ליווי עסקי: איך לכתוב ספר רב מכר בתחום המקצועי שלך כדי לבנות אוטוריטה ולהכניס סכומי כסף גדולים לעסק

  • בלוג
  • >
  • ליווי עסקי: איך לכתוב ספר רב מכר בתחום המקצועי שלך כדי לבנות אוטוריטה ולהכניס סכומי כסף גדולים לעסק

ליווי עסקי בנושא כתיבת ספר אוטוריטה: מדוע כתיבת ספר היא הדבר החשוב ביותר לבניית אוטוריטה, שם ומעמד בתחום המקצועי שלך?

בשנת 1986 בעודי בן 8 הייתי בדרכי הביתה ובדרך מצאתי אוצר! בחלון הראווה של חנות הספרים השכונתית והאהובה עליי הוצג ספר חדש, עב כרס וגדול ממדים של וולט דיסני. הספר היה מיוחד ומושך כל כך עד שהחלטתי להשקיע את כל דמי הכיס שהיו לי ולרכוש אותו ברגע שהחנות תיפתח, כל זאת רק מהצצה בכריכה בלבד, ומבלי לדעת מה חבוי בתוכו. לצערי היה זה סוף שבוע והחנות הייתה אמורה להיפתח רק בצאת השבת. מאז ומעולם הייתי אימפולסיבי מאוד וחסר סבלנות בכל הנוגע להמתנה. כיוון שהבנתי את החשיבות העצומה של האוצר שמצאתי לא יכולתי להסתכן שמישהו אחר ירכוש את הספר לפניי. ספרים מסוג זה הגיעו אחת לתקופה ארוכה ולא יכולתי לחשוב על מצב מצער יותר עבורי מאשר לראות את הספר נלקח ממני, עכשיו משגיליתי שהוא קיים. הוריי לא התלהבו יתר על המידה שאבזבז את כל דמי הכיס שלי על ספר עב כרס באנגלית מקצועית המיועד למבוגרים, אך כיוון שהייתי כה נלהב ונחוש שזו ההשקעה הטובה ביותר שאוכל לעשות עבורי הם נתנו לבסוף את אישורם. רכישת ספר זה הייתה נקודת מפנה בחיי שעזרה לי בהמשך הדרך לכתוב מאות ספרים ולמכור מעל מיליון ספרים. עד היום אני מודה להוריי שתמכו בי במקרה זה ועזרו לי להפוך להיות האדם שאני היום.

כיוון שלא יכולתי להמתין עוד, חיכיתי שהחנות תיפתח ובינתיים בהיתי בכריכת הספר הצבעונית וחלמתי שיום אחד אוכל לצייר ציורים מתוקים כל כך כמו בספר. כשהחנות נפתחה הסתערתי פנימה וביקשתי מיד לרכוש את הספר. אני זוכר את הריח המיוחד של הספר החדש ואיך שאפתי אותו לריאותיי הקטנות והתרגשתי כל כך כי הוא כעת שלי. במשך חודשים ארוכים תרגמתי אותו מילה אחר מילה בעזרת מילון עברי-אנגלי ובלעתי כל מילה כדי שתיטמע בתודעה שלי ואוכל לצייר שלב אחר שלב בדיוק כמו בספר.

זה היה אחד הספרים הכי אהובים עליי ויש עוד כמה עשרות כאלה שמהם למדתי לצייר ומהם קיבלתי השראה בהיותי ילד ונער מתבגר. אני שומר עליהם עד היום ומעיין בהם לעתים גם אחרי כמעט 30 שנה. לספרים הייתה השפעה עצומה על חיי וכבר כילד יכולתי לשבת שעות בחנות ספרים ולעבור מספר לספר, להיכנס לעולם שבתוך כותלי הכריכה. בנוסף אהבתי מאוד את אירועי שבוע הספר שהתקיימו פעם בשנה. חיכיתי לאירוע הזה במשך כל השנה כדי שאוכל לעבור בין הדוכנים ולפגוש באופן אישי את הסופרים העומדים מאחורי היצירות. עבורי זה היה ממש יום חג.

ובכל זאת, כיצד השפיע עליי אותו הספר ושינה את חיי? לאחר שהתחלתי לקרוא בו ולתרגם אותו מילה אחר מילה כדי שלא אפספס דבר, הבנתי שהספר אינו באמת מלמד לצייר. הוא אכן מסביר את התהליך בצורה כללית, אולם הוא לא יוכל לעזור לי ללמוד איך לצייר. אמנם יכולתי להעתיק את הדמויות שהוצגו שם, אך לא יכולתי לצייר דבר מהדמיון שלי, ובזאת הספר לא שירת אותי כפי שקיוויתי. מאחר שהייתי כה נחוש ללמוד לצייר במקצועיות, החלטתי לנסות ללמד את עצמי לצייר ולהמציא שיטה שבעזרתה אוכל לצייר כל דמות וכל דבר שארצה. לימים שיטה זו שהמצאתי וששכללתי במהלך השנים, עזרה לי להפוך לאחד הציירים המהירים בעולם ולמחבר רבי מכר רבים משלי. אבל אני מקדים את המאוחר.

בשנת 1999 לקראת סיום שירותי הצבאי כתבתי ואיירתי את ספרי הראשון. קראתי לו "חיפוש מחפש משמעות". את הספר כתבתי בזמן שחלמתי להשתחרר ולצאת לטיול הגדול של חיי, להכיר אנשים מכל העולם, לחוות חוויות בלתי נשכחות ולחזור יום אחד ולספר אותן. הספר מספר על חיפוש (מלשון חיפושית) שיוצא לעולם הגדול עם חלום למצוא את ייעודו בחיים, ממש כמוני.

לא תיארתי לעצמי שהוצאתו לאור תשנה את כל חיי. עצם פרסומו גרם לי להתחייב לעצמי לנסות שוב ושוב ללכת בעקבות לִבי, גם בחיים האמִתיים ודווקא ברגעים הקשים שבהם. עם סיום השירות הצבאי נסעתי לדרום אמריקה ומצאתי את עצמי מנהל אכסניה על אחד האיים האקזוטיים ביותר בברזיל. הייתי אז בן 21 וכל מה שעניין אותי היה רק איך ליהנות מהחיים ולהגשים את כל חלומותיי.

העובדה שהספר יצא לאור והעניק השראה לאנשים רבים להעז ולהחליט החלטות בחייהם בתוך הקשבה ללִבם החלה לדחוף גם אותי לצאת מאזור הנוחות שלי פעם אחר פעם, להתגבר על הפחדים, להתמודד עם הקשיים והמכשולים בדרך ואפילו להגדיר את גבולותיי מחדש.

ביום לידתו של הספר נשבעתי לעצמי שלעולם לא אהיה "סנדלר יחף" – זייפן שמלמד איך עושים ולא מיישם בעצמו.

אני מקווה שהצלחתי לסקרן אותך מעט ותרצה לשמוע את הסיפור שלי ולהבין איך הצלחתי לצייר על יותר מ- 500,000 חלוקי נחל, לפתח שיטת ציור ייחודית ולהיות אחד הציירים המהירים בעולם, ואיך כתבתי, איירתי והוצאתי לאור יותר מ-500 ספרים בתוך שנה אחת בלבד והצלחתי למכור למעלה ממיליון ספרים בכל העולם, וכל זאת בניהול העסק מהבית, ולאחר מכן להגיע להכנסות גדולות יותר, ריבוי מקורות הכנסה, נכסי נדל"I רבים והכנסה פאסיבית שמאפשרת לי להגשים חלומות רבים ולהשפיע על אנשים רבים בארץ ובעולם, ואיך גם אתה תוכל לעשות זאת אם זה סגנון החיים שאליו אתה שואף

כחלק מהליווי העסקי שאנחנו מציעים בחברת מינוף עסקי לאנשים שרוצים לפרוץ את תקרת הזכוכית שלהם ולהתפתח ברמה האישית, העסקית והכלכלית, נשתף אותך בחלק מהסיפורים ובתובנות הכמוסות ביותר שלי שעוזרות לי יום אחר יום להתנהל בצורה שונה וייחודית ולמכור הרבה ספרים.

אני מאמין שלידע זה יש את היכולת לשנות את חייך מקצה לקצה!

אם הפצת הידע שלך בעולם זה מה שאתה מחפש, קרא בקפידה את התכנים שלי והדגש את כל החלקים החשובים שבו ואז קרא אותם שוב. הדיוק בהבנה שלך הוא גורם מכריע בהצלחתך ליישם את הדברים.

החלטתי לתמצת עבורך את כל הגורמים שיכולים להפוך את העסק שלך למכונת מכירות משומנת ואפקטיבית.

אני בטוח שאם תשתמש בכלים שהספר מעניק ותעיין בו בדקדוק רב תמצא בו ערך גדול שישנה לחלוטין את תפיסת עולמך.

אני מאחל לך הצלחה לכל אורך הדרך, ויותר מזאת – שתדע לזהות גם את הכישלונות ואת הטעויות שבדרך (ויהיו כאלה, בוודאות) ולהפוך אותן להצלחות מתוחכמות ומבריקות.

אם תלמד ותדע לעשות זאת, אף אחד לא יוכל לעכב אותך או לעצור אותך במסע!

 

את עולם הספרים אני חוקר לעומקו מאז היותי ילד. ככול שאני מעמיק במחקר אני מגלה עוד ועוד נתונים חסרי תקדים על כוחם העצום של ספרים בחיינו ועל יכולתם לשרת אותנו ולעזור לנו לגדול ולבנות קריירה יציבה ומבוססת. כשהבנתי שהמילה "סופר" באנגלית (Author) לקוחה מהמילה "אוטוריטה" (Authority) הבנתי שגיליתי את אחת התובנות המשמעותיות ביותר בקריירה שלי. מתברר שלמילה הכתובה יש כוח עצום, והסיבה לכך לקוחה מהעולם העתיק, מהימים שבהם הוצאה לאור של ספר הייתה משימה מסובכת ויקרה. כדי להוציא לאור ספר היה עליך לצלוח צמתים רבים והחלטות של מוציאים לאור להשקיע כסף בהוצאה לאור של ספרך. רק מעטים צלחו את המהמורות הללו ולכן כשמומחה כלשהו הצליח לעבור את כל מבחני המיון ולהוציא לאור את ספרו הוא היה נחשב מומחה גדול בתחום! כוחה של המילה הכתובה הוא כה גדול עד שאנשים שקוראים מאמר בעיתון מניחים שאם הוא כתוב ומודפס סימן שהוא נכון ואמִתי. רוב האנשים אינם מטילים ספק במילה הכתובה ולכן ספר הוא כלי עוצמתי שיכול להגדיל עבורך את האוטוריטה בצורה חסרת תקדים ומרחיקת לכת.

בכל שנה יוצאים לאור בישראל אלפי ספרים חדשים ורק מעטים מהם זוכים להתפרסם ולהפוך לרבי מכר. מרביתם אינם מגיעים כלל לחנויות הספרים. לא רק זאת, הם גם מתחרים במאות אלפי ספרים ותיקים, ובנוסף לתחרות זו מצטרפים מיליוני הספרים הקיימים בעולם, כראוי לעולם הגלובלי שבו אנו חיים ולקצב המהיר של החיים.

ובכן, איך בכל זאת גם אתה תוכל למצוא פרנסה ויוקרה, ואיך יוכל ספרך להתבלט בין מיליוני הספרים האחרים?

סופרים רבים משקיעים את כל מרצם בכתיבת הספר ומגלים בסוף התהליך (בדרך כלל לאחר חודשים ארוכים או שנים של עבודה) שאינם יודעים איך למכור את ספרם ותולים את יהבם בהוצאות לאור. להוצאות לאור יש נקודת מבט שונה מזו של הסופרים, ואינה בהכרח תואמת את ציפיותיהם הגבוהות. לסופרים מתחוור בהקדם כי כתיבת הספר אינה רווחית והם מוותרים על חלומם ומתמלאים תסכול מבלי להבין או לחקור איך ניתן לשפר את התוצאות ולמכור יותר ספרים בפעם הבאה.

לאחר ששמעתי אלפי סיפורים על תהליכי כתיבה של ספרים, אני יכול לומר לכם בצער כי רק מעטים מהם פועלים בשיטתיות וביעילות וכי רוב הסופרים כותבים את ספריהם באינטואיטיביות בלי לדעת מה הם עושים. תהליך הכתיבה אצלם אורך זמן רב וברוב המקרים נמדד ב"שנים" וכל זאת ללא תכנית המשך לשלב שבו תסתיים הכתיבה. מִסיבה זו הסיכוי להתפרנס מהספר נמוך ביותר. גם אני בתחילת דרכי כתבתי את ספריי בצורה זו. ספרי "חיפוש מחפש משמעות" נכתב למגירה. באותם הימים (כשהייתי חייל) לא עניין אותי כלל להוציא לאור את הספר או לעשות מהכתיבה שלי קריירה. כל מה שעניין אותי היה להשתעשע במחשבותיי וליצור סיפור שיבטא את המציאות כפי שראיתי אותה אז. הגורם היחיד שעזר לספר להפוך לרב מכר עולמי, היה פעולותיי לאחר יציאתו לאור ובמרוצת שנים. על פעולות אלו אפרט בהמשך הספר.

כמו כן, כדאי לזכור כי העולם ממשיך לנוע קדימה, התחרות הולכת ומתעצמת ולא די בזאת, היא אף דורשת ממך להיות מקצועי יותר, להגיע להישגים טובים יותר, להיות הכי מיוחד, לספק את השירות הטוב ביותר, לתמחר במחיר הזול מכולם, לעמוד בזמני משלוח המהירים ביותר ולעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כל זאת כדי שיהיו לך עדויות מלקוחות מרוצים, ואם לא תצליח לעמוד בקצב, יהיה תמיד מי שישיג אותך ויספק שירות טוב יותר, מוצר טוב יותר וישאיר אותך מאחור.

על כן צריך להיות יצירתי יותר מכל השאר ולעשות דברים מעניינים ומיוחדים יותר מהמתחרים, כדי שהלקוחות שלהם יעברו אליך ולתת הטבות ללקוחות שלך כדי שיישארו נאמנים לך ולא יעברו למתחרים.

כיוון שאנחנו חיים בעולם כה הישגי, כדאי שתקצור הצלחה אחת גדולה שעליה אין עוררין והיא תבטא את מומחיותך הייחודית ביותר בתחום העיסוק שלך, וכדאי שתמהר לעשות זאת.

אז איך עושים את זה? איך תוכל למצב את עצמך במקום הראשון בכל תחרות ולעקוף את המתחרים שלך? איך תוכל להקטין את סירוב הלקוחות הפוטנציאליים שלך? איך תוכל לפתוח כל דלת שתרצה ולבחון האם יש היתכנות לעשות עסקים עם הלקוח או עם הגוף שפנית אליו? איך תוכל לגרום ללקוח לפנות אליך בבקשה לרכוש את המוצר והשירות שלך או להתעניין בשיתוף פעולה או ברכישה של זיכיון לשימוש במותג שלך?

יצירת ספר רב מכר עולמי הוא הישג כזה. למרות שבשלב זה אולי נראה לך שאינך ראוי להישג כזה או שלא תוכל לעמוד במשימות, הרשה לי להבטיח לך כי אם אתה מומחה בתחום כל שהוא ואתה מעוניין לשתף את המומחיות הזו עם העולם  –הדבר אפשרי אם מבצעים אותו כראוי.

כחל משירותי ליווי עסקי שאני מספק ללקוחותיי אשמח גם להיפגש איתך ולבנות תכנית פעולה לבניית עסק של מיליון שקל בשנה בתחום המומחיות שלך ולעשות זאת גם בעזרת כתיבה של ספר אוטוריטה אותו נסייע לך לכתוב בהוצאת רב מכר אותה אני מנהל משנת 2013. אשמח לשתף בפניך את מיטב השיטות והטכניקות שבהן אני משתמש כדי למכור את ספריי ביותר מ 100,000 נקודות מכירה ברחבי העולם ביותר מ 30 שפות ואיל הובלתי אותם אל המקומות הראשונים ברשימות רבי המכר העולמיות פעם אחר פעם, כדי שגם אתה תוכל ליישם זאת בחייך ובעסקים שלך.

שיטות אלו עזרו לי למכור מיליוני מוצרים במהלך השנים, לכתוב ספרים רבי מכר עולמיים ולמצב אותי כמומחה בין-לאומי להעצמה בתחומים שונים. בנוסף, השימוש בשיטות אלו ופיתוח עקבי של שיטות חדשות עוזרים לי להמשיך ולהתפתח הן ברמה האישית והן ברמה העסקית, לצבור מיומנויות שונות ולבנות אוטוריטה וקריירה מצליחה לאורך שנים!

שים לב כי כתבתי סדרה של ספרים רבי מכר העוסקים בנושאים ובזוויות שונות של הצלחה בחיים ובעסקים. ספרים אלו השפיעו על אינספור בעלי עסקים ואני מזמין אותך לרכוש אותם בהקדם עבור הצלחתו של העסק שלך וליישם את הכלים הנלמדים גם בהם, משום שכדי להצליח בעסקים ובחיים צריכה להיות לך הרגישות לעבור במהירות ממודל אחד לאחר ולשלוט במיומנות זו.

כמו כן קח בחשבון כי שימוש בספר זה או בכל ספר אחר יכול להוביל אותך להצלחה ולצמיחה רק עד לגבול מסוים. אם אתה מרגיש שאתה מעוניין וזקוק להדרכה אתה תמיד מוזמן לפנות אליי ואשמח ללוות אותך באופן אישי כדי לעזור לך להתקדם בקצב שלך ובהתאם לצרכים המיוחדים שלך.

פרטיי מופיעים בתחילת הספר.

אל תהסס לפנות אליי לליווי עסקי בכל נושא ואשמח לסייע לך ביחד עם צוות מקצועי שהרכבתי במהלך השנים שסייע לי וללקוחותיי הרבים להגיע לפריצות דרך משמעותיות בחיים ובעסקים שלהם.

 

שלך ולהצלחתך

עמית אופיר

 

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

הספר: לעולם לא לוותר

הספר 'לעולם לא לוותר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר: 'לחלום ולהגשים'

הספר 'לחלום ולהגשים' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק במיומנות הגשמת

הספר: להילחם על האושר

הספר 'להילחם על האושר' הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

הספר כנגד כל הסיכויים

הספר כנגד כל הסיכויים הינו ספר מסדרת ספרים גדולה בנושא השקעות נדלן, ספרי השקעות, ספרי עסקים וספרי התפתחות אישית מאת עמית אופיר הספר עוסק בהצבת

דילוג לתוכן