הכנסה פסיבית – האם מספיק לנו באמת להרוויח רק את מה שאנחנו מוציאים על המחייה שלנו

  • בלוג
  • >
  • הכנסה פסיבית – האם מספיק לנו באמת להרוויח רק את מה שאנחנו מוציאים על המחייה שלנו

רעיונות ליצירת הכנסה פסיבית בזמן שאתה מטייל ונהנה מהחיים

מאמר זה נכתב כדי לעזור לך לייצר לעצמך ולמשפחתך הכנסה פסיבית שתאפשר לך לטייל בעולם, לבנות חופש כלכלי, ליהנות מדברים שאתה אוהב, להתקרב לייעוד שלך ולהיות אדם טוב יותר. אם קראת את הספר הראשון שלי בסדרת הספרים של בנושא חופש כלכלי '24/8 – יום נוסף בשבוע' למדת כיצד להתנהל בצורה מגה-אפקטיבית הכוללת נקיטת פעולות דומינו המייצרות נכסים מניבים כגון ספרים, דיוק בהשקעת האנרגיה, מהירות והתמדה. בספר השני "איך מכרתי מיליון ספרים?" למדת את מיטב השיטות להגדלת המכירות ולבניית מערך הפצה אֵיתן שיאפשרו למוצרים שלך להימכר בכל העולם. בעזרת שני מפתחות אלו "מגה-אפקטיביות" ו"מכירות" תוכל לעבור לשלב השלישי שיאפשר לך לפנות את הזמן לחופשה המגיעה לך ולבנות את החופש הכלכלי שלך צעד אחרי צעד בצורה שיטתית. כך תוכל לעסוק יותר בדברים שאתה אוהב ובאופן טבעי תהיה אדם מאושר יותר, בריא יותר ומצליח יותר. מאמר זה נועד לסייע לך להבין כי יציאה לחופשה היא הדבר הטוב ביותר שתוכל לעשות עבורך ועבור משפחתך. בין תכני הבלוג שלי אציג בפניך את מיטב הדרכים שיעזרו לך לצאת מהמשרד ומההתנהלות הרווחת בעולם שבה אתה הולך למשרד ועובד מ-"17:00-9:00" ומעביר את רוב יומך בעבודה על משימות ומטלות שבעצם רק מרחיקות אותך יותר ויותר מהגשמת חלומך "לצאת לחופשה". אינני רוצה שתקבל את הרושם שאני מעודד אותך להיות עצלן. ההפך הוא הנכון, אני דווקא מעונין ללמד אותך לבצע את המשימות החשובות ביותר ולא להתעסק בדרים שוליים שלא יקדמו אותך בחיים.

אם תקרא יותר ויותר את תכניי, אתה תראה שהחופשה הבאה שלך נמצאת כאן ממש, מעבר לפינה. תלמד שגם אתה תוכל לממש אותה בזמן שתרצה, בתנאים שלך ובכל מקום שתבחר. במשך השנים אני חוקר לעומק כיצד אפשר לשלב טיולים וחופשות יחד עם עבודה והכנסות פסיביות ואני רוצה לשתף אותך בכל התובנות שעזרו לי לבנות את חיי בדיוק כמו שחלמתי.

שים לב! חשוב שתבין כי יכולת ההצלחה שלך תלויה אך ורק ביכולתך להתמיד, ליישם את השיטות ולמצוא מה עובד עבורך ומה מתאים לך תוך הפעלת שיקול דעת. ארגון החומר בצורה זו יאפשר לך לבחון את עצמך ואת האופן שבו אתה מתנהל, ולשאול את עצמך אם אתה מתנהל כאדם אפקטיבי, ואיך תוכל להשתפר כדי להגיע לתוצאות טובות יותר.

במידה ותרצה עזרה מקצועית אני אשמח ללוות אותך, לתת לי ייעוץ עסקי וייעוץ פיננסי כדי שתוכל לשנות את חייך ולהתפתח הן ברמה העסקית, ברמה הפיננסית והן ברמה האישית ובזאת תהיה אדם טוב יותר.

אם הגעת לקרוא את המאמר אני מסיק שברצונך ללמוד איך לבנות לעצמך חופש כלכלי, להתנתק מהעבודה הרבה ולראות כיצד תוכל ליהנות מהזמן בעולם הזה בצורה הנפלאה ביותר שתוכל. אני מעריך אותך על זאת ולא חשוב כמה ידע וניסיון הספקת לרכוש עד עתה. אחד הדברים שוודאי כבר הבנת הוא כי יכולת למידה היא מעלה המשויכת לאנשים מצליחים. ללא יכולת למידה האנושות לא הייתה שורדת כלל וסביר להניח שהיינו נכחדים כבר לפני מיליוני שנים. יכולת זו לחקור ולהתפתח הובילה את האנושות לשיאים חסרי תקדים שנשברו פעם אחר פעם בעזרת חשיבה יצירתית, אמונה, מחקר, אומץ ויזמות.
ללא תכונות אלו לא היינו זוכים לטוס לירח, להמציא את נורת החשמל וליצור תקשורת עם אדם הנמצא בצדו האחר של העולם.
כיצורים חברתיים, הרצון לעזור זה לזה ולסייע בעזרת הידע שצברנו כנראה טבוע בנו, בדומה לרצון של אב לחסוך מבנו את הטעויות שהוא עצמו למד על בשרו.
מנגד, הרצון ללמוד ולהתפתח נמצא גם באנשים חסרי ניסיון אשר מנסים כל הזמן להוכיח כי הם אלו שיצליחו במקומות שאחרים טעו ונכשלו.
שני צדדים אלו של המטבע הם הכוחות שבעיניי גורמים לאבולוציה להתרחש.

אם תקפיד לקרוא את התכנים שלי תלמד את מיטב השיטות והטכניקות שבהן תוכל לבנות לעצמך חופש כלכלי ולאפשר לעצמך להקים משרד בכל מקום בעולם ולעבוד בזמן שתקבע, בצורה מושכלת ומדויקת. הטכניקות הללו יאפשרו לך ליהנות משפע זמן פנוי וללמוד להשתפר בנושאים שאתה אוהב ובהם אתה טוב. בכך תוכל לעזור למיליוני אנשים בעולם ללמוד ממך, להיעזר בידע שלך ולהפוך את העולם שלנו לעולם טוב יותר. הדרך הטובה ביותר להשתמש בתכנים שלי זה היא לקרוא ולסמן בטוש זוהר את החלקים החשובים עבורך ולכתוב הערות והארות תוך כדי הקריאה. אם הקריאה מעוררת בך רעיון טוב, רשום אותו במחברת ההערות שלך וחזור אליו בהמשך.

מאז שאני זוכר את עצמי נמשכתי לטיולים ולמסעות למקומות רחוקים. אבי, אלי אופיר, הוא מדריך טבע מוכר וצלם טבע, ובילדותי נחשפתי לבעלי חיים מיוחדים מכל העולם שהתגוררו בביתי. בכל הזדמנות שמעתי סיפורים מרתקים על מקומות מרוחקים ועל בעלי החיים המסתוריים שחיים בהם. אני זוכר כי אחד מגיבורי ילדותי היה מסַפר הסיפורים שלמה אבס. היה לו מראה מסתורי ונראה שהסתובב בכל העולם ואסף סיפורים ומעשיות בכפרים נידחים ובתרבויות נכחדות. אני זוכר שבילדותי דמותו השאירה בי רושם עז ומרגע ששמעתי סיפור אחד שלו קראתי בשקיקה את כל ספריו. פעם בשבוע הוא היה מגיע לספרייה העירונית בשכונה ומספר לנו סיפורים ואגדות ממקומות שונים בעולם שליקט במהלך מסעותיו. אני זוכר שהתאהבתי בכמה תכניות טלוויזיה הקשורות לסיפורי עמים. אחת מהן היא קלאסיקה בשם "סיפורי עמים" בהפקתו של ג'ים הנסון, שהנחה ג'ון הארט האגדי. הוא סיפר את סיפוריו מול האח הבוערת לכלבו המדבר. תכניות וסדרות אלו השפיעו עליי רבות כילד ויצרו אצלי סקרנות ואהבה חסרת גבולות לטייל בעולם, להגיע למקומות מרוחקים, ללמוד על תרבויות שונות ולחזור עם סיפורים עסיסיים. בגיל 20 כתבתי את ספרי הראשון "חיפוש מחפש משמעות". בספר זה סיפרתי על הדחף העז שצמח בי לצאת אל העולם ולמצוא את גורלי. שנה לאחר מכן זה קרה. בגיל 21 לא יכולתי להמתין עוד והרגשתי שהגיע הרגע לצאת לדרכי. הנסיעה הראשונה הגדולה שלי הייתה לדרום אמריקה שאליה נסעתי עם שניים מחבריי הטובים ביותר. השתוקקתי כל כך לנסיעה זו עד כי נדמה שלא היה דבר שיכול למנוע ממני לנסוע. כדי לממן את הנסיעה הזו עבדתי משמרות כפולות, יום אחר יום בלי לישון או לנוח. ואכן בזמן קצר הצלחתי לגייס מספיק כסף שייקח אותי לצִדו האחר של העולם, לנסיעה ארוכה בכרטיס פתוח, ללא תאריך חזרה מוגדר. נסיעה זו הייתה גדושה בחוויות שלא אשכח לעולם. לימים הוצאתי לאור ספר בשם "לחישות" המספר על תקופה זו. ספר זה יצא לאור בהוצאת הקיבוץ המאוחד. הוצאתו לאור של הספר הייתה הגשמת חלום עבורי ותהליך הכתיבה ועריכת הלשון ריתק אותי וגרם לי להתאהב עוד יותר בעולם הספרים. הנקודה הנוספת שקשרה אותי לעולם המסעות הייתה היום שחיפשתי שם למותג שלי. היה לי חשוב למצוא שם בעל משמעות. יום אחד העליתי את הנושא בארוחה משפחתית והתחלנו לזרוק לאוויר שמות שיכולים להתאים. פתאום נזרקה מילה לאוויר ומהרגע ששמעתי את צלילה ידעתי שהיא האחת והיחידה. המילה הייתה "טרובדור". טרובדור הוא מסַפר סיפורים וזמר נודד מימי הביניים שעבר בין הכפרים וסיפר את סיפוריו ושעשע את ההמון ואת המלכים. דמיינתי את הטרובדור בעיני רוחי כמו מספרי הסיפורים שגדלתי עליהם בילדותי. זהו, החלטתי שהמילה הזו שלי! כך צמחתי והשתלבתי יותר ויותר בעולם הסיפורים והמסעות עד לרגע קסום זה שבו אני נמצא כעת, כותב את הספר המחבר את שתי אהבותיי הגדולות למעין נוסחה לחיים מאושרים. מטרתי אינה לשכנע אותך להפוך להיות "סופר" בן רגע, לוותר על עבודתך, לצאת אל העולם ולזנוח את כל יסודות חייך שבנית עד כה. אני רוצה לפקוח את עיניך לצורה חדשה של התנהלות וחשיבה העשויה לקסום לך כשתבין כי גם אתה תוכל ליישם את הדברים שאפרט בהמשך. מדובר בפעולות פשוטות למדי ועם קצת רצון ויוזמה תוכל אף אתה להפיק מהן הנאה ואושר רב, ובל נשכח גם מקור הכנסה לא מבוטל.

אחד הדברים הקסומים ביותר בטיולים הוא עקומת הלמידה. כמי שאוהב ללמוד ולחקור אני מוצא בתקופות של טיול גורם המזכיר מעבדה של למידה מואצת. הטיול הוא האוניברסיטה של החיים! אין שום מקום אחר שבו תצליח ללמוד כה הרבה בצורה מרוכזת כל כך. בטיול אנחנו לומדים שפות חדשות, מנהגים זרים, נתקלים באנשים שונים ומשונים, לומדים להכיר מאכלים חדשים, צורות שונות של תקשורת וטכנולוגיות חדשות. המוח אינו מפסיק לעבוד, לקלוט ולתרגם את מה שמוכר לנו ומנסה לגשר על הפערים. נדמה שהוא מנסה לשאוב מידע מהתת-מודע שלנו, מתכניות טלוויזיה שראינו, מסרטי קולנוע, מסיפורים ששמענו, מתמונות באינטרנט ומכל מידע נוסף שיכול להיות רלוונטי עבורו. בהתאם לסוג הטיול שאתה עורך תוכל להביא את המוח למצב הישרדות שבו הוא פשוט מנסה להבין מה קורה, מי נגד מי. מה שאני אוהב כל כך בחוויה הזו היא היציאה מאזור הנוחות במובנים רבים. טיול בארץ זרה מאתגר אותנו בתחומים רבים. למשל להבין את השפה ולהסתדר בסיטואציות שונות, להזמין במסעדה דבר מה לאכול ולגלות איזו מנה נקבל, להתמצא במקום זר שמעולם לא היינו בו וליצור חיי חברה שמתאימים לנו. כמו כן בל נשכח שבנסיעות אנחנו לומדים להכיר לעומק את עצמנו, אנחנו מתרגלים לגוף שלנו, לנִראות שלנו, למנהגים שלנו, לצרכים שלנו וכדומה. תחילה זה יכול להיות מורכב וקשה ביותר, אולם במשך הזמן, אם ניפתח אנחנו עשויים להתרגל לעצמנו, לקבל אותנו ואף לאהוב את עצמנו. חוויתי את הקבלה העצמית שלי כמה ימים לאחר שנפרדתי מחבריי והתחלתי לטייל לבדי. בהתחלה זה היה משונה. עבור מקצת האנשים אפילו מוזר ומפחיד. בשבילי זה רגע מעצב. הרגע הזה היה בצ'ילה כאשר החלטתי להמשיך לכיוון אחר מהכיוון שאליו רצו חבריי להגיע. באותה העת ידעתי שהגיע הזמן למצוא את המקום שלי בעולם ואף אחד אחר לא ייקח אותי לשם מלבדי. היה זה בוקר ובדיוק סיימנו את הארוחה שבישלנו לעצמנו. לאחר שהחלטתי להמשיך לבד ארזתי את התיק, קיפלתי את האוהל, התחבקנו ונפרדנו לשלום. היה זה קצת מוזר לראות את חבריי נשארים יחד בעוד כל צעד שלי מוביל אותי יותר ויותר אל הלבד שלי, אבל בו זמנית הרגשתי טוב! חשתי בעוצמה של החיים, שם במרחבים העצומים של צ'ילה. באותו הלילה הקמתי אוהל בקמפינג מסודר שאליו הגעתי אחרי שעות הליכה רבות. אכלתי ארוחת ערב עם אישה יפנית בת 40+ שטיילה לבדה ועם בחור בן 35 מאמריקה שסיים את עבודתו, מכר את ביתו, את הנכסים והציוד שהיו ברשותו וקנה לעצמו חופש לטייל בעולם. בארוחת ערב זו סופרו סיפוריהם של זרים, צחוק אמִתי של חופש השתחרר לאוויר העולם וחברות אמִתית נוצרה באותו ערב קסום. היה זה אחד הרגעים המופלאים של חיי שבהם חשתי בהרמוניה ובסוג של שלווה שאי אפשר למצוא במקום אחר מלבד בטיולים. אותה תחושה חשתי ביום אחר כאשר הגעתי לעיירה צ'יליאנית צבעונית והסתובבתי בה ממש לבדי, ולפתע זה היכה בי – איש אינו יודע שאני שם. איש אינו מחכה ואינו מצפה לי. לאף אחד אין דרישות או ציפיות ממני שאעשה כך או אחרת. הבנה זו שאני חופשי לחלוטין, כמו ענן המשייט בחלל, הציפה את נפשי באושר עילאי.

מדוע כתבתי את המאמר?

את כתיבת התכנים באתר אני עושה באופן כללי משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא הרצון ליצור משהו חדש שיש לי אליו תשוקה אמִתית. התשוקה כה גדולה עד כי אינני יכול שלא לכתוב אותו, וכך אני מרגיש לגבי טיולים וחופש. כשאני מטייל כל תא בגופי צוחק ומתרגש. הסיבה השנייה היא האתגר ליצור שיטה שכל אחד שירצה יוכל להשתמש בה וליישם אותה. כיוון שאני חי כך כל חיי אין דבר גדול יותר מלשתף אחרים בתובנות שיוכלו לסייע להם. הרצון לעזור לאחרים מוטמע בי והוא חלק בלתי נפרד ממני. התגובות החמות, הפרגון מאנשים בעולם שעוקבים אחריי וקוראים את ספריי הם גורמים שבשבילם אני חי. המחשבה שאני בעצם סוג של חוקר כמו בספרים או בסרטים, שיוצא למסע כדי לגלות את הנסתר ואת הבלתי נודע היא מחשבה שדוחפת אותי קדימה, עוזרת לי להעז יותר ולמתוח את גבולותיי כדי לספק את התוצאה הטובה ביותר. דחיפה זו יוצרת אש בקרבי ומקרבת אותי למטרה – להיות האדם שאני שואף להיות. זו ההזדמנות שלי להיות הטוב ביותר שאני יכול ולהשתפר כל הזמן עוד ועוד.
בבלוג אנסה לגעת בכל השיקולים בבחירת חופשה או טיול ולארגן עבורך את הידע בצורה הברורה ביותר. הדברים יסייעו לך להרוויח כסף במהלך הנסיעה ולבנות את החופש הכלכלי שלך בהדרגה ובאחריות. תכניי מיועדים לאנשים בכל הגילאים המעוניינים לבנות צעד אחר צעד את התנהלותם הכלכלית כך שיוכלו ליהנות מִיוֹתר זמן פנוי ויחששו פחות לצאת למסע אל צִדו האחר של העולם. המסע יכול להיות שבוע, חודש או שנה, יכול להיות נופש קצר, חופשה או רק יציאה מהמשרד לכמה שעות חופשיות בים, פיקניק ביער, עיסוי או טיפול באמצע היום.

לפני שנים שמעתי בדיחה על אדם מבוגר שהגיע לפאב עם תרנגולת. ניגשת המלצרית ושואלת את האיש "מה תזמינו?" "פעמיים בירה קרה". כשסיימו לאכול הביאה המלצרית חשבון "14.53 בבקשה". האיש מכניס את היד לכיס ומוציא את הסכום המדויק. לאחר כמה ימים שוב נכנס האיש עם התרנגולת למסעדה והם מזמינים ארוחת צהריים. השניים מסיימים לאכול והמלצרית מביאה את החשבון "19.67 בבקשה". האיש מכניס את ידו לכיס ומוציא את הסכום המדויק. לאחר ימים אחדים חוזר על עצמו הסיפור. הפעם כשמוציא האיש סכום מדויק שואלת אותו המלצרית "תגיד, איך זה שאתה כל פעם מוציא בדיוק את הסכום שאתה צריך?" עונה לה האיש "לפני שנים תפסתי דג זהב מדַבר. בתמורה לשחרורו הוא נתן לי שתי משאלות שאוכל לבקש. המשאלה הראשונה שלי הייתה שבכל פעם שאכניס את היד לכיס יהיה לי בדיוק את הסכום שלו אני זקוק". "ומה הסיפור עם התרנגולת?" שואלת המלצרית, "אה", עונה האיש "המשאלה השנייה שביקשתי הייתה שתמיד תהיה צמודה אליי פרגית צעירה".
כאשר שמעתי את הסיפור הזה הוקסמתי. אם מתמקדים בחלק הראשון של הבדיחה, המחשבה שיהיה לנו תמיד כל מה שאנחנו זקוקים לו ללא עודף היא מחשבה מבריקה ומרתקת! תאר לעצמך שלא יחסר לך דבר, שיהיה לך תמיד בדיוק מה שאתה זקוק, לא דבר נוסף. האם זה היה מספק אותך? אנחנו חיים בעולם חומרני, שאפתני ותחרותי כל כך שבו כל אחד רוצה להראות שיש לו יותר מהאחרים, עד כי גישה זו היא אנטיתזה מוחלטת לצורת החיים של רוב התרבות המערבית. אילו היינו צורכים רק מה שאנחנו צריכים באמת, כל הכלכלה הייתה קורסת. התרבות שלנו כה צרכנית עד כי הצריכה המערבית עומדת בסטטיסטיקה של חוק פארטו הקובע כי 20% מהאוכלוסייה משתמשים בכ- 80% מהמשאבים בעולם. נתונים אלו מראים כי אם כל העולם יצרוך כמו החברה המערבית יידרשו ארבעה כדורי ארץ רק בשביל לתמוך באוכלוסייה הקיימת, שלא לדבר על קצב גדילתה המדאיג. תרבות הצריכה המערבית בעולם המודרני מודדת את האדם בהתאם לרכושו, והכסף הפך למטרה ולא לאמצעי. לתרבות זו יש מחיר כבד שאנחנו משלמים כאשר אנחנו רוצים לבנות לעצמנו חופש כלכלי.
הצרכים החומריים של בני האדם הם בסיסיים מאוד וכוללים אוכל, מים, מחסה וביגוד. מעבר לכך האדם זקוק לדברים רבים שאינם חומריים כגון חום, תחושת שייכות, אהבה ויצירת משמעות בחייו. עם השנים התחלנו לחשוב כי רכישת מוצרי צריכה רבים תמלא את הצרכים השונים שלנו. כשאנחנו מטיילים, צפים ועולים כל הצרכים הללו ואנו חוזרים לבחון אותם ומחליטים "לסנן" ולקחת אִתנו רק את הצרכים החיוניים ביותר. במהלך השנים יצאתי לטיולים רבים בעולם, ובכל טיול נאלצתי להתמודד עם צרכים שונים שעלו במהלכו ולבחון אם צורך זה דורש מענה או לא. תרבות הצריכה המערבית מלעיטה אותנו בפרסומות ומבטיחה לנו הבטחות שווא שאם נשתה משקה מסוים נהיה מוקפים בחברים ובאהבה או אם נצרוך מוצר מסוים נהיה מאושרים יותר. ברור שהבטחות אלו מתבדות פעם אחר פעם ובמקומן נוצרת ריקנות גדולה.

חשוב שנגדיר בשלב זה מהו חופש כלכלי. כדי להצליח לבנות לעצמנו חופש כלכלי עלינו להגדיר את משמעותו בשבילנו. לשם כך רציתי לשתף אותך בהגדרה בת שני חלקים ששילובם הוא עבורי חופש כלכלי.

החלק הראשון לבניית חופש כלכלי הוא מצב שבו ההכנסות הפסיביות שלך שוות להוצאות שלך או גבוהות מהן. במצב זה תוכל לבחור כיצד להמשיך הלאה. אולי יפליא אותך לגלות כי רוב האנשים שמצליחים לבנות לעצמם חופש כלכלי ממשיכים לפעול במרץ ולעבוד! הסיבה לכך היא שאנשים אלו הם לרוב אנשי חזון. במהלך המסע לבניית החופש הכלכלי שלהם הם התפתחו מאוד והבינו שתשוקתם לחיים ולעשייה היא חלק בלתי נפרד מאישיותם. הם עובדים ופועלים מתוך תשוקה, מתוך רצון להשפיע, לשנות ולעזור לאחרים. עבור רוב האנשים זו ההגדרה לחופש כלכלי – להיות משוחרר מהחובה לעבוד. כאשר הגדרה זו עומדת בפני עצמה היא עלולה לעורר מחלוקת כלשהי. האם האנשים הגִמלאים חופשיים כלכלית? האם הם יכולים לצאת לטיולים ולחופשות, לנפוש כאוות נפשם בלי לעבוד? מובן שלא! על פי הגדרה זו בלבד חופש כלכלי נתפס כסוג של איזון בין ההוצאות שיש לך להכנסות הפסיביות שמהן אתה נהנה. על פי הגדרה זו האם כאשר תקטין את הוצאותיך לגובה הכנסותיך תגיע לחופש הכלכלי שלך? אם ההכנסות שלך נמוכות מדי לא תוכל לטייל ולנפוש כאוות נפשך וליהנות מטיולים בעולם.
כעת אוסיף את החוליה החסרה שבלעדיה לא תהיה התמונה שלמה. החלק השני להגדרה שלי מהו חופש כלכלי קשורה בחופש שלך לבחור כיצד תתפרנס כלכלית. כלומר החופש ליהנות מעשיית הדברים שאתה אוהב לעשות והיית עושה גם אם לא היית צריך לעבוד. כמו כן, החופש לעשות את הדברים האהובים עליך מכל מקום שאתה רוצה, בזמן ובתנאים שלך, ללא חשש מתקציב כלשהו המוקצה לך ויוצר תקרת זכוכית שלא ניתן לפרוץ. לסיכום, חופש כלכלי עבורי הוא היכולת להחליט לנסוע לשבוע, לחודש או לשנה לכל מקום בעולם בלי שהדבר יפגע בפרנסתי ובמקרים רבים אף יגדיל אותה. לשם כך יש נוסחה שתִלמד ליישם בהדרגה ובאחריות, ותוכל לבנות את החופש הכלכלי שלך ולחיות את חייך בדיוק כפי שהיית רוצה.

אני זוכר שכאשר טיילתי בדרום אמריקה בגיל 21 וכל ביתי היה בתרמיל שעל גבי, בחנתי שוב ושוב את הדברים שלהם אני זקוק ועל מה אוכל לוותר כדי לצמצם את המשקל ולסחוב פחות. זה היה סוג של משחק שבו ניסיתי לצמצם בצורה המקסימלית את הצורך בציוד וברכוש ולהגיע לדיוק המושלם שיענה על כל צרכיי. לשם כך היה עליי לבחון מהם הצרכים שלי בכלל, וראשית הייתי צריך ללמוד להכיר את עצמי. ייתכן שאתה חושב כי אתה מכיר את עצמך, אולם כפי שהעולם משתנה מרגע לרגע, גם אנחנו משתנים כל העת. בסיטואציות שונות אנחנו מתפקדים כאנשים אחרים לחלוטין זה מזה, והתשובה לשאלה "מי אתה" עשויה להשתנות מטיול לטיול, מגיל לגיל, ממקום למקום ובהתאם למטרות וליעדים שלך. כדי לבנות חופש כלכלי עליך להכיר את סגנונות הטיול השונים ולבחור את סוג הטיול ואת אופי החופשה שיענו בצורה המיטבית ביותר על הצרכים ועל המטרות שלך תוך התחשבות ביכולותיך, בכוונות שלך וביישומן.

כיוון שאני מעודד צריכה מינימלית החלטתי להגדיר את המושג "חופש כלכלי" על פי המרשם של האדם שהגיע לפאב עם תרנגולת, אותו אדם שאין לו צורך בעודף. אם נצליח לצאת לחופשה ובמהלכה נרוויח בדיוק את הסכום שנוציא בה נהיה חופשיים לצאת לחופשה בכל רגע שנרצה. בצורה זו נוכל להיות מדידים, שקולים ואחראים לבנות את החופש הכלכלי שלנו בהדרגה צעד אחר צעד. אומרים שרומא לא נבנתה ביום אחד, ולכן כדאי להתחיל כבר היום לבנות את עתידנו ולאפשר לעצמנו לחיות בסגנון המתאים לנו. החלטתי אפוא להציג בפניך סוגים שונים של טיולים וחופשות ולעמוד על המאפיינים של כל טיול כדי שתוכל לבחור את הטיולים והחופשות המתאימים לצרכים שלך. על פי סוגי הטיולים תדע כיצד להתנהל בהם כשתרצה להגדיל את ההכנסה שלך, לבסס עוד את החופש הכלכלי שלך ולהתקרב יותר לאורח החיים שאתה רוצה לחיות, אורח חיים שיאפשר לך לעשות את הדברים שאתה אוהב.

בכל שאלה וייעוץ עסקי ופיננסי אשמח לסייע לך בצורה מקצועית, אל תהסס לפנות אלי. לקוחות רבים שלי מקבלים היום הרבה הכנסות פסיביות ונהנים מריבוי מקורות הכנסה בזכות סיוע שלי ושל הצוות של חברת מינוף עסקי הפועלת יומם ולילה כדי להוביל אנשים ומשפחות לחופש כלכלי, ריבוי מקורות הכנסה והכנסה פסיבית בעזרת השקעה בנכסים מניבים ושינוי צורת החשיבה.

בהצלחה

עמית אופיר

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן