כך נייצג את הספרים שלכם בעולם

  • בלוג
  • >
  • כך נייצג את הספרים שלכם בעולם

הי חברים, הפעם ברשותכם אתחיל מהסוף על מנת שיהיה לכם קל להיכנס לעובי הקורה בהמשך הפוסט

אחרי חודשים רבים של חשיבה החלטנו לקחת החלטה חשובה בהוצאת רב מכר ולייצג סופרים שונים בארצות שונות בעולם על מנת לקדם להם את מכירת הזכויות ותרגום הספרים לשפות נוספות, הגדלת המכירות והגדלת העסקים באותן מדינות.

לשם כך יצרתי 3 מסלולים לעבודה של ייצוג הספרים שלכם בעולם כך שכל סופר יוכל למצוא את מקומו בהתאם למעורבות שלו ולהשקעה שלו בקידום ספריו. כדי לעשות זאת בצורה פשוטה אלו המסלולים השונים וחלוקת הרווחים בכל מסלול.

  1. 80% לכם

  2. 50% אחוז לכם

  3. 20% לכם

כך שכל אחד יוכל לבחור את המסלול שנכון עבורו כך שיהיה הוגן וריווחי לשני הצדדים.

אולם על מנת לדעת כיצד לבחור אתם צריכים להבין מעט מהי המשמעות של ייצוג ומכירת זכויות.

ולכן כעת נחזור לתחילת הסיפור.

את הנסיעה הראשונה שלי לוייטנאם לקחתי כפיילוט כדי להבין מהנדרש עבור ייצוג. למי שהיה עמי ביריד הספרים בגרמניה ברור שיש צורך במאמץ על כדי להגיע אל האנשים הנכונים, לעניין אותם, לשמור איתם על קשר ולרתום אותם בסופו של דבר גם לחתום על הסכם. אולם זה לא נגמר כאן רבותיי – המוצר צריך להיות איכותי. המכירות שלו צריכות להיות טובות, צריך להיות מוערבים בתהליך ולסייע למוצר להימכר. במידה והמוצר לא יהיה איכותי הנסיון הקטן יהיה כשלון ולא יימשך זמן רב. במהלך השנה ראינו הסכמים שנחתמו, הוצאות לאור שילמו כסף רב על רכישת הזכויות ובסופו של דבר כשקיבלו את הספרים התאכזבו במקרים מעטים. למרות ששילמו כסף על הזכויות מי שניזוק יותר מכך הם אתם ואני כסוכן והוצאה לאור. מדוע? כיוון שנשרפנו ושם שרוף קשה מאוד לתקן. ההוצאה לא תיקנה יותר ספרים של אותו סופר ובמקרה גרוע יותר לא תרצה לעבוד עם ספרי ההוצאה לאור. בסופושל דבר זה עולם אכזרי. המון תחרות והמון אתגרים. עכשיו שאני שוב בוייטנאם אני מבין עוד כמה עבודה יש להקדיש כדי ליצור כאן תשתית מספיק חזקה כדי להפוך את הספרים להצלחה בינלאומית. אולי אתםיושבים כעת בבית על הספה שלכם ושואלים את עצמכם למה אני מתכוון. אז תרשו לי לעדכן אתכם שיש כל כך הרבה דברים שנעשים כדי לקדם את האינטרסים שלכם גם אם לעתים זה לא מורגש ביום יום.

במהלך השנה האחרונה אני עסוק מידי יום בלבנות לי שם בוייטנאם, להכיר את כל דמויות המפתח, ליצור את הקשרים הנכונים להתנסות ואף להיכשל – בעיקר על חשבוני ועל הספרים ומוצרים שלי – וזאת על מנת שאוכל בהמשך גם להגדיל את הסיכויים שלכם ושלי בהמשך. כך לדוגמה – ספרי 24/8 יצא במהירות הבזק בוייטנאם בהשקה הראשונה אולם יצא ללא תמונה שלי – דבר ששיפרנו בספרים הבאים אותו דרשתי מההוצאות לאור. זו כמובן רק דוגמה אחת מעולם שלם של תובנות ושיפורים שאנחנו עושים כל הזמן.

בנוסף צריך לקחת בחשבון שיש עלויות כבדות ושוטפות כדי להניע מהלך כזה. הטיסות שלי במהלך השנה נעשו כדי לזרוע זרעים, לבחון שווקים חלקן הגדול אני מאמין שאקטוף בהמשך הדרך. העלויות כוללות בעיקר את 95% מהמקרים בהן אין הצלחה. אלו הטיסות הריקות, הפגישות שמתבטלות, הזמן האבוד, המוניות, בתי המלון והאכסניות, האוכל, הביטוחים, הביטולים, הדברים הלא צפויים, הטלפונים, התסכול שלא להבין את המבטא של מי שעומד מולך ולדעת שאי אפשר לעשות עסקה עם האדם שמולך למרות הרצון הגדול, האכזבה לגלות שרבים מהאנשים שמבטיחים לעשות – לא ייקיימו, לא יתאמצו, ישכחו אותנו בשנייה שנצא מהדלת, וההבנה שכל ההבטחות שנתנו ריקות מתוכן ונעשו מחוסר נעימות או נימוס. לעתים יש את הרצון אולם השוטף מרחיק אותנו מהעשייה שהתחייבנו לה (בטוח קרה גם לכם פעמים אין ספור). וזה לא נגמר שם. יש מתנות שצריך להביא לפגישות, יש משלוחים שעולים מאות שקלים בדואר מהסוג של פדקס. יש מיסים מקומיים במדינות הזרות שפשוט לא מתקזזים (וייטנאם 10% למיטב זכרוני) שפשוט יורדים מהסכום שאותו היינו אמורים לקבל. עמלות הבנקים על ההעברות ועוד ועוד… אולם כל זאת בסופו של דבר מתגמד אל מול האחוז הקטן של ההצלחה.

ולכן – השאלה שנשאלת היא כמה אתם מאמינים בעצמכם. כמה אתם מוכנים להשקיע בעצמכם ובספר, בחזון שלכם ואיך זה מתבטא. האם אתם מוצאים את עצמכם נוסעים למקום בו איש לא מכיר אתכם רק כדי לנסות למכור את הספר שלכם? במידה וכן אולי נוכל לעשות שיתוף פעולה או שאשמח להיות לקוח שלכם. אולם במציאות זה כמעט שלא קורה. ואת זה אוכל לספק עבורכם. את המשרה שאיש אינו רוצה להחזיק בה כיוון שהיא כל כך לא נוחה. לא כשיש משפחה, לא כשצריך לעזוב את בני הזוג או הילדים לשבועיים וחצי כמו שאני כעת עשיתי. לא כשמדובר בשבועות ארוכים ללא הכנסות מובטחות (במידה ואין לכם ערוצי הכנסה פעילים שעובדים עבורכם גם מרחוק) מבלי יכולת לערוך שיחות מכירה עקב אינטרנט גרוע ועוד ועוד…

כל זאת לא בא כדי לומר לכם שאינני נהנה ממה שאני עושה. אני נהנה מכל רגע גם כאשר מדובר בנסיעה כמו זו לוייטאנם של שבועיים וחצי כמעט ללא שינה, מרתון עבודה מתמשך מבלי לנסוע ולטייל כמו שהייתי רוצה אילמלא היתה לי אחריות ורצון לקדם את האינטרסים של הלקוחות שעובדים עמי. כן זו הבחירה שלי, זה החזון שלי והוא רק גדל וגדל כל הזמן ומתמלא ברצונות גדולים יותר לכבוש את העולם, למלא אותו במטר של כוכבים זוהרים עם מסרים טובים – ממש כמו אלו שיש לכם בספרים. זה התפקיד שיצרתי לחיי – עבורי זוהי שליחות.

המסלולים חושבו ונבנו על בסיס המעורבות שלכם. ככל שאתם מעורבים יותר ומושקעים יותר כך האחוזים שלכם גדלים באופן טבעי. ומצד שני ככל שאתם לא רוצים או לא פנויים לכך תוכלו להיות פאסיביים יותר ולאפשר לי להשקיע את מה שצריך בין אם מדובר בזמן ובין אם מדובר בכסף. ובאמצע – משקיעים ביחד ומרוויחים ביחד. על פי אמות המידה והערכים שלי – מדובר במודל הוגן, גמיש שיכול לשרת את שני הצדדים בצורה הטובה יותר.

העלויות מתחלקות ל 3 חלקים עקריים

  1. הקמה ושילוב במערך ההפצה – עלות חד פעמית

  2. עלויות שוטפות

  3. עלויות בנסיעות

על מנת לקבל את ההסכם והנספח מציע שראשית תיצרו עימנו קשר:
ספרו לנו עליכם, על הספר שלכם ועל התוכניות שלכם ומשם נתקדם.

בברכה

עמית אופיר / הוצאת רב מכר

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן