרו לך הרבה דברים טובים, ותוכל להמריא ולהרוויח בגדול. כמו כן, למד להעריך! זה יהיה הרווח הגדול ביותר שתוכל להפיק מהחיים. נסה לשכוח שמישהו חייב לך דבר-מה, וראה בכל דבר שנעשה לך הזדמנות להכרת תודה. כל גורם שתפיק ממנו משהו חיובי יקדם אותך. לכן חבל שתתמקד ברגשות שליליים כמו העברת ביקורת, ונסה תמיד למצוא את הטוב.

היה הראשון לתת

נתינה מובילה תמיד לקבלה. הודיתי בכל עת להוריי שבחרו לתת לי את השם עמית. משמעות השם בשפה העברית היא "חבר", ואכן מצאתי את המאפיין החברי באישיות שלי שקירב אותי לאנשים רבים. במהלך חיי גיליתי שבכל פעם שאני עושה משהו טוב – קורה משהו גדול יותר שמצמיח אותי. ה"משהו טוב" הזה נעשה בכל פעם כשלא חשבתי רק על עצמי, אלא ניסיתי להבין כיצד אוכל לעשות משהו שיעזור למישהו אחר. כישורים חברתיים הם כישורים חשובים ביותר, וכדאי לשפר אותם ולרכוש בהם מיומנות. במקום לשמור את הדברים לעצמך, שתף אותם עם אחרים, אפילו זרים, פתח עִמם בשיחה קצרה, חייך אליהם, כבד אותם באוכל שלך, הצע לשחק אִתם, תן להם מחמאה או מתנה קטנה של רצון טוב. תיווכח לראות במהירות כי לעולם יש דרך מיוחדת משלו, הוא מחזיר תמיד, ובגדול. בכל פעם שתיתן מעצמך, הנתינה תחזור אליך ותצא נשכר. לכן היה תמיד חברותי, עזור לכל מי שתוכל, ותראה שהעולם משיב אהבה לאנשים המפזרים אהבה.

כישורים חברתיים

אחד הגורמים שיעזור לך להגדיל את ההכנסות בזמן חופשה או טיול הוא הכישורים החברתיים שלך. כדי להגדיל את ערוצי ההכנסה הפסיבית שלך, כדאי לזכור כי פעמים רבות אנו תלויים באנשים סביבנו. אנשים שאנחנו פוגשים בדרך עשויים להיות לקוחות מידיים שלנו. בעולם הדיגיטלי אנחנו נמצאים במרחק של לחיצת כפתור מרכישת מוצרים. בכוחה של שיחה קצרה להציג למכירה את המוצר שלך באחד מאתרי המסחר הגדולים ביותר בעולם. אם תבנה מערכת אוטומטית המספקת את המוצר ללקוח בלי התערבות מצדך, תוכל להמשיך ולטייל בחופשיות. אחת הדרכים המעולות להתחבר עם אנשים היא משחקים. אני ממליץ לך לקחת תמיד לטיול חבילת קלפים. הקלפים יעזרו לשבור את הקרח, לפתוח בשיחות עם זרים, ומהרגע שתתחיל לשחק תוכל ליצור חברויות מופלאות שעשויות לפתוח לך דלתות רבות. באמצעות היכרויות מסוג זה, התארחתי אצל אנשים רבים ושמעתי על מקומות מומלצים ששינו את מסלול הטיול שלי. כמו כן, הכנסותיי גדלו מיד, ולעתים תוך כדי השיחות אִתם ממש, משום שבמפגש המכרים החדשים שלי הזמינו את הספרים והמוצרים שלי דרך האינטרנט. כאשר זה קרה לי בפעם הראשונה לא יכולתי לישון כל הלילה מרוב התרגשות. היום זה קורה לי בכל יום, ואני מודה לאלוהים על ההזדמנות לפגוש את האנשים שספריי מעניינים אותם ועוזרים להם.

בנה לך שֵׁם

אם אתה רוצה להצליח בחיים, ולעשות משהו בעל משמעות שישנה את העולם ויאפשר לך לממש את הייעוד שלך בדברים שאתה מצטיין, עליך לבנות לך שם ומוניטין. השם שלך הוא הדבר החשוב ביותר לך, וכדאי לבנות אותו היטב. בנה לך שם של אדם הגון עם ערכים וחזון, אדם שאפשר לסמוך עליו ונעים להיות בחברתו, אדם בעל חוש הומור, נבון המקרין כוח ועוצמה ומשרה רוגע וביטחון, אדם שאפשר ללמוד ממנו, לקבל ממנו השראה, בעל יכולת מנהיגות וגורם לך לרצות ללכת בעקבותיו. כך גם בבניית הקריירה שלך. אם אתה רוצה למכור מוצרים, כדאי לבנות לך שם של סוחר הגון, שמוצריו איכותיים, ובמקרה הצורך יעזור ללקוחותיו לפתור בעיות, אדם שאפשר לסמוך עליו ועל הבטחותיו. הוכח מי אתה, הראה לאנשים שניתן לסמוך עליך, שאתה עושה זאת מתוך תשוקה ונהנה מעבודתך, שאתה רוצה תמיד לעזור לאחרים, וזה הדבר המניע אותך.

צור ערוצי הכנסות בכל העולם

השתדל ליצור מוצרים המתאימים לקהל בכל העולם. אל תגביל את עצמך לקהל מקומי. כך תוכל ליצור ערוצי הכנסה במטבעות חזקים מהמטבע המקומי שלך. לדוגמה, תרגום ספריי לעשרות שפות מאפשר לי להרוויח כסף במטבעות רבים והדבר מקל מאוד על טיול במקומות שבהם עלות המחיה גבוהה. דרך נוספת היא להשקיע בשווקים שונים בעולם. כך תוכל לרכוש נכסים בארצות רבות או להשקיע בבורסה.

איך לבחור את סוג העסק, ומה כדאי למכור?

הגבול בין הכנסה פסיבית לבין הכנסה אקטיבית נעשה אפור ומטושטש. כדי שתוכל לבנות את החופש הכלכלי שלך עליך להחליט איזה סוג עסק אתה רוצה לנהל. לפניך כמה סוגי עסקים שתוכל להפעיל מכל מקום, שישרתו את סגנון החיים שאתה רוצה. בכל סוג עסק אפרט כיצד כל אחד מהם יניב לך הכנסה אקטיבית ופסיבית.

בניית עסק המוכר מוצרים

עסק המוכר מוצרים יכול לשרת אותך מאוד בכל הקשור לבניית חופש כלכלי, בשל צמצום שעות העבודה והאפשרות למכור מכל מקום שתבחר. אם אתה רוצה לטייל בעולם ולבנות לך חופש, תוכל להיעזר רבות באינטרנט להגדלת המכירה בצורה אוטומטית. להלן כמה הצעות למכירה דרך האינטרנט שיאפשרו לך להתפנות לטיולים בעולם:

מוצרים פיזיים או דיגיטליים

אתה יכול למכור מוצרים פיזיים החל בספרים, משחקים, אביזרים שונים, מוצרי ביגוד וכלה בסירות, כלי רכב ואפילו בתים. מוצרים אחרים שתוכל למכור הם מוצרים דיגיטליים כגון ספרים, קורסים, הרצאות ועוד. היתרונות במוצרים דיגיטליים הם אפשרות ליהנות מהם מיד, ואין צורך לארוז אותם, כלומר אין צורך ללכת לסניף הדואר, לעמוד בתור או לשלם על עלויות משלוח גבוהות. כמו כן, כיוון שעיקר עלותם של מוצרים אלה הוא עלות ההפקה בלבד, אחוזי הרווח על מכירתם של מוצרים דיגיטליים גבוהים מאוד ומגיעים למאות ולאלפי אחוזים. חשוב לזכור כי על ידי יצירת מנגנון אוטומטי אפשר לספק את המוצרים הדיגיטליים ללקוח באופן אוטומטי, בלי שתבצע פעולה כלשהי כדי להשלים את העסקה.
את המוצרים הפיזיים תוכל לשלוח בעצמך פעם בכמה ימים במרוכז או שתספק כתובת אחת או כמה כתובות לאיסוף המוצרים באופן עצמאי על ידי הלקוח (אפשרות זו טובה אם מדובר בעסק רשתי). דרך נוספת היא לבסס את העסק שלך על התשתית של עסק אחר. דרך אחת נקראתDrop Shipping . דרופ שיפינג הוא בעצם הסדר מוכן מראש שיש לך עם יצרן מוצרים, עם יבואן או עם כל מי שיש ברשותו מוצר והוא רוצה למכור אותו בעזרתך. לאחר שסיכמתם איזה רווח תקבל על כל מכירה, תוכל להתמקד במכירת המוצרים, ואת כל החלק הלוגיסטי יבצע בעל המוצר. מה שחשוב הוא לסגור את כל הקצוות ולמנוע טעויות. דרך נוספת היא להצטרף לתכנית שותפים Affiliate Program. תכנית שותפים היא הסדר שונה מעט אשר בו השותף מקבל כתובת ייעודית הניתנת למעקב ואליה הוא מפנה את הלקוחות ואת התנועה. כל רכישה שתיעשה בשל הפנייתו של השותף תזַכה אותו בסכום כסף כלשהו המוסכם מראש. במודל עסקי זה כל רכישה מתבצעת אצל היצרן, ותפקידו היחיד של השותף הוא לגרום לכמה שיותר לקוחות להיכנס לעמוד המוצר ולרכוש אותו. דרך זו חוסכת מהשותף את הצורך לגבות את התשלום מהלקוח, לספק שירות לקוחות ולאחסן מוצרים במלאי, במחסן ועוד. בדרכים אלו תוכל למכור כמעט כל דבר שתוכל לדמיין, גם מוצרים דיגיטליים. בכל פעם שלקוח הגיע בהמלצתך וירכוש את אחד המוצרים, תקבל עמלה ידועה ומוסכמת מראש, ובעל המוצר יטפל בכל השאר. שיטות אלו מאפשרות לאנשים רבים לטייל בעולם ולעבוד מכל מקום, והן חוסכות עלויות פיתוח, ניהול מלאי, תקורות גבוהות, משלוחים, מערכת סליקה ועוד. לעומת זאת, כאשר אין מוצר ייחודי משלך ואתה מוכר מוצרים של אחרים אתה עלול לאבד את הבלעדיות על מכירת המוצר שנמכר על ידי מוכרים אחרים. תוכל לבחור את המוצרים שאתה רוצה לקדם אם תבחן אילו מוצרים נמכרים היטב ותתמקד בהם. אם הם כי נמכרים, סביר להניח שהם קלים למכירה, והסיכוי שתרוויח מהם גדל. אפשרות נוספת היא למכור מוצרים קטנים שאינם כבדים, לשאת אותם אִתך ולמכור אותם בכל מקום ובכל זמן. אפשר גם למכור מוצרים בהתאם למקומות שבהם אתה מטייל. כך תוכל להציע מוצרים וקולקציות שונות בהתאם למקום שבו אתה נמצא באותה עת.

מכירת המוצרים שלך בעזרת זכיינים וספקים

דרך נוספת היא למכור זיכיונות לשימוש בידע שלך, במותג שלך או במוצר שלך. במהלך השנים מכרתי מאות זיכיונות לחברות יצרניות בתחומים מגוונים שרכשו את הזכויות לשימוש מסחרי במוצרים שלי: איורים, ספרים, מערכי הדרכה, מוזיקה שיצרתי ושיטה ייחודית לציור בשם "לצייר בקלות". אם יש לך ידע או כישרון, תנווט אותו כך שישרת גופים שונים שיעדיפו לשלם לך את זכויות השימוש מאשר לפתח תכנים דומים בעצמם. לאחר הקמת התשתית כדאי להשקיע מאמץ בקידום המוצרים שלך. לשם כך אני קובע למוצרים שלי מחירון זול מאוד ומשקיע בקידום המכירות של מוצרים אלו. כאשר מתבצעת מכירה יקבל הזכיין את ההזמנה וישלח אותה ללקוח. לפעמים אני רוכש כמות קטנה של מוצרים על פי הצורך, וכאשר ישנה הזמנה אני שולח את המוצר ללקוח. מוצרים מסוימים אני מוכר ישירות בכל הזדמנות, משום שאני נושא אותם אִתי. דרך נוספת למכור היא ויתור על מכירת הזיכיון וחיפוש ספקים שיפיקו וישלחו את המוצרים ללקוחות שלך. כך תוכל לקדם את המותג שלך, לפרסם אותו בעקביות עם שלל מוצרים חדשים ולספק את השותפים שלך.

בניית עסק המוכר שירותים

עסק נוסף שיוכל לשרת אותך בזמן שאתה מטייל בעולם הוא עסק המציע שירותים שונים ללקוחותיו. עסק מסוג זה יאפשר לך לעבוד מעט ולהרוויח הרבה. לעומת מוצרים שניתן לשכפל, מכירת שירותים דורשת את הזמן שלך, וזמן הוא המשאב היקר ביותר. על כן דרוֹש בהתאם עבור השירותים שאתה מוכר. לקוחות שמזמינים אותי להופיע בפניהם משלמים ביד רחבה ומקבלים בתמורה שירות בעל ערך גבוה משום שאני מגיע עד אליהם ומלמד אותם את סודותיי. את מוצרי המידע שלי אפשר לרכוש באופן דיגיטלי, וזה מאפשר לי להעלות את תעריפי ההרצאות שלי כיוון שבמפגש פרונטלי הלקוח מקבל ערך גבוה יותר.

הרצאות, סדנאות ומופעים מול קהל

הרצאות הן אמצעי מעולה לשלב עבודה עם טיולים. הרצאה מאפשרת לך לנסוע בחופשיות וללא ציוד רב. כמו כן הרצאות עוזרות לך לקדם מכירות של המוצרים שלך כיוון שהן ויראליות. אנשים אוהבים לספר לזולת על חוויות מיוחדות שהם חוו. אם ההרצאה שלך הייתה מרתקת ובנית מראש ציפייה לבואך, היה סמוך ובטוח שתהיה נושא לשיחה בבתים רבים. כדי להרצות בעולם כדאי להתחיל מבניית השם שלך, זה הגורם החשוב ביותר. לאחר שתבנה את שמך ואת המוניטין שלך, רצוי לדבר בהרצאה על נושאים שיספקו ערך רב לקהל שמולו אתה מרצה. מובן שאיכות ההרצאה צריכה להיות גבוהה מאוד, והמלצות הן ההוכחה החברתית החזקה ביותר. מומלץ להשקיע באיכות ההרצאות כדי לבנות לך שם של מרצה יוקרתי. אם ברצונך לצבור ניסיון, אינך חייב להרצות בפורומים המכובדים ביותר. תוכל להתחיל ללמד בכיתות, למשל ללמד אנגלית או להעביר סדנת אמנות. למען האמת אין זה משנה איזה נושא תלמד, כל עוד אתה עומד מול קהל המוחא לך כפיים בסיום המפגש. אתה יכול להופיע מול קהל במופע סטנד-אפ או אפילו לשיר, לנגן, להעלות הופעה או להציג הצגה. חשוב לזכור כי תוכל להוסיף לעסקה עותק חתום של הספר שלך שיינתן במתנה לכל משתתף, ובזאת תגדיל את ההכנסה מהמופע ותפיץ את הידע שלך לאנשים נוספים. תוכל לחפש סוכנות שתייצג אותך בתחום זה. כמו כן תוכל לנסות את מזלך בטיולי שייט או במלונות, וליהנות מחופשה ולקבל עליה כסף. אני מרצה במלונות רבים ומקבל תשלום עבור ההרצאות, ולרוב אני מקבל גם אפשרות לינה או שהות במלון בסוף שבוע. פלטפורמות רבות מאפשרות לך להופיע מול קהל, ואם אתה מעוניין לעבוד מעט ולממן טיולים יוקרתיים, זו דרך מעולה לעשות זאת.

פעולות נוספות להגדלת ההכנסות והרווח

פגישות עסקים

פגישות למטרת עסקים אפשר לעשות בכל תחום ובכל מקום בעולם, ועיקר מטרתן הוא למנף את העסק ואת הקריירה שלך. אציע לך כמה סוגים של פגישות שתוכל לקיים במקומות מגוונים בעולם ויאפשרו לך להתנהל בחופשיות ולהמשיך לטייל. אף שאתה יכול לקיים פגישות כדי לקדם את הרצאותיך ואת פעולותיך, נסה לקבוע פגישות עם חברות ועסקים שישתמשו בידע שלך, ירכשו ממך זכויות שימוש מסחריות ויזמינו כמות גדולה מהמוצרים שלך או יגדילו את ערוצי ההפצה שלך.

פגישות עם זכיינים, עם הוצאות לאור ועם סוכנים ספרותיים

בחרתי להביא בפניך דוגמה לפגישות שיש לשאוף אליהן משום שהן עשויות לקדם אותך, להגדיל את ההכנסות הפסיביות שלך ולעזור לך לבנות את החופש הכלכלי. את רוב עבודת ההכנה אפשר לעשות דרך האינטרנט, אולם אין תחליף לפגישה אישית. את פגישות ההיכרות מומלץ לקיים בירידי ספרים מקצועיים. כך תוכל לפגוש אנשים רלוונטיים רבים במקום אחד. לעתים דווקא עומס זה מוריד מאיכות הפגישה, ובמקרים מסוימים כדאי ליצור קשר אישי יותר בשיחת טלפון או בהתכתבות במיילים, ובזמן הנכון להגיע לביקור ולקבוע פגישה אישית. אחוזי ההצלחה של פגישות אישיות גדלים מאוד כאשר מדובר בהיכרות אישית, בייחוד אם יש חיבור בינך לבין האדם שעמו אתה מעוניין להיפגש. פגישות עם אנשים או עם חברות היכולות להניב רווחים ארוכי-טווח, כגון הפצת ספריך בעולם, הן פגישות חשובות. אני ממליץ לך לחזור ולקרוא את הספר "איך מכרתי מיליון ספרים"? ולהיזכר שכדאי להגיע לפגישות אלו כשהספר כבר רב מכר ובעל הישגים.

איך להרוויח כסף – פגישות עם חברות הפצה

אם כתבת ספרים או פיתחת מוצרים תוכל לפנות ישירות לחברות ההפצה ולנסות לקדם את הפצת מוצריך בערוצים נוספים. פגישות אלו ישרתו אותך אם אתה מעוניין לייצר בעצמך את המוצר ולספק אותו לחברת ההפצה או אם אתה מעוניין לתווך בין היצרן לבין חברת ההפצה. במקרה זה תרוויח את חלקך כשהיצרן וחברת ההפצה יתנהלו זה מול זה ויקדמו את המוצרים שלך. מומלץ לבחון מראש את מודל התגמול על עסקאות מסוג זה מול היצרן, ואם המודל העסקי מעניין אותך, התחל ליישם אותו בכל הזדמנות ובכל נסיעה.

איך להרוויח כסף – בניית צוות ספקים

במהלך הטיול תוכל לאסוף אנשי קשר, צוות ספקים ויצרנים שיהיו מוכנים לייצר, להכין ולשלוח ללקוחות שלך מוצרים מיוחדים שאתה רואה בטיול. כמו כן תוכל למכור מוצרים ייחודיים הנושאים את העיצובים של המותג שלך או את התכנים המקוריים שלך. בדרך זו תוכל לבחון באופן אישי את המוצר, לקבוע את הכמויות שיש להזמין ואת המחירים השונים בהתאם לכמויות. כך תוכל לייצר עמוד מכירה של המוצר, ובכל פעם שתתקבל הזמנה היצרן יכין וישלח את המוצרים ללקוח. באחד מביקוריי בהודו נסעתי למפעל עבודת יד ויצרתי סדרה של קופסאות עיסת נייר מעוצבות עם שלל הדמויות שלי. את המוצר הזה עיצבתי עם האמנים במפעל ויצרנו כמה דגמים שמהם יוכלו הלקוחות להזמין. לאחר מכן סיכמנו את המחירים, זמני משלוח, סוג משלוח, עלויות ונוהל עבודה. כך יכולתי להציע את המוצרים לבעלי חנויות והם ביצעו את ההזמנה דרכי. לאחר ששילמו לי בעבור ההזמנה, העברתי את התשלום לצוות המפעל שהכין את המוצר ושלח אותו ללקוח. בדרך זו יצרתי מוצר ייחודי שאין לאיש מלבדי, והוא נושא את דמויות המותג שלי, ועם זאת ניתקתי את עצמי מרוב העבודה. במקרים מסוימים כאשר יש הזמנות גדולות אפשר לעבור לשלב השני ולמכור למפעל זיכיון להפיץ את מוצרי המותג שלך ללקוחותיו. כך תוכל להיעזר גם ביכולות ההפצה של המפעל ואולי אף להגיע לשווקים חדשים שבהמשך תוכל למכור גם להם. לשם כך כדאי להכין הסכמים מסודרים כדי שלא ישתמשו במותג שלך בצורה שאינה חוקית.

איך להרוויח כסף – היכרויות

בנסיעות ובטיולים נוצרות היכרויות, ומומלץ להיפתח אליהן כיוון שהן עשויות לשנות את חייך ולהעשיר אותם בדרכים רבות. כשאנחנו מטיילים במסגרת קבוצה סגורה אנחנו נחשפים פחות לאנשים אחרים ומחמיצים הזדמנויות רבות להכיר את המקום שאליו הגענו. כשאני נוסע לטיול אני רוצה לספוג מאווירת המקום, להיסחף לצלילים, לשאוף את הריחות, לשוחח עם אנשים – תיירים או מקומיים, לטעום את המאכלים, לחקור את התרבות, ללמוד את השפה ועוד. באחד ממסעותיי בברזיל נסעתי במעבורת שהפליגה לאחד האיים, והכרתי אישה מבוגרת (כבת 70) שגרה בריו דה ז'נרו. שוחחנו שיחה מרתקת ובסופה היא נתנה לי את מספר הטלפון שלה ואת כתובתה וביקשה שכאשר אגיע לריו אתקשר אליה ואבקר אותה. לאחר כמה חודשים הגעתי לריו ויצרתי אִתה קשר. היא שמחה מאוד והזמינה אותי לאכול אִתה ארוחת צהריים. לא ציפיתי לדבר, לא ידעתי עליה הרבה, אך זכרתי שהייתה לנו שיחה מעניינת, ורציתי לראות אותה שוב. הכתובת שנתנה לי הייתה בבניין קומות המשקיף על אחד החופים המוכרים והמדהימים ביותר של ריו – איפאנמה (Ipanema). הגעתי לביתה והתברר לי כי היא אלמנה, ובעלה השאיר לה רכוש וכסף רב. את הדלת פתח בפניי אחד המשרתים שלה, ואחרי סיבוב קצר בבית התיישבנו לאכול. בתוך זמן קצר נזכרתי מדוע רציתי כל כך לפגוש אותה שוב. היא הייתה מרתקת והשיחה בינינו קלחה והייתה מעניינת מאוד. בכל פעם שסיימנו לאכול את המנה היא צלצלה בפעמון, ואחת המשרתות הגיעה לפנות את הכלים ומיד הגישה מנה נוספת. המארחת שלי הסבירה לי על המאכלים השונים, וסיפרה לי סיפורים רבים עליה ועל חייה. נהניתי מכל רגע. זה היה רק קצה הקרחון לעומת מה שעמד לבוא. בסיום הארוחה היא שאלה אותי אם ארצה להתלוות אליה לנסיעה של כמה ימים לבית הקיץ שלה שנמצא בהרים המקיפים את ריו, מרחק נסיעה של כשעה או שעתיים. היא אמרה שהיא חושבת שאוהב את המקום כיוון שהוא נמצא באזור מיוער ופראי. אל המקום נסענו ברכב ספורט אדום עם גג מתקפל, וכשהגענו אליו לא האמנתי למראה עיניי. הייתה זו אחוזה עצומה, היו בה משרתים רבים, מדשאות גדולות, בית ענק ויפהפה וחמישה כלבים שקיבלו את פנינו בהתרגשות גדולה. לסיכום אוכל לומר שהיו אלה שלושה ימים מופלאים שלעולם לא אשכח, והכול התחיל מפתיחות להכיר אנשים חדשים. רוב האנשים שאני מכיר אינם מעזים להתקשר לאדם זר שפגשו לפני חודשים והוא נתן להם את מספר הטלפון שלו. הם טוענים שלא נעים להם ושזה לא מקובל, ומחמיצים את ההזדמנות להכיר משהו חדש. ה"אומץ" הזה עזר לי להכיר אין-ספור אנשים, ליצור חברויות עמוקות ומיוחדות ולחוות חוויות בלתי נשכחות רבות במהלך השנים. להיכרויות ישנה חשיבות גדולה גם בכל הקשור להכנסה פסיבית ואקטיבית. מעצם ההיכרות אִתך אנשים ייחשפו לסיפור שלך, לתפיסת העולם שלך ולאופן שבו אתה חי את חייך. כחלק מזה הם יתוודעו למוצרים שלך, לשיטות שבהן אתה עובד ולידע שיש ברשותך.

איך להרוויח כסף – יצירת חיבורים בין אנשים

אם אתה בעל כישורים חברתיים, התחברות לאנשים תוכל לסייע לך להרוויח כסף רב בלי לכבול מדי את עצמך, בלי להשקיע בזה זמן רב ובלי להמר על דבר. אחת התכונות החשובות שכדאי לך לרכוש היא היכולת לקרוא במהירות את התמונה ולעבד את המידע בזמן קצר. המיומנות להבין מה צריך מאן-דהוא כדי להתקדם, ולהמליץ לו על איש מקצוע שאתה מכיר וסומך עליו היא מעלה גדולה. בייחוד אם בנית לך שם, ויש לך מומחיות בתחום, ואתה יכול לחסוך לאחר כסף, זמן, מפח נפש וחיפושים. להמלצה אישית יש כוח רב בסגירת עסקאות, ואחוזי ההצלחה של חיבורים אלו עשוי להיות גבוה, בייחוד אם אתה יודע לדייק בתהליך, להסיר את ההתנגדויות ולחבר בין הצדדים ברגע הנכון. בתחומי המומחיות שלי הקמתי צוות רחב מאוד של אנשי מקצוע שאני נעזר בהם, ובניתי מערכת יחסים עסקית המבוססת על הפניות הדדיות. כשללקוח יש צורך בשירות כלשהו, אני יודע לזהות במהירות את הצורך. לאחר מכן אני משתדל לסייע לו להתקדם ולתת לו ערך, ואני מפנה אותו לאחד מאנשי המקצוע מהצוות שלי ובתמורה אני מקבל עמלות רבות על העסקאות שהתממשו. רצוי לזכור כי הכול ידוע וסגור מראש, ואני מוודא כי הלקוח אכן קיבל את מה שהוא הזמין וכי הוא מרוצה. חשוּב לי שהלקוח יצליח ושהספק שאני מפנה אליו יספק שירות מקצועי שיצדיק את המלצתי עליו. חשוֹב איך תוכל לבנות צוות מקצועי בתחום שלך, וצור מערכת יחסים עסקית שתתגמל אותך על כל עסקה מוצלחת שתיסגר בזכותך. ידע הוא כוח, וככול שתלמד ותדע יותר, תוכל לעזור ליותר אנשים. אנשים אלה ישמחו לשלם לך על שחסכת להם זמן, אנרגיה ומשאבים. לדוגמה, אם עיסוקך הוא בתחום התיירות, תוכל להמליץ לאנשים על מלונות מסוימים, על מסעדות משובחות, על מקומות בילוי שונים ועוד. אם ההמלצות שלך יהיו מקצועיות, אנשים יעריכו אותך. אחת הבעיות הגדולות בעסקים היא שיווק ומכירות. כמעט כל עסק יהיה מוכן לשלם לך על לקוחות חדשים שתפנה אליו. אם אתה רוצה להגדיל את ההכנסות שלך נסה לקרוא את התמונה הגדולה ולבחון את הצורך של האנשים בכל מקום שאתה נמצא, ואיך תוכל לענות על הצורך הזה כך שכולם ירוויחו. לאחר מכן פְּנה לאיש המקצוע או לבית העסק וקבע אִתו מודל תגמול. המודל יכול להתבסס על שכר קבוע או על אחוזים מכל עסקה. חשוב שהוא יהיה רווחי לשני הצדדים. כעת כשאתה יודע מה נדרש ממך ומה תקבל, פעל ליישום העסקה ולמימוש הרווחים הראשונים. אנשים רבים מתחילים פרויקטים בהתלהבות גדולה, ובאותה המהירות וההתלהבות שהתחילו בפרויקט, הם עוברים לנושא הבא. לכן כדאי לייצר תחושת הצלחה כבר בהתחלה ולהתמיד.

שמירה על שִגרה בטיול – טיול לאורך זמן

אם אתה מטייל זמן ארוך חשוב לשמור גם על סוג של שגרה. שגרה זו תאפשר לך לייצר הכנסה שוטפת, לשמור על הרגלים מסוימים ולהשאיר את האש בוערת. כך תוכל להמשיך לטייל וליהנות מיציבות לאורך זמן. חשוב לקבוע שעות מסוימות ביום לבדוק מיילים, לוודא שהכול עובד כראוי, ואם תזהה שהאש דועכת, תוסיף עץ למדורה והיא תמשיך לבעור עוד ועוד. כמו כן מומלץ לעבוד כמה שעות ביום, גם אם פירושו רק לשבת ולחשוב. נסה לחשוב על המוצר הבא, על פרויקט חדש שמלהיב אותך. גם אם יש לך כבר הכנסה פסיבית ואינך צריך לעבוד, אין הכוונה שסיימת לחיות. אנשים בעלי חזון קמים השכם בבוקר כדי להספיק עוד ועוד. הם אינם בונים את העושר שלהם בזמן שינה. אינני אומר שצריך לעשות זאת בכל זמן ובכל מקום, אבל כדאי לעתים לחשוב על המשך ההתפתחות והלמידה שלך. כמו כן חשוב לשמור על הכושר ועל הבריאות. שעות הבוקר הן שעות מעולות ללמוד, ותוכל להנהיג לך הרגל – להתחיל את היום בלמידה של משהו חדש ומעניין. זה יכול להיות בישול, ציור, קריאת ספר עיוני, קורס דיגיטלי בכל נושא, מדיטציה, לימוד שפה, כישור חדש כגון ג'אגלינג, גלישה או כל דבר אחר. העיקר שתתמיד.

דרכים להגדלת ההכנסה הפסיבית בטיול

רבים מאִתנו היו שמחים לנפץ את הנוסחה – "זמן שווה כסף". כסף עשוי לייצר בעבורך כסף בדרכים רבות, והחלטתי לפרט בנושא זה כדי לעשות קצת סדר. שים לב כי פרק זה אינו נכתב במטרה לייעץ או להמליץ לך על שיטה מסוימת, אלא רק להבהיר מעט את הנושא:
בוודאי שמעת כבר שבכל יום שהכסף שלך "עומד במקום" ולא צובר ריביות אתה מפסיד. ובכן יש הבדל בין ידיעה לבין יישום. בדוק אם הכסף שלך "עומד במקום" ואם יש מקום לשיפור. בחן איך לגרום לכסף שלך לעבוד טוב יותר בשבילך. לשם כך אתה צריך להיות בעל נכס. זו מילת המפתח בהכנסה פסיבית. נסה ליצור את הברזיות המטפטפות בדומה לסיפור על בר גרילס, ברזיות שיזרימו כסף לחשבון הבנק שלך, ובהדרגה תגיע להכנסה קבועה שתענה על צרכיך. הנה כמה סוגי נכסים ודרכים שיעזרו לך ליהנות מהכנסה פסיבית:

איך להרוויח כסף – ניהול בלוג

אם אתה אוהב לכתוב ויש נושא שאתה מבין בו ורוצה לשתף אחרים בידע ובניסיון שלך, תוכל לפתוח בלוג ולנהל אותו מכל מקום בעולם שיש בו חיבור לאינטרנט. אם תבחר נושא מבוקש ותספק ערך רב במאמרים שלך, תתחיל למשוך אליך אנשים ובהדרגה תניב הכנסה מהבלוג. זה אינו קורה ביום אחד, ובהתחלה זה עשוי להיות מייאש, אך למרות התסכול המשך והתמד לכתוב כתבות ומאמרים חדשים, רלוונטיים ומעניינים. ניהול בלוג אינו מצריך ידע רב וכל אחד יכול לפתוח בלוג מקצועי בעלויות נמוכות או אפילו חינם.
כדי להרוויח כסף מהבלוג שלך עליך להתייחס אליו כאל נכס נדל"ן. ככול שהוא מושך אליו יותר אנשים, כן הערך שלו עולה. הנוסחה לייצר כסף באינטרנט היא פשוטה למדי. כל מה שצריך הוא תנועה של מתעניינים ומוצר למכירה. כל השאר תלוי בארבעה דברים:
א. איכות האנשים – ככול שהמתעניינים יגיעו לבלוג מוכנים יותר, כן תעלה הסבירות שהם ירצו את המוצר או את השירות שלנו.
ב. איכות המוצר – ככול שהמוצר שלנו איכותי יותר ומתאים לקהל המתעניינים שמגיע לבלוג שלנו, כן תגדל הסבירות שהמתעניינים יהפכו ללקוחות משלמים.
ג. טיב ההצעה – ככול שההצעה שנציע ללקוחות תהיה אטרקטיבית יותר, כן תגדל הסבירות שהמתעניינים שהגיעו לבלוג ירצו ליהנות מההצעה וישלמו לנו בעבורה.
ד. בעיות טכניות שעלולות להתגלות בדרך. בכל פעם שישנה בעיה בקישור מסוים, מערכת הסליקה שלך אינה עובדת או יש הפסקת חשמל אצל הלקוח – אתה מפסיד כסף. לכן חשוב שהאתר יהיה זמין 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע.
להלן כמה דרכים שבהן תוכל להרוויח כסף מהבלוג שלך:

איך להרוויח כסף – מכירת שטחי פרסום או לינקים

כאשר הבלוג שלך נמצא במקום הראשון במילת חיפוש מסוימת, השווי הנדל"ני שלו מאפשר לך לגבות תשלום מבעלי עסקים שיכולים להפיק תועלת מהתנועה הממוקדת שמגיעה לעמוד זה. לדוגמה: אם מחפשים במנועי החיפוש את המונח "מציאת בן זוג" ומגיעים לבלוג שלך העוסק במציאת בן הזוג המושלם, תוכל לקבל תשלום מאתר היכרויות שהמלצת עליו. בעקבות הכתבה האוהדת וההמלצה על אתר היכרויות תנועת הגולשים תתגבר, ובעלי האתר ואתה תוכלו להרוויח מהתנועה הזו.

איך להרוויח כסף – בניית שֵׁם ומכירת שירותים

ניהול בלוג הוא דרך מעולה להציג את עצמך לגולשים כמומחה בתחומך ולבנות את הסמכות שלך בעיניהם. באמצעות הבלוג תוכל לבנות מוניטין מקצועי בתחום העיסוק שלך ולהגדיל את ההכנסות משירותים שתרצה להציע להם. אם אתה מספק שירותי ייעוץ והרצאות זו דרך מצוינת לקדם אותם.

איך להרוויח כסף – קידום מכירות של מוצרים

שימוש נוסף בבלוג יכול לעזור לך לקדם מכירות של מוצרים שונים כגון ספרים פיזיים ודיגיטליים (eBooks), תמונות ותצלומים, מוזיקה ודיסקים, מוצרי עבודת יד, יצירות אמנות או חנויות מקוונות באתרים אחרים. למשל, הבלוג שלי "איך מכרתי מיליון ספרים ואיך תוכלו גם אתם" מקדם במידה רבה את מכירות הספרים שלי. חשוב שהבלוג יכיל מידע וייתן ערך. אם תעניק ערך לקהל הקוראים, תגדיל את מספר האנשים הנחשפים לתכניו, ועם החשיפה הקהל ילמד להכיר אותך, לסמוך עליך ולאהוב אותך. כשזה יקרה מכירות המוצרים שלך יתחילו לפרוח. הבלוג שלי מלווה בסרטונים רבים שבהם אני מופיע, ולכן הרבה אנשים מכירים אותי. כשאני מגיע לאירועים הקשורים לתחום התמחותי ולהרצאות או כשאני צועד ברחוב, אנשים רבים פונים אליי ומודים לי על שהמאמרים שלי עזרו להם להתקדם ואף שינו את חייהם. דבריהם מרגשים אותי ומחממים את לבי, והם מזכירים לי את הסיבה לְמה שאני עושה, ועם זאת התיאבון מתגבר לעשות עוד.

איך להרוויח כסף – פיתוח מוצרי מידע

הרבה אנשים מכירים את המונח "ידע הוא כוח", אולם אינם מודעים לאפשרות כי גם להם יש ידע רב. ידע זה יכול לסייע לאנשים רבים לשנות את חייהם, לעזור להם במצבים שונים ועם זאת גם להגדיל את הכנסתם. נסה לחשוב על הדברים שעברת בחיים: מה למדת מהם, ומה יכול לעניין אנשים אחרים. למשל, יש לך תחביב כלשהו, אתה אוהב לבשל ויש לך מתכונים מיוחדים, אתה אוהב לגדל פרחים, יש לך שיטות מיוחדות לנקות את הבית ועוד. לעתים אינך צריך להמציא דבר, תוכל פשוט לחקור בנושא ולארגן את הידע בצורה מסודרת ופשוטה לשימוש. אף על פי שאינך מקצוען בתחום, אנשים שהידע שלך חדש בשבילם יוכלו להיעזר בו. כמו כן, מה שנראה לך טריוויאלי אינו בהכרח מובן מאליו לאנשים אחרים. למשל תוכל לכתוב ספר המלמד את המספרים. ספירה עד עשר היא משימה קלה עבורך, אך ילד צעיר יתקשה לעשות זאת והוא יוכל להיעזר בספר שכתבת. בספר מסוג זה כדאי לאייר איורים שמחים ולהתאימו לגילו של הקורא. לשם כך אנשי מקצוע רבים יכולים לעזור לך ליצור את מוצר המידע שלך ברמה גבוהה ואיכותית. הדבר פשוט וכמעט כל אחד יכול לעשות זאת. כך תוכל לייצר מוצרים מגוונים מהדברים שאתה אוהב, ולהרוויח כסף מעזרה לאחרים. מובן שצריך להחליט מה עושים, וליצור מוצר איכותי, אך אין זו משימה בלתי אפשרית, ותוכל תמיד ללמוד ממישהו שכבר עושה זאת בהצלחה או לשלם למישהו שיעשה זאת בעבורך. אם תחליט לעשות זאת תוכל להתנהל מכל מקום, לעבוד בזמן שלך, לעסוק בדברים שאתה אוהב ולהגדיל את ערוצי ההכנסה הפסיביים שלך. ספר הוא רק סוג אחד של מוצר מידע. מוצר מידע בעיניי הוא כל דבר הנותן ערך לאנשים אחרים ומתועד בדרך כלשהי, ומאפשר לחזור על הלמידה שוב ושוב ללא תלות ביוצר המוצר. הנה סוגים שונים של מוצרי מידע שתוכל ליצור כדי להגדיל את ערוצי ההכנסה הפסיבית שלך:

איך להרוויח כסף – ספרים

ספר הוא מוצר שיש לו נושא כלשהו בעל ערך והוא כרוך בכריכה, אולם הוא אינו בהכרח רק בפורמט פיזי. מרגע שכתבת את התוכן תוכל ליצור אותו גם כספר דיגיטלי. משמעות הדבר היא לכתוב את הידע בספר ולאפשר לאנשים ליהנות ממנו כבר ברגע רכישתו. לאחר הרכישה הם מופנים לעמוד שבו ניתן להוריד את הספר, לקרוא אותו, לצפות בו או אפילו לשמוע אותו. בדרך זו תאפשר ליותר ויותר אנשים ליהנות ממנו ולהיעזר בו. תוכל להפוך אותו לספר שמע, ואנשים יוכלו לשמוע אותו בזמן שהם הולכים, מתאמנים, נוסעים או עושים את מטלות הבית. הנה כמה סוגים עיקריים של ספרים שתוכל לייצר לאחר שכתבת את תוכן הספר:
1. ספר פיזי – עותק ממשי
2. ספר דיגיטלי (eBook/ספר אלקטרוני) – קובץ מחשב
3. ספר שמע (אודיו) פיזי – הקלטת הספר צרובה על דיסק
4. ספר שמע (אודיו) דיגיטלי – קובץ של הקלטת הספר
5. ספר וידאו פיזי – שילוב של הקלטת הספר בליווי תמונה
6. ספר וידאו דיגיטלי – קובץ של הקלטת הספר בליווי תמונה
7. ספר אינטראקטיבי – בספר אינטראקטיבי הקורא מפסיק להיות רק צרכן מידע פסיבי, הוא פעיל בתוך העולם של הספר ומשתתף בחוויית הקריאה באמצעות אינטראקציות שונות כגון קטעי אנימציה, משחקים, נקודות שבהן ניתן להרחיב ולהעמיק את הלמידה בנושא ועוד. כך למשל יכול הקורא להשתתף ולהיות חלק בלתי נפרד מחוויית הקריאה בספר, לעתים הוא אפילו יכול להחליט מה יקרא בסיפור ובאיזה שלב.
הרצאות מוקלטות
הרצאה מצולמת יכולה לשמש מוצר מידע. כיוון שיש לה ערך רב אפשר לגבות בעבורה תשלום ולאפשר גישה מידית לאחר ביצוע התשלום.
קורסים דיגיטליים
קורסים עיוניים הם מוצרי מידע מבוקשים מאוד, ויש להם יתרונות רבים. אפשר לצפות בהם מכל מקום בעולם ובכל זמן; ללקוח יש גישה מידית והוא אינו צריך להמתין לפתיחת הקורס כמו בקורס פרונטלי; מחירי קורסים אלו לרוב נמוכים ואטרקטיביים. ליוצר קורס דיגיטלי יתרונות רבים: הפקת הקורס נעשית פעם אחת ומכירתו יכולה להתבצע ללא הגבלה ולאורך שנים; הרווחיות של הקורסים הללו עשויה להיות גדולה מאוד אם יודעים למכור אותם היטב; מלבד ההוצאות הכספיות על הפקת הקורס כמעט ואין הוצאות נוספות. מוצרי מידע יכולים להניב רווח של מאות ואלפי אחוזים הודות ליתרונות שפורטו כאן. חשוב לזכור שככול שהקורס מעמיק יותר בנושא הנלמד ומספק ערך גבוה יותר ללקוח, אפשר לגבות בעבורו מחיר גבוה. רצוי ליצור קורסים העוסקים בנושאים שיישארו רלוונטיים במשך שנים, ולא להשקיע בקורס הדורש עדכון תמידי ובכל פעם שהטכנולוגיה משתנה. מומלץ לא ללמד טכנולוגיות, אלא להתמקד בצרכים עצמם משום שהצרכים בקרב אנשים אינם משתנים עם הזמן, וכל מה שמשתנה הוא הדרך שבה אנו פועלים כדי לספק את הצרכים האלה.

איך להרוויח כסף – שירים וקליפים

שירים המושמעים ברדיו הם מוצרי מידע, משום שהם הוקלטו פעם אחת, ומושמעים פעמים רבות. בדרך זו הם מתגמלים את יוצרי השיר בכל פעם שהוא מושמע.
סרטים ותכניות טלוויזיה
סרטי קולנוע ותכניות טלוויזיה הם מוצרי מידע, כיוון שגם הם צולמו פעם אחת, ולאחר עריכה והכנה לשידור הם מוקרנים פעם אחר פעם, ועשויים לתגמל את היוצרים על השימוש ביצירתם. היוצרים העשויים לקבל תמלוגים הם יוצרי הסרט, השחקנים, הקריינים, הנגנים, הזמרים, המדובבים ועוד.

איך להרוויח כסף – אפליקציות

ערוץ נוסף שתוכל לפתחַ הוא אפליקציות ומוצרים טכנולוגיים המכילים ידע ויש לשלם בעבורם. יזמים מוכשרים ושאפתנים הצליחו לייצר אפליקציות וחידושים ששינו את פני העולם, וגרפו לכיסם סכומי עתק. אם אתה מאמין שיש לך רעיון מבריק ושאיפה עזה ליישם אותו, אל תאפשר לאף אחד לעצור אותך.
מכירת זכויות וזיכיונות – שימוש בקניין רוחני ובנכסים
תמלוגים הם הכסף שמקבל בעליו של נכס כלשהו בעבור שימוש בו. לרוב מדובר בזכויות יוצרים ובשימוש בקניינם הרוחני. לעתים מדובר בממציאי פטנטים. הנה כמה תחומים שבהם תוכל ליהנות מזכויות יוצרים במוצרים שתוכל ליצור:
• ספרים
• שירים
• מנגינות
• תכניות רדיו או טלוויזיה
• הופעות
• מערכי הדרכה
• הצגות
• שיטות
• תמונות
• פיתוח תרופות ומחקר
• תנועה באינטרנט
• פטנטים
• נכסי נדל"ן
• ייצור חשמל סולרי
• השקעות ירוקות
• השקעה כספית בעסקים
• תכניות חיסכון

למען האמת זה יכול כל דבר שבבעלותך ויהיה לו ביקוש, ואנשים יהיו מוכנים לשלם לך תשלום קבוע בעבור השימוש בו. הנקודה המאתגרת היא למצוא את הגוף או את ערוץ ההפצה שיהיה מעוניין לעשות שימוש בנכס. אם נושא התמלוגים מעניין אותך כדאי שתַפנה לשם את כל האנרגיה שלך, ותחזור לשלב הבסיסי שהדגשתי –בנה לך שֵׁם! הכול מתחיל כאן. יוצרים רבים שבנו לעצמם שם נהיו מיליונרים גם בזכות התמלוגים שהם מקבלים במשך שנים רבות מהשמעה בלתי פוסקת של יצירותיהם. אם אתה מנגן היטב השתדל לנגן במקומות הנכונים כמו בהופעות או באלבום של זמר מוכר. כך תזכה לבנות ערוץ הכנסה שעשוי לתגמל אותך במשך שנים. הרבה אנשים מוכשרים מנסים לעבוד בתחום זה ומשקיעים את האנרגיה במקום הלא נכון. התמקד במציאת ההזדמנות המיטבית שתאפשר לך ליצור נכס מוקלט או מתועד שיש לו ערוץ הפצה יציב, והוא ישתמש ביצירה זו במשך זמן רב. אחד היתרונות בהוצאת ספר באמצעות הוצאה לאור הוא שהצלחת הספר עשויה לפרנס אותך במשך שנים ארוכות. דבר נוסף שתוכל לנסות הוא להמציא פטנט. ייצור פטנט הוא מורכב, ואם הוא מעניין אותך מומלץ להתייעץ עם מומחה, משום שלפיתוח פטנט דרושה לרוב השקעה כספית גדולה ויש בו סיכונים. אם תצליח לפתח פטנט ותמצא ערוץ הפצה, תוכל להרוויח כסף רב ותמלוגים למשך שנים רבות. שיטת הציור שלי "לצייר בקלות" היא דרך מעולה להניב הכנסה פסיבית למשך שנים. פניתי לגופים העוסקים בהדרכה ומעוניינים להשתמש בשיטה שלי, וחתמתי על הסכמים רבים המתגמלים אותי בכל פעם שנעשה שימוש בתכנים ובשיטה. תוכל להיעזר במודלים עסקיים רבים וליצור מערכת רווחית והוגנת לשני הצדדים. למידע נוסף אני מזמין אותך לפנות אליי לייעוץ אישי ואשמח לעזור לך. אם יש לך כישרון צילום תוכל למצוא ערוצי הפצה גדולים מאוד שיפיצו את התמונות שלך בעולם. בדרך זו תוכל לקבל תמלוגים בכל פעם שמישהו ישתמש בתמונות. אם יש לך יכולת לפתח תרופות ולעבוד על מחקר בתחומים שגופים רלוונטיים יוכלו להיעזר בו, תוכל ליצור לעצמך ערוץ הפצה שישלם לך תמלוגים במשך שנים. מדענים וחוקרים רבים נהנים מתמלוגים על מחקרים שעשו, וזכו במלגות שמימנו להם לערוך את המחקר שלהם ממקומות שונים בעולם, כמעט ללא עלויות ובכמה מקרים אף בתשלום. אתרי ענק כגון יוטיוב מאפשרים לך לפתוח אצלם חשבון ולהעלות סרטונים. ליוטיוב ולאתרים מסוג זה יש מודלים לייצור רווחים המותאמים לכמות הצפיות שיש לסרטונים. כדי לייצר תנועה גדולה לסרטונים שלך כדאי ללמוד היטב את הנושא. מובן שאם יש ברשותך דירה, בניין, מחסן או אפילו חנייה תוכל להשכיר אותם וליהנות מהכנסה נאה, יציבה וקבועה. משיחות רבות שניהלתי במשך השנים עם אנשים בעולם התברר לי עד כמה לא מובן מאליו הרעיון של השכרת דירה. אנשים רבים בעלי נכסים אינם מממשים את האפשרות הזו ומפסידים כסף רב. אם אתה מכיר מישהו שאינו מממש את הנדל"ן שלו, בדוק אם תוכל לנהל בעבורו את העניינים ולקבל עמלה או חלק מהרווחים. כמו כן, יצירת נכסי נדל"ן היא אפיק מומלץ מאוד שכדאי לך לחקור לעומקו ולשאוף אליו. לעתים בעלי הנדל"ן הלא ממומש טוענים שיש לשפץ את הדירה וזה עולה כסף. בניהול נכון של כסף אפשר לשפץ את הנכס ולהעלות את שוויו. כך תוכל לייצר לך מקור הכנסה שוטפת, קבועה ויציבה. אנשים עשירים שואפים להיות בעלים של כמה שיותר נכסי נדל"ן משום שההכנסה מהם גבוהה, וערך הנכס לרוב עולה בשל גידול קבוע של האוכלוסייה. כמו בכל תחום, כדי להשתלב בו, כדאי להתייעץ עם מומחים ולדעת בדיוק מה עליך לעשות. בשנים האחרונות נוצרות אפשרויות רבות המאפשרות לאדם הפשוט להרוויח כסף מהמדינה. אחת הדרכים היא התקנת מערכת לייצור חשמל סולרי. אמצעי זה מעולה בארצות שבהן מזג האוויר חם, והשמש זורחת ברוב עונות השנה. היתרון הגדול באמצעי זה הוא היותו פרויקט ירוק וידידותי לסביבה. השקעה ירוקה נוספת שכדאי לשקול היא השקעה בעצים. כיוון שהעצים גדלים בהתמדה הם אינם תלויים בתנודות השוק, וערכם הולך וגדל. עוד דרך ליצירת הכנסה פסיבית היא השקעת כספך בבורסה. לשם כך אני ממליץ לך ללמוד היטב את הנושא ולדעת מה אתה עושה או לפנות לבית השקעות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. השקעת כספים באפיק זה עשויה לייצר בעבורך רווחים נאים, אך באותה המידה הסיכון עלול להיות גדול. אם תעשה פעולות בלי להבין היטב את השלכותיהן אתה עלול להפסיד את כל כספך. ערוץ נוסף הוא השקעה בעסקים. במקרה זה הנכס שלך יהיה סכום הכסף שתשקיע בעסק. בדרך זו תוכל להשקיע את כספך בעסקים ובחברות כמשקיע פסיבי, וליהנות מרווחי העסק בלי לעבוד כלל. אמצעי נוסף להפקת רווחים פסיביים הוא תכניות חיסכון בנקאיות. תכניות אלו אינן נחשבות אפיק רווחי ביותר, אולם הן משתלמות יותר מהמצב שבו כספך מופקד בחשבון ולא בתכנית המפיקה רווחים או ריביות. כדאי להתייעץ עם יועץ השקעות מהבנק וגם מחוץ לבנק כדי לדעת מהן האפשרויות שלך לייצר ולהגדיל את הרווחים שהכסף שלך מניב בשבילך. תכניות חיסכון בבנק עשויות להתאים לאנשים המעדיפים נוחות ומתעצלים לחפש אלטרנטיבות אחרות רווחיות יותר. דרך אחרונה היא בניית מערכת מכירות אוטומטית. מדובר בדרך מקורית להרוויח כסף בלי לעבוד קשה או הרבה. הכוונה ליצור סדרה של פעולות המתבצעות ללא מגע יד אדם, ומשלימות את כל הפעולות הנדרשות כדי לספק את המוצר ללקוח ולגבות ממנו את התשלום. הנה כמה דוגמאות למערכות מסוג זה:
• מכונות מכירה אוטומטיות הגובות תשלום ומספקות מוצר כמו סרטי וידאו, ממתקים, בקבוקי שתייה וחטיפים.
• רכישת כרטיסים דרך האינטרנט.
• רכישת ספר דיגיטלי וקבלת גישה מידית לקריאתו.

אני בטוח שתמצא דרכים נוספות שאינן מוזכרות כאן, ותיצור אפיקים מקוריים שיאפשרו לך ליהנות מהכנסה פסיבית.

הוצאות מוכרות לניכוי מס

לקראת סיום חשוב שתדע כי אם אתה מנהל עסק תוכל להציג את ההוצאות שלך בזמן הטיולים כהוצאות מוכרות לניכוי מס. כך תוכל להגדיל את הרווחים של העסק שלך ולחסוך בתשלום מִסים כחוק. מומלץ להתייעץ בנושא זה עם רואה החשבון שלך ולבקש הסבר מפורט מה מוכר כהוצאה ומה אינו מוכר. מומלץ לשמור כל תיעוד של הוצאה שאתה מוציא, ואף לבקש קבלה או חשבונית על כל רכישה שאתה מבצע, החל בהוצאות על אוכל, לבוש, ציוד מקצועי, נסיעות, לינה וכלה בקניות שאתה עורך. אם תלמד קורס מקצועי מסוים ותוכיח כי הקורס נעשה למטרת העסק, במקרים רבים תוכל להציג אותו כהוצאה מוכרת. בדרך זו תוכל ליהנות כמעט מכל דבר שאתה עושה בחיים ולהפוך אותו להוצאה מוכרת. אינני מדבר על הפרת החוק. להפך, שמירה על החוק היא ערך עליון בעיניי, ואני מתייעץ עם רואה החשבון שלי בכל דבר חדש שאני עומד לעשות, כדי לקבל את אישורו. היכולת לשלב כל נושא בעסק שלך היא יתרון גדול, וחשוב שתהיה מודע אליו. יתרון זה יעזור לך לשמור על זכויותיך ולהגדיל מאוד את הרווחים בעסק שלך.

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן