ייעוץ עסקי לעסקים קטנים – האם כל עסק צריך ייעוץ עסקי?

 • בלוג
 • >
 • ייעוץ עסקי לעסקים קטנים – האם כל עסק צריך ייעוץ עסקי?

מה זה ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי הוא שירות הניתן על ידי יועץ עסקי בתחום התכנון, קביעת מדיניות ונהלים של בית העסק וליווי פעילויות להגדלת ומקסום ביצועי העסק והכנסותיו.

ייעוץ עסקי צריך להינתן על ידי יועץ עסקי בעל ידע והשכלה רחבה בתחומי הניהול והעסקים, כשמקובלות התמחויות רבות ושונות כגון: שיווק, מימון, עסקים משפחתיים, לוגיסטיקה, מערכות מידע, אסטרטגיה, שיקום והבראת עסקים, קמעונאות, עסקים קטנים ובינוניים ועוד.

כמו כן ישנם יועצים עסקיים בעלי מומחיות ספציפית לנישה מסוימת ותחום ממוקד כגון ייעוץ עסקי למטפלים, ייעוץ עסקי לנותני שירותים, ייעוץ עסקי בתחום המזון, ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, ייעוץ עסקי להגדלת העסק להכנסות של לפחות מיליון שקל בשנה, ייעוץ עסקי לאנשים ושכירים שרוצים להקים עסק, ייעוץ עסקי בתחום הקוסמטיקה וכדומה. לשם כך רצוי שליועץ יהיה ניסיון ספציפי בתחום שבו הוא מייעץ.

אופן העבודה תיעשה תחילה עם תחקור בית העסק על כל רבדיו ומחלקותיו כדי להבין מהי נקודת הפתיחה שממנה מתחיל תהליך הייעוץ ולאחר מכן תורכב תוכנית כלשהי המבוססת על סמך הממצאים של היועץ ועל סמך שיטת העבודה שלו והיעדים שאותם הציג ביחד עם בעל העסק.

תוכנית העבודה שיבנה היועץ (לעתים בשיתוף פעולה עם בעל העסק) תהיה תכנית שמטרה להשיג את אותם היעדים שעליהם הוחלט והיא תבוצע באמצעות כלים ניהוליים, יצירת נהלים לבית העסק, נקיטת פעולות למיתוג וחיזוק המותג, פעולות שיווקיות, חיזוק מחלקת המכירות, בניית ההצעה של המוצר או השירות בצורה טובה יותר, שיפור ביצועי המחלקה הפיננסית של העסק, עבודה על הלך המחשבה (המיינדסט) של בעל העסק במידה והיועץ יגלה כי בעל העסק מושפע מתפיסת עולם שמפריעה לעסק לצמוח, אמונות מגבילות, בעיות בביטחון העצמי של בעל העסק ועובדיו, דחיינות, סיפור סיפורים ותירוצים על בסיס קבוע כדי להסביר מדוע דברים לא מבוצעים בזמן וברמה גבוהה ועוד… תהליך הייעוץ כולל כמובן גם גישה שונה וחדשה כלפי בעיות הקיימות בעסק. תהליך הייעוץ נעשה בדרך כלל בשלבים, באמצעות פגישות עבודה בתדירות קבועה שהוגדרה מראש.

מה כולל ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי צריך לכלול בעיני מספר דברים:

 1. קיום פגישה ראשונה – רצוי פגישה שאליה יגיע היועץ עם מידע מקדים על העסק, לאחר איסוף חומרים, שיחת תחקור ראשונית עם בעל העסק והבנה ראשונית של מהי נקודת הפתיחה שממנה מתחיל התהליך ומהם השאיפות והיעדים שעבור השגתם יצטרך היועץ לבנות את תכנית העבודה.
 2. לאחר בניית תכנית העבודה הנשענת על אסטרטגיה שעליה החליט היועץ העסקי לאחר שהבין את המצב ואת היעדים תהליך העבודה צריך להתחיל. אופי התהליך בעיני צריך להיות שונה מלקוח ללקוח בהתאם לצרכיו, נקודת ההתחלה, יכולותיו של הלקוח ושיקולים נוספים שצריך היועץ לגבש את דעתו לגביהם. בדומה לליווי למרתון של לקוחות – לא תיקבע תכנית זהה למישהו שרץ בנקודת הפתיחה 10 קילומטרים ומישהו שבקושי מצליח ללכת 200 מטרים מבלי להתנשף, נכון? ועל כן צריך היועץ להיות בעל יכולות להרכיב תכנית שתותאם לאופיו של הלקוח, ולכל שאר הנתונים שאסף מתחילת ההיכרות עם בעל העסק ובית העסק שלו.
 3. חשוב לציין כי בחברת מינוף עסקי יש לנו מגוון רחב של מסלולים שמותאמים בכל פעם מחדש עבור לקוח ולקוח שמגיע אלינו. חלק מהלקוחות זקוקים לעזרה מנטאלית, חלקם צריכים עזרה פיננסית וחלקם זקוקים לעזרה טכנית שדורשת התערבות של איש מקצוע או אנשי מקצוע שונים שיוכלו לבצע עבורו את המשימות, בעוד לקוח אחר יקבל הכוונה ממוקדת והיועץ העסקי יאמר לו בדיוק מה לבצע והלקוח יבצע זאת ויעדכן את היועץ שסיים את המשימה ואף ישלח לו את העדכון כדי לקבל משוב, הארות והערות לאופן שבו ביצע את המשימה, כך שהלקוח יצטרך לשפר את הביצוע עד שהיועץ יסתפק בכך ויוכל לעבור למשימות הבאות. מניסיוני ישנם לקוחות שנכון להם לבצע בעצמם כי הם מבינים עניין, יש להם יכולות טכניות, הם בעלי בטחון עצמי גבוה ואינם מפחדים להפשיל שרוולים ולעבוד, ואילו לקוחות אחרים זקוקים שיבצעו עבורם כמה שיותר והם אינם מעוניינים לעשות את המשימות בעצמם ולכן כל כך חשוב להתאים ללקוח את סוג השירות שמתאים לו, על מנת שיוכל להצליח ולראות תוצאות. לעתים מתברר ליועץ לאחר תחילת התהליך כי ללקוח יש קשיים בביצוע משימות, עמידה בזמנים ועוד כל מיני בעיות שעליהן לא דיווח או אפילו ידע הלקוח, אשר מפריעות לתפקוד הלקוח במהלך תהליך העבודה עם היועץ העסקי, ואז רצוי לעשות פגישת חתך ולבחון מחדש איזה סוג שירות יתאים ללקוח, כעת שהתברר שישנם פערים בין הרושם שנוצר לגביו לבין המציאות שמתבהרת.

חשוב לומר כי אצלנו בחברת מינוף עסקי אנחנו מספקים מעטפת של מאות שירותים מסוגים שונים ומחזיקים צוות מאוד מקצועי בכל אחד מהשירותים האלו, כך שיש לנו מענה לכל צורך שעולה מהשטח שיעשה את ההבדל בתוצאות של בית העסק של הלקוח. בין המחלקות השונות שלנו יש לנו סטודיו למיתוג יוקרתי, הוצאה לאור, מחלקת אוטומציה, מחלקת שיווק, מחלקת אימון מכירות, מחלקת יחסי ציבור, מחלקה לייעוץ עסקי כמובן, מחלקה פיננסית לניהול ומקסום של הכסף של בית העסק ובעל העסק, מחלקה להתפתחות אישית, מחלקת טיולים עסקיים של החברה, אולפני טלוויזיה ועוד…

זו הסיבה שלקוחות החברה שלי מקבלים מעטפת מלאה וצועדים איתנו דרך ארוכה ביחד, עד להובלתם לחופש כלכלי.

 

למה צריך ייעוץ עסקי לעסקים קטנים?

כל בעל עסק זקוק לצוות שילווה אותו בעסק, כדי למקסם את התוצאות שלו. ממש כמו שכמעט לכל עסק יש רואה חשבון, כך גם צריך להיות יועץ עסקי שיוכל להוביל את העסק ליעדים שלו. ביחד עם אנשי צוות נוספים שעובדים בסנכרון יוכל בעל העסק להגיע להכנסות שעולות על מיליון שקל בשנה, ריבוי מקורות הכנסה וערוצי הכנסה פאסיביים מנכסים פעילים.

בעלי עסקים רבים פתחו את העסק שלהם ואינם מבינים לעומק מה זה בכלל אומר להיות בעלי עסק. הם בונים עסק רעוע שדומה לכלי רכב שאין לו חלק מהמערכות שלהן הוא זקוק כדי לנסוע בצורה יציבה ובטוחה, כגון: מערכת היגוי, מערכת הגז והבלמים, המערכת החשמלית, מערכת הקירור, מערכת השמע ועוד…

זה מצער אותי לראות שאנשים עושים טעויות כל כך גדולות שעולות להן המון כסף, אולם הם לא ייקחו ייעוץ עסקי רק כי הם רוצים לחסוך כסף. פעמים רבות הם גם לא לוקחים רואה חשבון כי הם מחליטים לחסוך ולייצג את עצמם מול הרשויות. באותה המידה הם לא לוקחים יועץ פיננסי כדי למקסם את הכסף שלהם ובסופו של דבר הם משלמים הרבה יותר יקר על תשלומי מיסים, ריביות, והתנהלות לא נכונה – כסף שיכלו לחסוך במידה והיו עובדים נכון ועם יועץ מלווה, ובנוסף הם היו מכניסים הרבה יותר כסף, בעזרת הכוונה מקצועית, ולכן לקוחות שלא רואים ערך בייעוץ עסקי – לרוב נכשלים אם הם לא יודעים מה הם עושים, או לא ממקסמים את היכולות שלהם – כאשר הם כבר מנהלים את העסק בהצלחה וחושבים שהם יודעים הכל. אלו בעלי העסקים שיכלו להיות כבר בחופש כלכלי אולם הם לעולם לא יגיעו לשם – כיוון שיש להם שיקולים שגויים וקבלת החלטות שנשענת על צורת חשיבה מקובעת, חוסר גמישות מחשבתית ואי יכולת להיות למידים. בעלי עסקים כאלה הם האויבים הכי גדולים של עצמם – לרוב מבלי שלעולם ידעו זאת. הם מלאים בסיפורים פנימיים ותמיד ימצאו הסברים והוכחות למה הכל בחיים ובעסק שלהם בסדר, הוכחות לזה שרק הם יכולים לנהל את העסק שלהם ואף אחד אחר לא מספיק טוב עבורם.

 

למה כדאי להתחיל בפגישת אסטרטגיה?

אולי אתם מכירים ספר בשם "חשוב והתעשר"? ספר שכתב סופר מצליח מאוד בשם נפוליאון היל. ספר זה הפך לרב מכר עולמי ונמכר בעשרות מיליוני עותקים. אם היו מנסים לכתוב ספר הפוך שנקרא "התעשר ואז תחשוב" כנראה שהיה נכשל עוד בטרם יציאתו לאור. פגישת אסטרטגיה היא הפגישה החשובה ביותר בכל תהליך הייעוץ. זו הפגישה שמטרתה למנוע טעויות שעלולות לקרות בהמשך הדרך.

בפגישה תינתן לכם ההזדמנות לקבל את כל התשובות, ההבהרות שחשובות לכם, וביחד עם זאת תאפשר לכם להתרשם מבית העסק של היועץ העסקי ומיכולותיו. תארו לכם שתהליך ייעוץ עסקי היה עולה 20,000 ₪ והייתם מתחילים אותו מבלי להתרשם ראשית מהיועץ העסקי שאליו פניתם. יכול להיות גם שתהליך הליווי והייעוץ שהוא היה מוכר לכם, כלל לא היה מתאים לכם, איך הייתם מרגישים בסיטואציה הזו שכבר התחלתם את תהליך הייעוץ העסקי וכעת כבר מאוחר מידי מכדי לבטל את הכל.

למעשה הפגישה מאפשרת לשני הצדדים להיכנס לתהליך בצורה הדרגתית, וממזערת את הסיכון שהלקוח ישלם סכום גדול עבור משהו שאינו מתאים לו או לא ישרת אותו.

אני עורך פגישות אסטרטגיה כבר שנים ארוכות ונפגשתי על אלפי לקוחות ואף יותר מכך. פגישות האסטרטגיה מאפשרות לי לבנות במהלכן את ההתאמות הכי מדויקות לצרכים וליכולות ולשאיפות של הלקוחות, בעלי העסק, ולתת להם את ההכוונות המדויקות ביותר כך שיוכלו להבין בדיוק מהן הבעיות הקיימות, מה אפשר וצריך לעשות כדי כדי לשפר את העסק ואת ההכנסות, ניהול הזמנים, ייעול העבודה ומקסום שלו בכל הרמות, ומהי תכנית העבודה הנדרשת כדי ליישם את השינויים האלה על פני לו"ז שנקבע מראש.

ללא פגישת האסטרטגיה איננו יכולים לדעת מהן הפעולות שכדאי לעשות, מה צריך לשפר, מה צריך להשאיר כיוון שזה עובד מצוין ובכלל, מהם היעדים שלנו. הרבה פעמים הלקוחות מגיעים ללא יעדים ברורים, או בפעמים אחרות הם מציבים יעדים נמוכים מידי ואנחנו עושים בהם שינויים ומדייקים אותם כדי להגיע לתוצאות האמיתיות שהם רוצים ולא תוצאות המבוססות על התפשרות של בעל העסק רק כיוון שעד עכשיו הוא לא הצליח להגיע אליהן ולכן הוא כבר פחות מאמין שיוכל לעמוד בהן.

כבר ראיתי לקוחות שאמרו לי שהם מוכנים להתפשר על 20,000 ₪ וגם על 10,000 ₪ הכנסה בחודש כאשר הרצון האמיתי שלהם היה להגיע ל 50,000 ₪ או אפילו  100,00 ₪ בחודש.

כבר ראיתי לקוחות שאמרו שהם רוצים להגיע ליעד הזה תוך שנה מהיום ובפועל הצלחנו להגיע לשם תוך חודש, חודשיים או שלושה חודשים.

אין שום סיבה להגדיר יעדים נמוכים – ההפך הוא הנכון. יש להציב יעדים גבוהים כדי לנסות להגיע אליהם ולעשות את המקסימום כדי להצליח. בצורה כזו, גם אם לא תצליחו לעמוד ביעדים שהצבתם, סביר שהגעתם ל 70% מהמספר שהצבתם והצלחה זו סייעה לכם לצמוח בעשרות ומאות אחוזים מההכנסה שהיתה לכם בחודשים הקודמים, ולכן שיטה זו היא הרבה יותר טובה מאשר התפשרות מתוך ניסיונות עבר כושלים, או ויתור עצמי.

אל תוותרו על פגישת אסטרטגיה לעסק שלכם – היא תשנה את חייכם. אני בכלל מציע שכל שנה תעשו פגישת אסטרטגיה כדי להציב יעדים גבוהים יותר עבור השנה הקרובה ובכך תוכלו להגיע ליעדים הרבה יותר משמעותיים ממה שהשגתם עד כה.

הנה סרטון המסביר בדיוק מה תקבלו בפגישה הכי רווחית שוכלו לעשות עבור עצמכם ועבור מסלול החיים שלכם

למה אי אפשר לתת מחיר בטלפון של עלות תהליך הייעוץ?

לקוחות רבים שואלים אותנו ומבקים מאתנו לתת להם מחירים בטלפון של המשך תהליך הליווי, לאחר הפגישה הראשונה של בניית האסטרטגיה ותכנית העבודה.

שאלה זו כמובן מובנת לי כיוון שהלקוח מעוניין לקבל בהירות ולדעת לקראת מה הוא הולך, אולם כל הרעיון של קיום פגישת האסטרטגיה נוצר כדי לבנות את התכנית בהתאם לממצאים ולכן לא ניתן לתת הצעת מחיר מוקדמת מבלי לקיים ראשית את פגישת הייעוץ הראשונה.

חלק ממטרתה של הפגישה היא בדיוק לגלות מה נדרש לעשות. מהו סדר העדיפות והחשיבות של הדברים ומה חייבים לבצע ולשנות ומה ניתן לדחות לאחר כך. ביחד עם זאת בפגישה קובעים את היעדים ביחד עם הלקוח, דבר שמאפשר לנו לתכנן את הנסיעה עם כלי הרכב המתאים והמדויק לצרכים, לקבוע את מהירות הנסיעה ואת מסלול הנסיעה.

יש לקוחות שרוצים להשיג יעדים בזמן קצר ולכן חשוב להם להתמסר מהבוקר עד הערב כדי להתקדם במהירות ואילו אחרים, מעדיפים לעשות את הדברים תוך כדי עבודה על ניהול המצב הקיים כגון שכירים שרוצים להקים עסק תוך כדי עבודתם, או לחילופין בעל עסק שכבר עמוס בעבודה ולא מסוגל כרגע לעזוב את הכל כדי לבנות משהו חדש אלא רוצה להשקיע בכך כשעתיים ביום, ולאט לאט להגביר את הקצב. כמו כן, יש לקוחות שרוצים לקבל מעטפת מלאה כבר בתחילת העבודה (כלומר רוצים גם מיתוג, שיווק, אתר, קידום אורגני, הקמת תהליכי אוטומציה, בניית נהלי העסק, בניית או הרחבת מחלקת מכירות ועוד)  ואילו לקוחות אחרים מעוניינים לעבור את הדרך שלב אחר שלב- כלומר לסיים חלק אחד (יעד אחד מהתכנית) ואז להתקדם אל היעד הבא.

בכל מקרה תכנית העבודה תהיה שונה לחלוטין, כמות הפגישות, כל כמה זמן נקיים פגישות (בהתאם למהירות ההתקדמות הנדרשת מצד הלקוח), האם יש צורך במענה בין הפגישות, האם יש צורך בביצוע דברים עבור הלקוח או שאולי הלקוח צריך רק הנחיה והכוונה. מה התקציב שמסוגל הלקוח לעמוד בו כדי ליישם את התכנית ושיקולים נוספים בהתאם לאופי הלקוח, מצבו הכלכלי, מצבו המנטאלי ושאיפותיו וצרכיו.

אני יכול לומר לכם שפעמים רבות לקוחות מגיעים עם חשש שלא יוכלו לעמוד במחיר תהליך הייעוץ והליווי העסקי, ואני מוכרח לומר שאין דבר כזה שלא נמצא פתרון שהלקוח יוכל גם לעמוד בו וגם להיות ריווחי במהלך העבודה אתנו. ולכן בחלק הזה אני ממליץ לכם להסיר את החששות ופשוט להגיע ולעבור את התהליך שלב אחר שלב בהנחייתנו כיוון שאנחנו מנוסים ומקצוענים בלהוביל את הלקוחות שלנו להצלחתם, ולא חשוב מהי נקודת הפתיחה שלהם, כמובן במידה והלקוח מגיע עם נחישות של ברזל להצליח ולעשות את התהליך של פיתוח העסק שלו כדי להגיע ליעדים שאליהם הוא שואף להגיע.

 

למי מתאים ייעוץ עסקי?

כל עסק זקוק ליועץ עסקי וייעוץ עסקי שייקח אותו צעד קדימה לעבר המטרות שאליהן הוא מכוון. אתם צריכים להבין שעסק ללא צוות מומחים לעולם לא יצליח כפי שהוא יכול להצליח עם הצוות הנכון. כמו שאתם חייבים שיהיה לכם רואה חשבון, סוכן ביטוח, יועץ כלכלי, אתם חייבים שיהיה לכם יועץ עסקי שילווה אתכם לאורך כל חיי העסק – כמובן שאפשר להיעזר בו במינון שונה בהתאם למצבו של העסק והשאיפות שלכם.

במציאות רוב בעלי העסקים פונים לייעוץ עסקי בשתי סיטואציות:

 1. בשלב שהם כבר נמצאים בבעיה
 2. בשלב של רצון לצמוח ולשבור את תקרת הזכוכית שאליה הגיעו

מציאות זו גורמת עוול לבעלי עסקים רבים שיכולים להפוך לאימפריות ועסקים גדולים ומצליחים אולם אופן קבלת ההחלטות שלהם שלא לעבוד בצמידות עם צוות מומחים שייקח אותם קדימה, גורמת להם פעם אחר פעם להישאר באותו גודל, עם אותן הבעיות, עם אותן ההכנסות ועם אותם התסכולים.

אם אתם רוצים להצליח להביא את העסק שלכם להכנסות של מיליוני שקלים אתם חייבים להתחיל לעבוד עם יועצים ולקבל ייעוץ עסקי לעסק שלכם גם כאשר אתכם עדיין עוסק זעיר שרק פתחתם את העסק שלכם ואתם עדיין עובדים מהבית.

כך תפסחו על הרבה מאוד מכשולים ובעיות שבהן תיתקלו, שניתן לצפות מראש ואין צורך שתתמודדו איתם בכוחות עצמכם כאשר יש אנשי מקצוע שיכולים לסייע לכם להרוויח הרבה יותר כסף ממה שאתם תצליחו לעשות לבדכם.

את השיקולים הכספיים אני ממליץ לכם לשים בצד. התמקדו בכמה זה שווה לכם ולא הכמה זה עולה לכם. ברגע שתצליחו לעשות את קפיצת הדרגה המחשבתית הזו, תתחילו להתנהל ולחשוב כמו בעלי עסק מצליחים.

לאילו עסקים מתאים ייעוץ עסקי ובאיזה שלב כדאי לפנות ליועץ עסקי לקבלת ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי מתאים לכל סוג של עסק, לכל בעל עסק שרוצה להתפתח ומוכן להגיע לתהליך פתוח ועם רצון ויכולת ללמוד ולהשתנות. אין זה משנה אם אתם יועצים, מאמנים, רואי חשבון, עורכי דין, רקדנים, זמרים, נגנים, מטפלים, קבלנים, מסעדנים או רופאים.

חוקי העסקים הם זהים וכאשר תבינו איך לנהל עסק, תוכלו אם תרצו לפתוח עסקים נוספים על פי אותם העקרונות ועל פי אותה השיטה.

כמובן שיש התאמות לנישה שבהם אתם עוסקים, יש מהלכים שאפקטיביים יותר בתחום המסעדנות, וטיפים אחרים שיותר מתאימים לנותני שירותים, אולם בסופו של דבר – ניהול עסק הוא דבר שבמהות שלו הוא זהה מעסק לעסק, לכן אין זה משנה באיזה תחום אתם עוסקים – אתם צריכים ייעוץ עסקי לעסק שלכם.

בנוסף, אין שלב ספציפי שבו בעל עסק צריך לקבל ייעוץ עסקי. בעיני זו טעות שחשוב שנבין מדוע. כמובן שיש סיטואציות מסוימות שבהן בעל עסק זקוק לתשובות נקודתיות כדי להבין איך להתנהל באותה סיטואציה, במטרה לקבל את התוצאות הטובות ביותר. אולם כאשר בעל העסק מקבל ייעוץ שוטף ועושה ליווי עסקי לאורך כל חיי העסק – הוא יגיע לתוצאות הרבה יותר טובות באותן סיטואציות עליהן הוא רוצה ייעוץ נקודתי.

אתן דוגמה כדי שתעשו חשבון ותחליטו אם אני צודק או לא:

דמיינו מאמן כושר שמנהל מכון כושר בבעלותו, מקבל פתאום הצעה ממישהו שרוצה לפתוח סניף נוסף ולנהל אותו בזכיינות. מאמן הכושר מחליט לפנות לייעוץ עסקי כדי לקבל הכוונה איך לעשות משא ומתן עם הזכיין הפוטנציאלי במטרה לחתום על הסכם שממקסם את רווחיו בעסקה.

בואו ניקח בחשבון שיצליח לסגור את העסקה ויקבל 100,000 ₪ עבור הזיכיון לשנה.

עכשיו בואו נראה מה היה קורה אילו היה עובד באופן צמוד ושוטף עם יועץ עסקי מטעם חברת מינוף עסקי:

במקרה זה היינו עושים פעולות רבות בשוטף לחיזוק המותג והמוניטין שלו, ובמקום שההצעה העסקית הזו היתה מופיעה בצורה אקראית, במקרה של ליווי עסקי היינו מכוונים ויוצרים אותה פעם אחר פעם בעסק כך שבמקום לקבל תוצאה אחת – היינו מצליחים לייצר 2-3 סניפים נוספים של חדרי כושר. ולא רק זאת – גם הסכומים של רכישת הזיכיון היו עולים הרבה יותר  מ 100,000 ₪ וכעת יוכל למכור את הזיכיון בסכום של 150,000-200,000 ₪ כיוון שהושקעו כספים לחיזוק המותג – דבר שיעלה גם את הרצון של מאמני כושר אחרים – לפתוח סניף דווקא של המותג הזה, כיוון שהוא ירוויח גם הרבה יותר כסף עצם העבודה תחת שמו של המותג של מאמן הכושר המצליח.

התוצאה במקרה הזה תהיה יותר בשליטה ומוכוונות של בעל העסק והיא לא תתפוש אותו לא מוכן. בנוסף במהלך אותה שנה יוכלו להיפתח מספר סניפים כלומר הכנסה של סכומי כסף הרבה יותר גדולים, שנה שתסתכם בהכנסות של כ 600,000 ₪ ולא ב 100,000 ₪.

מה אתם אומרים? מסכימים ששנה כזו תהיה הרבה יותר עוצמתית ורווחית עבור בעל העסק?

 

איך מתנהל תהליך יעוץ עסקי?

אפשרות ראשונה לתהליך ייעוץ עסקי

בתחילת הדרך מומלץ לעבור תהליך ליווי יום יומי, מרחוק, ללא פגישות כלל שמטרתו לנהל את הליווי על בסיס משימות יומיות לביצוע, שיחות נקודתיות על אותן משימות, מתן משובים ופידבקים לכל משימה עד להשגת היעד שהוגדר. ניתן לשלב כאן טמפלטים, טפסים ושיטת עבודה מסודרת עם סרטוני הדרכה נקודתיים שמסבירים איך לבצע כל משימה ומשימה אל מול שיטת העבודה עם ירידה לפרטים הקטנים ביותר. בצורה זו בעל העסק יכול להתקדם בקצב שלו ולא צריך לחכות שבוע שלם עד לפגישה הבאה עם היועץ העסקי.

אפשרות שנייה לתהליך ייעוץ עסקי

תהליך ליווי עסקי יכול להתנהל עם פגישות שבועיות פרונטאליות / פיזיות אצלנו במתחם מינוף עסקי או לחילופין, הפגישות יכולות להתנהל בזום.

כמו כן אפשר להחליט שהפגישות יתקיימו פעם בשבועיים או אחת לחודש.

ניתן להחליט שפגישות הייעוץ יתקיימו פעם בשלושה חודשים כדי לעבור על התקדמות העסק ביחד למטרות וליעדים – זאת כמובן מתאים לעסקים שפועלים על פי תכנית רוטינית שאינה משתנה ורק זקוקים למסגרת דקה של ייעוץ, דיוקים והכוונה.

אפשרות שלישית לתהליך ייעוץ עסקי

ישנה אפשרות גם שאנחנו נבנה עבור בעל העסק את העסק שלו, כמובן עם מעורבות שלו בקבלת ההחלטות אולם, יישום וביצוע המשימות ייעשה על ידי היועץ העסקי וצוות חברת מינוף עסקי

מה אתם אומרים? האם מצאתם את הדרך לייעוץ עסקי המועדפת עליכם? אשמח לשמוע

חושבים על דרכים נוספות שיכולות להיות יותר מדויקות עבורכם? מוזמנים לכתוב לי כאן בתגובות.

 

האם יש התחייבות לתוצאות מתהליך ייעוץ לעסקים?

ראשית חד משמעית כן! עבודה עם הגדרת מטרות תאפשר לנו להגיע אתכם ליעד בצורה חד משמעית במידה ותעבדו על פי לוחות הזמנים של התכנית ותבצעו את כל המשימות ותשתנו גם ברמה המנטאלית עליה נעבוד במהלך התהליך. לפעמים זה יקרה בזמן קצר יותר ממה שקבענו ללוחות הזמנים של התהליך ולעתים זה יכול להתארך במידה ולא ביצעתם את הדברים בזמן, אתם זקוקים לאימון נוסף מעבר למה שחשבנו בתחילת התהליך ובמהלכו מתברר שאתם זקוקים ליותר זמן כדי לעמוד במשימות או זקוקים לחזק את הביטחון העצמי שלכם. ולכן כאשר תגיעו לפגישה נדבר גם על המשמעויות של עיכוב בלוחות הזמנים של התכנית שנבנה.

חשוב שתבינו שלכל דבר יש עלויות – אנשי מקצוע שמתחייבים לעבודה ויודעים שהפרויקט הוא 3 חודשים לא יכולים לעבוד חצי שנה על אותו פרויקט ללא תשלום נוסף, ממש כמו שכאשר נוסעים לטרק שאמור לקחת שבוע ולאחריו אמורה להיות לכם טיסה חזרה – תצטרכו לרכוש כרטיס טיסה נוסף במידה והלכתם בקצב איטי יותר כיוון שאתם לא מיומנים ללכת בקצב של מדריך הטיולים ששכרתם להוביל אתכם אל הפסגה.

אחריות אישית של בעל העסק היא חלק בלתי נפרד מתהליך הליווי העסקי.

בנוסף, גם החלטנו על יעד מסוים ולא עמדנו בו, תוכלו להישאר בתכנית הליווי עד שתשיגו אותו – כל עוד אתם תבצעו מהצד שלכם את המשימות על הצד הטוב ביותר שהצלחתם (כמובן תקבלו פידבקים לשיפור הביצועים שלכם) וכן, לא הסתרתם מידע חשוב שעלול להכשיל את התהליך. קרה לנו בעבר שאנשים עם בעיות רפואיות לא גילו לנו שיש להן בעיות של חוסר יציבות, וגילינו על כך במהלך התהליך. לקוחות שלא גילו לנו שאין להם שום ידע טכני וגילינו זאת במהלך התהליך כיוון שמשימה שאמורה לקחת 10 דקות ארכה ימים שלמים… תהליך הייעוץ העסקי הינו דבר שבו אחריות לשני הצדדים כדי שבעל העסק יצליח להגיע למטרות שלו. כל עוד אתם תעמדו בדרישות התהליך ותבצעו את הדברים – נגיע ליעדים שהגדרנו. עשינו זאת מאות פעמים עם לקוחות שלנו ואם הם הצליחו – גם אתם תצליחו ביחד אתנו!

מה הצעד הראשון כדי להתחיל את תהליך הייעוץ העסקי?

הצעד הראשון שלנו יהיה לתאם את פגישת האסטרטגיה שעליה הרחבתי בחלק הקודם של המאמר. תוכלו להזמין את הפגישה ולשריין אותה ביומן בזמן שנוח לכם. לאחר שניפגש נבנה את תכנית העבודה כדי להגיע ליעדים שאליהם אתם שואפים להגיע, כפי שהרחבתי בחלק הקודם של המאמר. הנה הקישור להזמנת פגישת האסטרטגיה המתאימה לכם

 

איך בוחרים יועץ עסקי שיתאים לך?

במידה ואתם מעוניינים להבין את כל השיקולים החשובים בבחירת יועץ עסקי המתאים לכם, תוכלו לקרוא את המאמר 'איך לבחור יועץ עסקי' כאן בלחיצה על הקישור.

 

שיטות וגישות של ייעוץ עסקי שפותחו על ידי עמית אופיר

שיטת סופר-פרימיום

שיטת סופר פרימיום היא שיטת עבודה לפיתוח עסקי אותה פיתחתי לראשונה בשנת 2013 הממוקדת בפיתוח מוצרים ושירותים גדולים הנמכרים בסכומים גדולים של כסף החל ממוצרי פרימיום בעלות של עד 10,000 ₪, מוצרי סופר-פרימיום בעלות של עשרות אלפי שקלים ועד 100,000 ₪ ומוצרי VIP שהגדרתי אותם כמוצרים ושירותים שנמכרים בלמעלה מ 100,000 ₪. לקריאה מעמיקה יותר על שיטת סופר-פרימיום של עמית אופיר תוכלו לקרוא במאמר נוסף שהכנתי עבורכם בקישור הבא

שיטת הספירלה

שיטת סופר פרימיום היא שיטת עבודה לפיתוח עסקי אותה פיתחתי לראשונה בשנת 2013 הממוקדת ביצירת הישגים מסוגים שונים. על פי השיטה בן אדם ובפרט בעל עסק יוכל להתקדם בחייו ובעסקיו בצורה המהירה ביותר על ידי שימוש בשלושה שלבים שחוזרים על עצמם ומייצרים צמיחה אקספוננציאלית כך שמפעם לפעם הצמיחה תהיה מהירה יותר ועוצמתית יותר מהצמיחה הקודמת.

שלושת השלבים הם:

 1. יצירת הישג
 2. תיעוד ההישג למטרת הוכחה חברתית
 3. מינוף ההישג לטובת הישג גדול יותר

דוגמה טובה לכך היא יצירה של ספר. כתיבתו ולאחר מכן הוצאתו לאור תהיה ההשקעה הגדולה והקשה מכולן. אולם לאחר כתיבתו תוכלו ללכת להוצאה לאור ולהציע להן את הספר. (שלב ההישג). לאחר שתמצאו את ההוצאה לאור הראשונה שתהיה מעוניינת לרכוש את זכויות הספר, תוכלו להציג זאת כתיעוד להישג שהושג (זהו שלב תיעוד). לאחר מכן תוכלו ללכת ולפתוח דלתות בעזרת ההישג הזה כמו להתחיל להרצות, להתראיין בטלוויזיה או ברדיו, לייצר שיתופי פעולה עם אוטוריטות נוספות בתחום שלכם וכדומה… (זהו שלב המינוף)

כעת לאחר שהשגתם ריאיון בטלויזיה – אתם למעשה יוצרים עוד הישג חדש וגם אותו תוכלו לתעד ולמנף, לטובת יצירת הישג גדול יותר. כך תוכלו פעם אחר פעם לצמוח ולייצר הישגים גדולים יותר ויותר בכל סבב.

שיטת הדומינו

שיטת עבודה שפיתחתי בשנת 2014 לאחר יציאתו לאור של הספר רב המכר העולמי שלי 24/8 – יום נוסף בשבוע. השיטה עוסקת בהתמקדות בפעולות בעלות אופי המייצר תוצאות בעלות השפעה ארוכת טווח ופועלת כמעין נכס עבור בעליו. בדומה לרכישת והשכרת דירה המניבה הכנסה חודש אחרי חודש. בצורה זו אנחנו ממוקדים בבניית נכסים שמחודש לחודש מייצרות לנו זמן פנוי עקב יצירתם של מקורות הכנסה שאינם תלויים בזמן שלנו, וכך בכל פעם יש לנו יותר זמן פנוי עד להגעתנו לחופש כלכלי.

להרחבה על שיטת הדומינו ניתן לקרוא בסדרת 'חופש כלכלי' אותה כתבתי בשנת 2014 אשר הפכה לסדרת ספרים רבי מכר בכל העולם ועזרה למאות אלפי אנשים לשפר את איכות חייהם. לרכישת סדרת הספרים לחצו על הקישור הזה

שיטת חופש כלכלי תוך 5 שנים

שיטת ‘חופש כלכלי תוך 5 שנים’ היא שיטת עבודה ייחודית שפותחה על ידי עמית אופיר בשנת 2017 המבוססת על שילוב של ידע עסקי, ידע פיננסי והתפתחות אישית ומנטאלית. השיטה עוסקת ביצירת מקור הכנסה ראשי המכניס סכומי כסף ידועים מראש ומותאמים לתכנית עבודה מדידה שנשענת על מחיר המחיה של האדם אליו הוא שואף להגיע בעזרת הכנסה שאינה תלויה בזמן העבודה שלו. כאשר אנחנו יוצרים ערוץ הכנסה שיודע להכניס סכומי כסף גדולים בכל חודש, אנחנו מייצרים חוסר תלות לתזרים המזומנים שלו ובצורה זו הכסף שלו המגיע מערוץ ההכנסה העיקרי עובר בכל חודש לייצור ערוצי הכנסה נוספים עד שלאחר מספר חודשים או שנים (בהתאם לנתונים ולמספרים בנציב בטבלת האקסל) יגיע אותו אדם לחופש כלכלי מלא.

לקריאה מורחבת על שיטת העבודה 'חופש כלכלי תוך 5 שנים' (או פחות) תוכלו לקרוא במאמר מיוחד שכתבתי על השיטה כאן 

לתרגול השיטה אני ממליץ לכם לרכוש את ערכת המשחק 'חופש כלכלי' – בקישור הזה

 

מה ההגדרה של עסק קטן?

ההגדרה של עסקים קטנים מוגדרת באופן שונה במדינות שונות.

בחלק מהמדינות ההגדרה היא בהתאם למספר העובדים, בחלקן בהתאם לגודל המחזור העסקי

בישראל, על פי הגדרות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה:

עסק זעיר הוא עסק בו יש עד 4 עובדים ומחזור מכירות של עד מיליון ₪ בשנה.

עסק קטן הוא עסק בו יש 5 עד 20 עובדים ומחזור מכירות של עד 20 מיליון ₪ בשנה.

ועסק בינוני מ-11 עד 100 עובדים ומחזור מכירות של עד 100 מיליון ₪ בשנה.

 

איך אני הגעתי להיות יועץ עסקי?

לתחום הייעוץ העסקי הגעתי מתוך תשוקה גדולה לעבודה עם אנשים, כמובן לאחר שנים של ניסיון כבעל עסק מצליח בתחומים שבהם פעלתי. במהלך חיי עברתי לפחות 5 קריירות: הראשונה היתה בתחום הציור, השנייה בתחום הספרים, השלישית בתחום העסקים, הרביעית בתחום הפיננסי וההשקעות והחמישית בתחום הטיולים. בסופו של דבר שילבתי את כולן ביחד כדי לאפשר לי ליהנות מהחיים ומהדברים שאני אוהב לעשות.

לאחר שכתבתי ספרים רבים והצלחתי למכור אותם בכל העולם ולהפיץ אותם ליותר מ 100,000 חנויות שמוכרות את ספריי כיום בלמעלה מ 30 שפות, התחלתי לספק שירותי ייעוץ עסקיים בנישת כתיבת הספרים ובניית אוטוריטה בינלאומית. בשלב זה סופרים רבים שהיו בעלי מומחיות בתחומים שונים הגיעו אלי וליוויתי אותם לכתוב ולהוציא לאור את הספרים שלהם, למכור ולהפיץ אותם בארץ ובעולם, ובעזרתם לבנות עסקים מצליחים ומותגים. משנה לשנה רכשתי ידע וניסיון בתחומים נוספים בתוך העולם העסקי עד שכיום אני מנהל את אחת מחברות הייעוץ הגדולות בישראל המספקת ללקוחותיה מעטפת שירותים של מאות אפשרויות והכל במקום אחד, עד להשגת חופש כלכלי.

במהלך השנים למדתי יותר ויותר על התנהלות פיננסית נכונה שעזרה לי למנף את הכסף שלי, לייצר לעצמי ובהמשך ללקוחותיי ריבוי מקורות הכנסה שעובדים עבורי 365 ימים בשנה ו 24 שעות ביממה ומאפשרים לי להגשים את כל החלומות שלי.

במהלך שנות הקורונה 2020-2022 – החלטתי לפתח עוד ועוד את חברת מינוף עסקי ולהמשיך להתמקד בצמיחתה של החברה כדי להוביל כמה שיותר אנשים נחושים לחופש כלכלי אמיתי ובמהלך הדרך איתם, ללמד אותם על כסף, על התפתחות אישית כדי שהם יוכלו להפיץ את האור ללקוחות שלהם, על בסיס אותם העקרונות שאנחנו מלמדים אותם בחברת מינוף עסקי.

במהלך השנים ליוויתי מאות ואלפי לקוחות – בתהליכים שונים וייחודיים שהותאמו בכל פעם ללקוח עצמו, בהתאם לשאיפותיו, קצב התקדמותו ועל פי יכולותיו.

במידה ואתם מעוניינים שאוביל גם אתכם לחופש כלכלי אשמח שתשריינו איתי פגישת אסטרטגיה ומשם אבנה עבורכם תכנית עבודה להשגת המטרה כך שתהיו בעלי נכסים, בעלי ריבוי של מקורות הכנסה, ואופי עם מיינדסט של מיליונרים.

מחכה לכם ומאחל לכם את כל ההצלחה שבעולם

בברכה

עמית אופיר

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

הספר: לעולם לא לוותר

הספר 'לעולם לא לוותר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר: 'לחלום ולהגשים'

הספר 'לחלום ולהגשים' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק במיומנות הגשמת

הספר: להילחם על האושר

הספר 'להילחם על האושר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר כנגד כל הסיכויים

הספר כנגד כל הסיכויים הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

דילוג לתוכן