טיפים בנושא השקעות נדל"ן

 • בלוג
 • >
 • טיפים בנושא השקעות נדל"ן

עסקת הנדל"ן הראשונה שעשיתי בחיי היתה מלווה בהמון פחדים, אמונות מגבילות וסקפטיות רבה.

כל הסביבה שלי הפחידה אותי מאוד וחששתי שידפקו אותי, ינצלו אותי, ירמו אותי ועקב כך, אפסיד את כל כספי.

אחרי שעברתי את המחסום הזה גיליתי שיש חיים אחרי שקונים נדל"ן – ואפילו חיים יותר טובים 🙂

הנה טיפים בנושא השקעות נדל"ן שרציתי לחלוק אתכם בעקבות ניסיוני הרב שצברתי

הנוסחה שעזרה לי לעשות את עסקת הנדל"ן הראשונה שלי

 

הפחדים מעסקת הנדל"ן הראשונה שלי בברזיל בשנת 2000 ליוו אותי במשך שנים ונחרטו בזיכרוני כהחמצה גדולה שיכולה היתה לשנות את חיי. מאז התפתחתי המון, הן ברמה האישית, והן ברמה העסקית. בניתי עסקים מצליחים ופיתחתי גישה מנצחת לחיים. כמו כן, גיליתי שניחנתי בכישרון רב לקחת נושא מורכב ומסובך ולפשט אותו, מה שמאפשר לי להתמצא היטב בתוך התהליך ולהנחילו לאנשים אחרים, כדי שיוכלו ליהנות מהידע ומשיטות העבודה שיצרתי.

 

מספר חודשים קודם כתיבת ספר זה, החלטתי לחזור לזירת הנדל"ן, והפעם לעשות זאת בעזרת הידע הרב שצברתי בחיי, לצד שיטות העבודה שלי שאפשרו לי, פעם אחר פעם, להשיג את מבוקשי בחיים. בפרק זה אסביר לכם כיצד הכנתי את התשתית המתאימה למימוש עסקת הנדל"ן הראשונה שלי ולהתמודדות עם כל הפחדים שליוו אותי במשך שנים. אם תעקבו אחר שיטת עבודה זו תוכלו להצליח בכל תחום בחיים ביתר קלות ולהתגבר על כל מכשול.

 

 

הכול מתחיל בצורת החשיבה!

 

 1. שנו את צורת החשיבה שלכם

 

אילו נתתי לכם משימה: לבנות בניין רב קומות יציב, סביר להניח שהייתם מתחילים מבניית יסודות חזקים ויציבים שיתמכו בקומות העליונות. ובכן, גם בהתמודדות עם פחדים, התנגדויות ומגננות שאתם רגילים אליהם כבר שנים רבות מילדות!

 

תשאלו את עצמכם את השאלה הבסיסית ביותר – האם היסודות שלכם יציבים מספיק כדי להתחיל ולבנות את הקומות העליונות?

 

עבורי תחום הנדל"ן עורר, כאמור, עד גיל 35 פחות או יותר, התנגדויות רבות, שכן מדובר בתחום שלא הכרתי, שנראה מסובך ביותר, ובו נדמה שיש "כרישים" גדולים ומסוכנים, שלא יאפשרו לאנשים חובבניים כמוני להרוויח ולעשות עסקאות טובות.

 

בנוסף, כל נושא הבירוקרטיה נראה מתיש ומעייף, וכמי שאינו אוהב התעסקות עם ניירת, תחום הנדל"ן היה נראה לי כעיסוק שאינו מתאים לי. אך אלו הם רק תירוצים המתאימים לאנשים שרוצים לשכנע את עצמם שהדרך שהם בוחרים היא הטובה מכולן והמקובלת. אנחנו עושים זאת כדי לחיות בשלום עם עצמנו ועם הבחירות שלנו, עם העצלנות שלנו ועם הוויתורים שאנחנו עושים לעצמנו בכל תחום בחיים. אלו התירוצים שאנחנו מספרים לעצמנו כדי להצדיק בפנינו את אי העשייה שלנו.

 

כמו, למשל, העוגה שאנחנו אוכלים בזמן דיאטה. בעוד אנו נוגסים בה, אנחנו אומרים לעצמנו "היום חג, אז מותר", או "זו חתיכה קטנה", או "מחר נחזור לדיאטה", ועוד כל מיני ויתורים שאנחנו עושים לעצמנו. כך גם כשאנחנו רוצים להיכנס לכושר, אבל מחליטים לוותר על אימון בטענה ש"רק אתמול רצנו" או "טוב, נתאמן חזק יותר באימון הבא", וכן הלאה.

 

נחזור רגע לנדל"ן.

בשלב מסוים, כאמור, החלטתי שהשנה הזו תהיה השנה שבה אשנס מותניים ואכנס לתחום זה. אחרי שנים של עבודה מאומצת, גדל העסק שלי בצורה משמעותית וספריי החלו להימכר ברחבי העולם. סוף סוף יכולתי להתפנות מעט, להביט סביב ולראות מהם הדברים שלא מקבלים ממני מספיק תשומת לב וזקוקים לשיפור מידי. לאן שלא הסתכלתי, הבחנתי בכך שההתנהלות הכספית שלי איננה מקבלת מענה ראוי.

 

ההחלטה הזו, להכיר את תחום הנדל"ן לעומק, נבעה מכך שהבנתי כי הגיע הזמן לטפל בעניין ההשכלה הפיננסית שלי. ידעתי שהכסף שלי לא מנוהל היטב, והייתי מתוסכל מאוד מכך שאני משלם כסף רב ועמלות גבוהות לבנקים, במקום לנהל את הכסף בחֹכמה ולתת לו לעבוד עבורי. הייתי זקוק לסיוע מקצועי והבנתי שהשנה הזו אני חייב לפעול בנושא, ללמוד ולנהל את כספי בצורה טובה הרבה יותר.

 

לשם כך החלטתי ליישם את השלב הראשון של התוכנית והתחלתי לעבוד על החשיבה ועל התפיסה שלי את עולם הנדל"ן. ראשית התחלתי לשאול את עצמי שאלות כמו:

 

 • למה בכלל אני רוצה להיות בעלים של נכסי נדל"ן מניבים?
 • מה עוצר אותי מלהשקיע בנדל"ן?

 

 • ממה בדיוק אני מפחד בכל הקשור לנדל"ן?

 

 • האם אני מאמין שנדל"ן יכול לסייע לי להשיג את מה שאני רוצה בחיים?

 

 • האם אני מכיר אנשים שכן מצליחים בנדל"ן? והאם הם יכולים לסייע לי להצליח יחד איתם?

 

 • האם אני מכיר באופן אישי אנשים שנכוו בנדל"ן והפסידו את כל הונם? ואם כן, האם אני יכול לשוחח איתם ולשמוע מדוע הם חושבים שזה קרה, ומה הם יכולים לייעץ לי לא לעשות?

 

 • מהם הדברים שאני רוצה לשפר בחיי, ואיך נדל"ן יכול לסייע לי בהם?

 

ועוד כהנה וכהנה שאלות שהצפתי כדי שאוכל לענות עליהן ולהבין: מה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות? כשאדע מהו אותו דבר, האם זה באמת נורא כל כך כמו שזה נשמע ונדמה לי במחשבות?

 

כמו כן, כתבתי רשימה של משפטים שייצגו את האמונות המעכבות החקוקות עמוק בתודעתי, ואשר הן התולדה של הפחד לנקוט פעולה. מחשבות אלה עלו במחשבתי בצורה אינטואיטיבית, היישר מהראש אל הדף.

 

כתבתי משפטים כמו:

 

 • אי אפשר להשיג עסקאות טובות!

 

 • כל סוכני הנדל"ן הם נוכלים!

 

 • אי אפשר להאמין למה שסוכן נדל"ן מבטיח!

 

 • נדל"ן זה תחום ל"כרישים" בלבד!
 • נדל"ן הוא תחום מסוכן מאוד!

 

 • אפשר לאבד את כל הכסף בנדל"ן!

 

 • נדל"ן זה בדיוק כמו הימורים!

 

לְמה גרם תהליך זה אצלי?

 

הצפת השאלות והמשפטים המעכבים למודע החלה ליצור סדר במחשבותיי, כן… וגם לסדר את פחדיי, לצד אמונותיי ודעותיי לגבי נדל"ן, ובהמשך, עשה לי התהליך סדר במשימות שהיה עליי לבצען.

 

ההיגיון בכתיבת השאלות ומשפטי האמונה המעכבים הוא בכך שאנחנו נוטים לחשוש הרבה יותר מהלא נודע ומדְברים שאנחנו לא מכירים. המוח שלנו הוא כלי מסוכן מאוד, אם לא יודעים לשלוט בו. כשאנחנו מתחילים לדמיין בעיני רוחנו כל מיני תרחישי אימה, המוח שלנו נוטה להעצים את תחושת הפחד ולשלבה עם תחושת אי הוודאות. הכול יחד יוצר את מה שאנחנו מכנים "סיוט".

 

אולם, כאשר אנחנו מעלים את האמונות המעכבות, את כל הפחדים כולם, את החרדות ואת החששות מן הדמיון והמחשבות אל הדף, תהליך זה מקטין את רמת חוסר הוודאות ויוצר עבורנו שיקוף ריאליסטי יותר של המציאות.

 

אפשר להמחיש זאת בדוגמה של ילד הפוחד ממפלצות. כשהוא הולך לישון, הדמיון משתלט עליו והמפלצות שהוא מצליח לייצר במחשבתו הן מפחידות מאוד, כיוון שלדמיון אין גבולות. כשאנחנו כותבים את הרשימה המבהילה הזו על הדף, הרי זה בדיוק כמו להדליק את האור בחדרו של הילד המבוהל ולהראות לו שאין מפלצות במציאות, ושזה רק בראש ובדמיון שלו. כתיבת האמונות והפחדים שלכם על דף תעזור לכם "להאיר את החדר" כדי שתיווכחו ש"אין מפלצות" ושהמציאות הרבה פחות מסוכנת ומפחידה ממה שנדמה לנו.

 

לאחר שהעליתי על הנייר את כל פחדיי ועברתי עליהם, אחד לאחד, כבר פחדתי פחות.

לייעוץ וטיפים בנושא השקעות נדל"ן מוזמנים ליצור קשר ולהתקדם עוד צעד משמעותי בדרך לחופש הכלכלי שלכם.

שלכם ולהצלחתכם

עמית אופיר

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן