יועץ כלכלי לעסקים יכול לאפשר לך לסיים את החודש עם הרבה יותר רווחיות ופחות כאב ראש

  • בלוג
  • >
  • יועץ כלכלי לעסקים יכול לאפשר לך לסיים את החודש עם הרבה יותר רווחיות ופחות כאב ראש

אני באמת לא מבין עסקים שנמצאים בבלגן בעסק שלהם.

את רוב הדברים בניהול עסק אפשר למנוע ולנהל במקום להיות מנוהל בסחרחורת וללא שליטה על מה שקורה.

מהסתכלות מהצד על מרבית בעלי העסקים הם יכולים להיות טובים ממש בביצוע השירות ובו זמנית להיות ממש גרועים בניהול כל מה שקשור לכספים שנכנסים ויוצאים מהעסק שלהם. כאשר מדובר בעסק קטן של אדם אחד זה נראה פשוט אולי, אבל ככל שבעל העסק שואף לגדול ולהגיע להכנסות משמעותיות יותר – כך קטן הסיכוי שיוכל לנהל את הדברים מבלי שהוא משלם יותר מידי על ריביות גבוהות מידי, חריגות מהמסגרת, תשלום מיסים מיותרים על ידי תכנון מס חכם, הימנעות משיחות לא נעימות עם הבנקים, החזרי צ'קים שעלולים לפגוע בדירוג האשראי של בעל העסק ועוד ועוד בעיות שבעלי עסקים רבים כל כך חווים רק כיוון שהם לא נעזרים בשירות ניהול של יועץ כלכלי לעסקים.

לצערי בעלי עסקים רבים מקבלים החלטות מתוך מקום רגשי ולא ממקום מחושב ומושכל. הם לעתים יעדיפו לשלם יותר ריביות ומיסים מאשר לשלם פחות בצורה חוקית, רק כי זה מצריך מהם לשלם עבור שירות לעסק שלהם לאיש מקצוע.

עקב התחושה של דוחק כלכלי שהם חווים הם ימשיכו לשלם יותר כי הם לא יודעים לעשות את החישוב שבסופו של דבר עלות השירות תחסוך להם יותר ממה שהם משלמים כבר עכשיו עבור המיסים המיותרים והוצאות על ריביות מיותרות שעולות להם הרבה יותר מעלות השירות של אותו יועץ כלכלי שיכול לחלץ אותם מהמצב שבו הם נמצאים.

יועץ כלכלי לעסקים

אני יכול לומר לכם שכבעל עסק כיום אני מבין את החשיבות של איש צוות בחברה שמסייע לחברה בהיבט הפיננסי להתנהל בצורה החסכונית ביותר מצד אחד כך שלא אשלם שקל אחד יותר ממה שאני צריך לשלם כבעל עסק, ומצד שני אני מקבל נתונים ועזרה שמסייעת לי לקבל החלטות נכונות לגבי כל החלטה שיש בה צורך בתשלום, כמו מה גובה התקציב שאני יכול להוציא עבור פרסום החודש, מתי כסף אמור להיכנס לחשבון החברה כדי שלא אחרוג מהמסגרת האשראי שיש לי בבנק, אם אני צריך הלוואה, הוא עוזר לי לקבל את ההלוואה בתנאים הטובים ביותר כדי שאשלם כמה שפחות, אם אני רוצה לגייס עובדים חדשים, הוא מתקצב לי את הדברים כדי שלא אגיע למצב שאני גדל מהר מידי ולא מסוגל לתמוך בגדילה הזו תזרימית. כל כך הרבה בעלי עסקים קרסו דווקא בשלבים בהם סוף סוף הם התחילו לצמוח. למי מכם שמכיר את הסיפור המיתולוגי על איקרוס שכל כך רצה לעוף ואביו הכין לו כנפיים מנוצות של ציפור. רגע לפני עלייתם לאוויר הזהיר דדלוס אביו של איקרוס שלא יתרחק ממנו וכי לא יעוף בגובה רב מידי שכן חום השמש ימיס את הדבק שהדביק את הנוצות זו לזו ואיפשר להם לעוף. כאשר סוף סוף הצליח להתרומם באוויר החל להתרגש יתר על המידה וחשב שהוא כל יכול. דווקא בשלב הזה, כאשר סוף סוף הצליח להגשים את חלומו התקרב יותר מידי לשמש ואט אט הנוצות נפרמו עד שאיקרוס צנח אל מותו.

הקבלה זו מתרחשת יום יום אצל בעלי עסקים שבמשך שנים נאבקים ואז פתאום הם מקבלים כנפיים והעסק שלהם מתחיל להמריא. ובמקום לנהל אותו בצורה מבוקרת ומפוקחת הם מתחילים לעשות שטויות ושגיאות שעולות להם בסופו של דבר בקריסתו של העסק כלכלית.

אני ממליץ לכם להגיע לפגישה אצלנו בקבוצת מינוף עסקי, כדי לקבל את הכנפיים להם אתם זקוקים כדי להתפתח בעסק שלכם. וכמו כן מוזמנים לתאם פגישת ייעוץ אישית אתי בשטח כדי שנבנה ביחד את הדרך לחופש הכלכלי שלכם.

להצלחתכם

עמית אופיר וצוות מינוף עסקי

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן