יועצים פיננסיים – האם כל אחד שרוצה להגיע לחופש כלכלי ולהיות עשיר, צריך יועץ פיננסי?

  • בלוג
  • >
  • יועצים פיננסיים – האם כל אחד שרוצה להגיע לחופש כלכלי ולהיות עשיר, צריך יועץ פיננסי?

מהו התחום של ייעוץ פיננסי ולמה חייבים יועצים פיננסיים לניהול משק הבית וניהול העסק אם רוצים להגיע לחופש כלכלי?

התחום של ייעוץ פיננסי הוא תחום שהרבה אנשים מתעלמים ממנו למרות ובעיקר בגלל שהם עצמם לא יודעים לנהל את הכסף שלהם. אילו היו יודעים לנהל את הכסף טוב הם היו יודעים שיועצים פיננסיים היו יכולים למקסם להם את הכסף ולכן היו הראשונים לחפש ולשכור באופן מיידי את שירותיו של יועץ פיננסי שמרגע זה ועד הגעתם לחופש כלכלי – יהיה צמוד אליהם, כדי לתת להם את העצות הטובות ביותר וכדי ליישם את העצות האלו ולהפוך אותן לפעולות בשטח.

לצערי רוב האנשים רוצים להגיע לחופש כלכלי – אבל עושים את כל הטעויות האפשריות שמונעות מהם מלהגיע אליו.

יכול להיות שגם העובדה שלא צריך תעודת הסמכה מחוג לכלכלה או למנהל עסקים ולכן ישנם יועצים פיננסיים רבים שאינם מקצועיים ועלולים אף לתת עצות גרועות שיגרמו לנזקים כלכליים למשפחה או בעל עסק ששוכר את שירותם.

אבל כמו בכל תחום כדי למצוא אנשי מקצוע טובים עלינו להבין מעט בתחום ולא לטמון את ראשנו בחול ולהתעלם מהבעיה. גם זו בעיה – רוב האנשים עייפים מידי ועסוקים מידי ועצלנים מידי מכדי לנסות לקחת שליטה על הכסף שלהם, למרות שהם עובדים כל כך קשה כדי להשיג אותו. אבסורד אם תשאלו אותי, כיוון שאם עבדת כל כך קשה כדי להשיג יהלום, לא תקנה כספת כדי לשמור אותו בתוכה?

רוב האנשים עובדים קשה והכסף שהם מקבלים בתמורה לשעות העבודה הרבות שעבדו ובתמורה למאמצים ולמחירים הרבים שהם משלמים בזמן שהם עובדים (כמו לא לראות את הילדים והמשפחה, לוותר על ספורט, תחביבים, חוגים, חופשות ובאופן כללי על כל דבר אחר שהיו רוצים לעשות באותן שעות עבודה רבות), נוזל להם מהכיסים רק כיוון שהם לא שומרים עליו ואינם מתייעצים עם יועצים פיננסיים, רואה החשבון או יועץ עסקי טוב.

אולי יועצים פיננסיים הם לא הבחירה הראשונה של בעל עסק או משפחה כיוון שהם לא ממש יודעים מה יועצים פיננסיים עושים או אמורים לעשות.

אנסה להסביר כאן מהו תפקידם של היועצים הפיננסיים ומדוע כמעט בלתי אפשרי להגיע לחופש כלכלי ללא ייעוץ טוב ושוטף של יועץ פיננסי שצריך להפוך להיות אחד מאנשי הצוות הקרובים שלכם, לאורך כל חייכם.

אני רוצה לשאול אתכם שאלה שתבהיר לכם איך אנשים עשירים פועלים, ולכן אם אתם רוצים להיות עשירים – התחילו לחקות אותם ולפעול כמוהם.

האם לדעתכם לדונלד טארמפ יש יועצים פיננסיים? על מה לדעתכם אנשים עשירים משלמים הכי הרבה?

אם אתם חושבים שלא, רק כיוון שדונלד טראמפ הוא מומחה בתחום ואינו זקוק לייעוץ כי הוא יכול לעשות את העבודה – אתם כנראה לעולם לא תהיו עשירים ואתם טועים בגדול!

זה שדונלד טראמפ מומחה לפיננסים ממש לא אומר שהוא זה שצריך לעשות את העבודה. אנשים עשירים הם עשירים כיוון שהם שוכרים את שירותיהם של המומחים הטובים ביותר בכל תחום שיעשה להם כסף. הם לעולם לא רוצים לעשות את העבודה בעצמם ותמיד יחפשו את הדרך לשלם למישהו שיעשה את העבודה עבורם ויאפשר להם ליהנות מהחיים ולעשות דברים אחרים עם הזמן שלהם.

הדבר שעליו משלמים הכי הרבה האנשים העשירים זה על ייעוץ של מומחים בכל תחום אפשרי כגון ייעוץ עסקי, ייעוץ כלכלי (פיננסי), ייעוץ בנושא השקעות, ייעוץ משפטי, ייעוץ בתחום הבריאות, מאמני כושר ותזונאים, מומחים ליחסי ציבור ועוד…

נכון שאתם לא עשירים כמו דונלד טראמפ אבל גם לעולם לא תהיו אם תמשיכו להתעלם מהדרך שבה אתם צריכים להתנהל, כדי לבנות את החופש הכלכלי שלכם.

חופש כלכלי משמע שאתם תהיו חופשיים לעשות מה שאתם רוצים לעשות. כלומר חופש כלכלי מצריך שיהיה לכם צוות שיפנה לכם את הזמן, אחרת אתם תהיו קבורים תחת מיליון משימות, תעבדו עד אמצע הלילה לעולם לא תצאו מהמשרד.

תפקידם של יועצים פיננסיים הוא לייעץ לאנשים פרטיים, זוגות או משפחות, וגם לבעלי עסקים, כדי לנהל את הכסף שלהם בצורה הטובה ביותר ולמקסם אותו בהתאם לאסטרטגיה שמתאימה להם. היועצים הפיננסיים עוסקים בהשכלה פיננסית ומלמדים את הלקוחות שלהם על כסף, על איך לנהל אותו, איך למנף אותו ואיפה לשים אותו כדי שהוא יעבוד וייצר תשואה (רווח) שנצבר במשך הזמן ומאפשר לבעליו ליהנות מהחיים בזמן שהכסף שלו גדל וצומח.

כל אחד יכול וצריך למקסם את הכסף שלו. כל מי שרוצה לבנות לעצמו חופש כלכלי לא יכול להרשות לעצמו שהכסף שלו לא יעבוד בכל הכוח, כדי שמיום ליום הוא יהיה יותר ויותר קרוב להשגת החופש הכלכלי שלו, ויצירת הכנסה פאסיבית שעולה על הוצאות המחיה שלו ושל משפחתו.

תפקידו של היועץ הפיננסי אם כך הוא לבנות אסטרטגיה ותכנית עבודה ללקוחותיו ועל פי התכנית להתחיל ליישם אותה ביחד עם הלקוחות שלו או עבורם. ישנם הרבה מאוד מקומות שבהם אנשים פרטיים, משפחות ובעלי עסקים יכולים לצבור כספים וליהנות מהכנסה פאסיבית: החל בפיקדונות בבנקים, באמצעות פוליסות ביטוח, קרנות השתלמות ועד לקרנות פנסיה ותיקי השקעות. תפקידו של היועץ הוא לסייע בהחלטות ובשיקולים שמתאימים ללקוחותיו ולשלב אותם גם עם השקעות מסוגים שונים כגון השקעות נדל"ן, השקעות בשוק ההון, יצירת מקורות הכנסה נוספים כגון פאנלים סולאריים במקרים מסוימים שעשויים לייצר תשואה על מכירת חשמל לחברת החשמל, אותם מייצרים הפאנלים הסולאריים (לקבלת פרטים בנוגע להתקנת פאנלים סולאריים אצלכם על הגג החל מ 90 מטר גג ובמימון בנקאי מלא שנוכל לסייע לכם לקבל כך שלא תצטרכו להוציא כסף מהכיס צרו קשר ואשמח לסייע לכם לייצר עד 20% תשואה בשנה למשך 25 שנים בהתחייבות של חברת החשמל. זו רק דוגמה אחת שעליה ימליצו לכם יועצים פיננסיים שבאמת יודעים לעשות כסף ללקוחות שלהם.

תפקידם של יועצים פיננסיים הוא גם לעשות בקרה, לשנות את האסטרטגיה כאשר השוק משתנה, כאשר החברות שעשו את התשואה הגבוהה ביותר לפני חצי שנה, כבר לא נמצאות במקום הראשון וכעת יש צורך בהעברת הכספים לחברות שמובילות כעת, כדי שהכסף שלכם תמיד יהיה בתנועה ותמיד יהיה בפיק שלו, כדי שתמשיכו להרוויח.

ליועצים פיננסיים בדרך כלל יש צוות, כמו אצלנו בחברת מינוף עסקי, בה המחלקה הפיננסית שלנו כוללת גם אנשי מקצוע נוספים שעוסקים בכספים, כגון סוכני ביטוח, יועצי משכנתאות, אנשי גיוס כספים, עורכי דין, אנשי נדל"ן ועוד…

זה היתרון הגדול שלנו בחברת מינוף עסקי, שכל אנשי המקצוע עובדים במקום אחד, והלקוחות שלנו יכולים לקבל ייעוץ וסיוע של מעטפת מלאה כך שיוכל גם להתקין פאנלים סולאריים על הגג שלו, גם להשקיע חלק מהכסף שלו בהשקעות נדל"ן רווחיות, וגם להשקיע חלק מהכסף שלו בהשקעות אלטרנטיביות, ובחברות הביטוח שמובילות כרגע.

 

אילו יועצים פיננסיים אתם צריכים כדי לבנות חופש כלכלי?

בעיני, הדרך הנכונה ביותר היא לבחור יועץ פיננסי ראשי וקבלני ביצוע שיפעלו על פי הנחיותיו. כאשר יש מספר יועצים זה תמיד מקור לבעיות והתנגשויות בין אסטרטגיות שונות, וסדרי עדיפות. יועץ בתחום הנדל"ן תמיד יעדיף להשקיע בנדל"ן ואילו יועץ השקעות בשוק ההון, תמיד ימשוך אתכם להשקיע את הכסף שלכם בבורסה. זו הסיבה שיועץ פיננסי ראשי שאינו מוטה לכיוון כזה או אחר, תמיד ידאג לפזר את הכסף שלכם במינון ובתמהיל שיקטין לכם את הסיכוי ויגדיל את הסיכוי שהכסף שלכם יצמח בצורה מקסימלית עם סיכון נמוך.

ביחד עם זאת, אני כן מאמין בבחירת נתיב ראשי ובהעדפה לאחד מערוצי ההשקעות, כדי שתהפכו להיות יותר ויותר מקצוענים וחזקים בתחום הזה. מיקוד יוצר יותר תוצאות מאשר פיזור לכל הכיוונים.

לכן, המחלקה הפיננסית שלנו בחברת מינוף עסקי היא מחלקה בה תעבדו עם יועץ ראשי שיבנה לכם את האסטרטגיה הטובה ביותר בהתאם לאופי שלכם, למצב הכלכלי שלכם, לסכומי הכסף הזמינים לכם, לשאיפות שלכם ולנטייה שלכם לתחום הנדל"ן, לשוק ההון או להשקעות אלטרנטיביות.

לאחר בניית התכנית שלכם לחופש כלכלי, נותר ליישם את המהלכים, ואנחנו נסייע לכם שלב אחר שלב לעשות זאת.

ליצירת קשר לשיחת ייעוץ ראשונית תוכלו להשאיר כאן הודעת וואטסאפ ונחזור אליכם להיכרות ואבחון מצבכם והשאיפות שלכם, תוך כמה זמן תרצו להגיע לחופש כלכלי. חשוב לומר כי מאמר זה מכוון לבעלי עסקים או לשכירים שמעוניינים לפתוח עסק כמקור הכנסה נוסף אולם, נשמח לסייע לכם גם אתם רוצים לדעת רק מה מומלץ לכם לעשות כעת עם הכסף הזמין שלכם ואיך ניתן למנף אותו ולמקסם אותו במגוון דרכים כדי שלא יישאר בעובר ושב בחשבון הבנק שלכם, שם הכסף שלכם נשחק וערכו יורד משנה לשנה.

חשוב שתבינו שליועצים פיננסיים כמו אצלנו בחברת מינוף עסקי יש שלל דרכים לסייע לכם למקסם את הכסף שלכם. החל מצמצום תשלומי המס שלכם, צמצום הריביות שאתם משלמים על הלוואות שיש לכם, להתנהל טוב יותר ובאחריות עם הכסף שלכם, לשים תשומת לב למסגרות שלכם, לתשלומים בכרטיסי אשראי שלעתים גוררים ריביות גבוהות מבלי שתדעו, שיפור דירוג האשראי שלכם כך שתקבלו הלוואות בריביות הרבה יותר זולות ממה שאתם יודעים לקבל ללא סיוע מקצועי, ניצול קשרים עסקיים עם בנקים – דבר שסייע ללקוחות שלנו לקבל הלוואות פי כמה וכמה יותר טובות ממה שהם הצליחו לקבל בעצמם, ובמקרים רבים, הם סורבו כאשר פנו באופן עצמאי לקבל הלוואה, ואילו בעזרתנו קיבלו הלוואות זולות ובסכומים פי כמה יותר גבוהים ממה שהם ביקשו מסניף הבנק שלהם.

עבודה עם יועצים פיננסיים דורשת גישה חיובית מכם. הרבה אנשים מבטלים את האפשרות לביצוע מהלך פיננסי עוד לפני שהחל. הם אומרים לעצמם ולנו – בחיים לא יתנו לי הלוואה. או למה שיתנו לי הלוואה. כאשר הם מבטלים את האפשרות הם לא פועלים ואז מה שהם חושבים – קורה.

לעומתם אנשים עשירים תודעתית אומרים לעצמם – גם אם יש אחוז אחד של סיכוי אני אפנה ואבקש. מקסימום יגידו לי לא, וגם אז, אפשר לחפש מישהו נוסף שיגיד כן. לאחר פניה למספר גופים – לרוב נמצא פתרון וכך בן אדם אחד יקבל את מה שהוא רוצה וימנף את הכסף שלו והשני שיש לו את אותם תנאים בדיוק לא יקבל את מה שהוא רוצה אלא יקבל את מה שהוא חושש ממנו – והכסף שלו יפחת משנה לשנה, בשונה מהאיש השני שכספו יצמח ויגדל משנה לשנה.

מה חשוב שיקרה בתהליך פיננסי עם יועצים פיננסיים?

הדבר החשוב ביותר הוא שהתהליך ידרוש מכם להשתנות ולשנות את ההרגלים שלכם. שינוי נקודתי ורגעי לא יוביל אתכם לחופש כלכלי. כדי להגיע לחופש כלכלי אתם צריכים להשתנות ולשנות את אופן ההתנהלות שלכם ומעבר לכך, את צורת החשיבה שלכם. לשם כך אתם צריכים להתייחס לתהליך הליווי עם היועץ הכלכלי שלכם כמנוי לחדר כושר. התהליך חייב להיות ממושך ועקבי, כך שיהיו לכם לוחות זמנים ברורים, משימות משבוע לשבוע או מחודש לחודש, ומעקב מסודר על ביצוע הדברים כדי לראות שאכן ישנה התקדמות בתהליך.

חשוב מאוד שהגישה שלכם לתהליך תהיה גישה חיובית, אקטיבית, תגיעו לתהליך למידים, כלומר עם יכולת ללמוד דברים חדשים, לקבל שאתם לא יודעים הכל וכי יש לכם הרבה מה לשפר – וזה בסדר גמור – אף אחד לא שופט אתכם על כך, וזוהי בדיוק מטרתו של התהליך, לספק לכם כלים חדשים כדי שמיום ליום תהיו יותר מאורגנים, יותר בשליטה על הכסף שלכם, ועם יותר כלים פיננסיים שעובדים עבורכם ומייצרים לכם כסף.

לקוחות רבים שלנו בתהליכי הליווי הפיננסיים עבור מהפכה (פשוטו כמשמעו) בחייהם. חלק התחתנו לאחר שסידרו את כל המצב הכלכלי שלהם והיו פנויים לזוגיות, אחרים רכשו מספר נכסים ואיפשרו לילדים ולמשפחה שלכם בטחון כלכלי ליום שבו יגדלו ותהיה להם דירה משלהם. אחרים החלו להיפתח לצורת החשיבה של ריבוי מקורות הכנסה והפכו אפילו ליזמים עם הזמן כך שהיום יש להם מקורות הכנסה רבים וחופש כלכלי, אחרים הגיעו לגיל פרישה עם השנים וכיום הם נהנים מחופש כלכלי ורווחה כלכלית כאשר לפני כן לא היתה להם כלל יציבות, הם לא השקיעו את כספם ולא היו להם מקורות הכנסה נוספים, ואילו היום יש להם שלל מקורות הכנסה, הם שולטים בכסף שלהם ומנהלים אותו בצורה חכמה, כאשר אנחנו נמצאים שם לצידם וממשיכים ללוות אותם בצורה אינטנסיבית יותר או פחות בהתאם לצרכים ולשאיפות שלהם.

הנה רק מעט מתוך סרטוני ההמלצה של לקוחות ששיתפו בתהליכי הייעוץ הפיננסי שעברו אתנו בחברת מינוף עסקי

לקראת סיום, אני רוצה להפציר בכם לקחת אחריות ושליטה על החיים שלכם. להבין בכסף זה דבר שישרת אתכם ואת הילדים שלכם. גם אני לא רציתי ללמוד דבר על כסף במשך שנים רבות עד שהבנתי שאם אני רוצה להגיע לחופש כלכלי אני חייב להבין בכסף – הרי המילים חופש כלכלי כוללות בתוכן את המשמעות שנהיה בחופש מכסף שמגיע בעבודה. כדי להיות בחופש מהסוג הזה אנחנו חייבים להיות מומחים בכסף או שלפחות נקיף את עצמנו במומחים לכסף שידאגו לאינטרסים הכלכליים שלנו, כדי שאנחנו נוכל להרוויח מכסף שעובד עבורנו.

במיוחד לשם כך יצרתי את המשחק חופש כלכלי אשר מכיל בתוכו משחק קלפים מרתק לכל המשפחה וגם כמובן לבעלי עסקים ומעבר לכך – ספרון פיזי בשם חופש כלכלי אשר מלמד את הבסיס לבניית חופש כלכלי פלוס 4 ספרים רבי מכר עולמיים שלי מסדרת חופש כלכלי בפורמט דיגיטלי אותם אני נותן כבונוס לכל רוכש. אתם חייבים לשחק במשחק הזה אם אתם רוצים להגיע לחופש כלכלי וכדי להבין את חוקי המשחק של החיים. ברגע שתבינו איך עובדים הדברים ומה מקדם אתכם לעבר חופש כלכלי – תדעו בדיוק מהן הפעולות שאתם צריכים לעשות כדי להתקדם מיום ליום לעבר החופש האישי, העסקי והכלכלי שלכם. הנה קישור לרכישת המשחק חופש כלכלי ומעבר לכך – סרטון המסביר איך לשחק את המשחק ומה מכילה ערכת המשחק רב המכר שפיתחתי בימי הקורונה כדי לסייע למשפחות להתנהל חכן ונכון כלכלית בעת משבר הקורונה:

סרטון נוסף בו בעל עסק בתחום הכספים מסביר איך משחקים את המחשק חופש כלכלי ואיך המשחק משפר את המצב הכלכלי של מי שמשחק בו

אתם מוזמנים גם לצפות בשלל המלצות של אנשי עסקים אשר ממליצים על המשחק חופש כלכלי

בנוסף אתם מוזמנים ליהנות ממספר ריאיונות שריאיינו אותי בנושא חופש כלכלי, ייעוץ עסקי וייעוץ פיננסי

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

הספר: לעולם לא לוותר

הספר 'לעולם לא לוותר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר: 'לחלום ולהגשים'

הספר 'לחלום ולהגשים' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק במיומנות הגשמת

הספר: להילחם על האושר

הספר 'להילחם על האושר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר כנגד כל הסיכויים

הספר כנגד כל הסיכויים הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

דילוג לתוכן