ליווי עסקי לחופש כלכלי – איך להרוויח כסף בזמן טיול ולחיות את החיים

ליווי עסקי לחופש כלכלי - נוודות דיגיטלית
  • בלוג
  • >
  • ליווי עסקי לחופש כלכלי – איך להרוויח כסף בזמן טיול ולחיות את החיים

נוודות דיגיטלית – בחירת משך הטיול המתאים לצרכים שלך

השיקול הבא שכדאי לחשוב עליו הוא משך הטיול. כדי שתוכל לדייק בסוג הטיול שישרת אותך בצורה הטובה ביותר, אפרט בפניך מאפיינים שונים שכדאי להביא בחשבון כאשר תתכנן את הטיול הבא שלך.

המחשבה על שילוב טיולים באורח החיים נראית לרבים מהאנשים לא נתפסת. אחת הסיבות היא שאנשים מתקשים בדרך כלל להיות מדויקים ולרוב הם חושבים על משהו גדול. הם רואים בטיול אירוע מורכב שבו צריך לארוז, לנסוע, לטוס, להוציא הרבה כסף ועוד. הרעיון לשלב טיולים באורח החיים שלי ולהרוויח כסף בזמן הטיול מתחיל דווקא בקטן. בחיי היום-יום שלי אני נדהם לגלות עד כמה פשוט, מהיר וזול אני יכול להיות באין-ספור מקומות מרתקים ולעבוד משם. במרחק נסיעה של חצי שעה ממקום מגוריי אני יכול לנהל יום עבודה על חוף הים, באזור מיוער, בבתי קפה שונים, בטרקלין עסקי מפנק באחד המלונות ועוד. אם אסע במשך שעה עד שעתיים ממקום מגוריי אני יכול לעבוד במדבר או לטבול במי אגם יפהפה. לכן הטיול הראשון שאפרט בפניך הוא הטיול החצי יומי.

טיול חצי יומי

הטיול החצי יומי הוא אחד הטיולים המדליקים ביותר כיוון שהוא פשוט ליישום, זול ביותר ומייצר הזדמנויות רבות להרוויח כסף ולבנות את החופש הכלכלי שלך כבר מהיום. הגורמים החשובים ביותר בבניית חופש כלכלי הם התכנון, החשיבה ובניית האסטרטגיה. כל מקום שתבחר יכול להיות מקום מצוין לתרגל את האסטרטגיה שלך ולשפר את המיומנות שלך בבניית החופש הכלכלי תוך הנאה ומימוש. נסה לחשוב מה תוכל להפיק מישיבה בבית הקפה ואיך תוכל להרוויח כסף בזמן שתהנה מארוחת בוקר מפנקת. חשוב כיצד תוכל לנצל את שהייתך במקום זה כדי לבנות לך ערוץ הכנסה נוסף. האם פגישה עם מישהו מסוים בנקודה כל שהיא יכולה לקדם אותך לכיוון שאליו אתה מכוון? האם עבודה באינטרנט תעזור לך לבנות ערוץ הכנסה נוסף? כאשר אני מחליט לצאת לטיול חצי יומי, אתחיל בדרך כלל את היום באימון כלשהו כגון שחייה בים או הליכה בטבע. לשם כך אצא מוקדם ואחמוק משעות העומס ומהפקקים. אם חשוב לי, אֲצַלֵּם סרטון או תמונות מיוחדות שבהן אשתמש בהמשך היום, ובשעה שרבים מהאנשים יֵשבו בפקקים ואחרים רק יגיעו למשרד, אגיע לבית הקפה ואזמין לי ארוחת בוקר בריאה. ברכבי מונחים תמיד ספרים שכתבתי, אז אקח עמי כמה ספרים ואניח אותם על השולחן בבית הקפה. לרוב הם יימכרו לעוברי אורח סקרנים שישאלו אותי עליהם או לאנשים שאִתם אשוחח במהלך היום. לעתים אמכור אפילו למלצר. אוכל לפתוח את המחשב הנייד שלי ולכתוב פרק נוסף בספר החדש שאני כותב, מאמר מקצועי בווידאו בלוג שלי שאליו אעלה את התמונות שצילמתי בבוקר, וממנו אַפנה לרכישת ספריי ומוצריי. אוכל גם לקרוא תכנים המעניינים אותי, לגלוש באינטרנט ולחפש דברים חדשים שאני רוצה לחוות, לדעת או ללמוד. אוכל לנהל שיחות טלפוניות שיגדילו את המכירות של מוצרים קיימים, למשל לספקים חדשים שברצוני לפגוש או להכיר, ללקוחות שפנו אליי לייעוץ, לליווי אישי או להרצאות ואף להתקשר לאנשים פוטנציאליים לשיתופי פעולה כאלו ואחרים. חשוב מאוד לא להתפזר. יום עבודה זה צריך להיות מדויק כמה שיותר וכל פעולה שאבחר לעשות צריכה לקדם אותי לכיוון שאליו אני שואף ולא להפריע לי בדרך.

לדוגמה, פגישות שמטרתן יצירת שיתופי פעולה צריכות להיות ברורות ומדויקות ולהניב הכנסות של ממש, ואם לא – אין סיבה לבזבז על זה את הזמן. השיחות עם לקוחותיי קצרות וממוקדות. אם שיחות אלו אינן בשלות לפגישה אישית יש כמה דרכים שאוכל לסייע להם: הספרים שלי, קורסים והרצאות דיגיטליות שאינם דורשים פגישה אישית. דוגמה נוספת היא שיחת אבחון מקצועית שעליה משלם הלקוח, ובית הקפה משמש לי במקרה זה משרד. מובן שאם בית הקפה רועש אעדיף לדחות את השיחה ואולי לשמוע הרצאה בזמן הזה או לכתוב פרק בספר. כמו כן אוכל לקדם את מכירות ספריי. אחת הדרכים שאני ממליץ מאוד עליה היא עבודה מול מערכות במקום עבודה מול אנשים. מערכות כמו אתרי סחר גדולים יאפשרו לך למכור כמה מוצרים שתרצה. לעומת זאת כשאתה עובד עם הוצאה לאור או עם אנשים ישנו הגורם האנושי שעלול לעכב אותך ולטעון שאינו מעוניין להשקיע במוצר נוסף עד שלא ימכור את המוצר הקודם. כמו כן לאנשים יש תירוצים כגון "החודש היה חודש חלש מסיבה כזו וכזו". ולסיום, נושא התשלום. אנשים וחברות עלולים לעכב מסיבות רבות את התשלום המגיע לך. כאשר עובדים מול מערכות, התשלומים נעשים במועדים ובתנאים ידועים מראש ומגיעים אליך בזמן. אני מזכיר לך שעוד לא שעת צהריים בבית הקפה שבו אני יושב כעת, ותראה כמה דברים כבר הספקתי לעשות. בתוך האווירה, החוויה ואורח החיים המיוחד לא הרגשתי כלל שאני עובד. בחצי יום עבודה כזה המשלב טיול, כתבתי פרק לסֵפר שיתגמל אותי במשך שנים, הגדלתי את ההכנסות הפסיביות שלי באמצעות עבודה ממוקדת באינטרנט, שוחחתי זמן קצר עם כמה אנשים שמקצתם שילמו וקיבלו ערך רב בתמורה ושתלתי זרעים ליצירת שיתופי פעולה או לרכישת זיכיונות. פעולות אלו קידמו אותי לכיוונים שישרתו אותי ויניבו לי הכנסה פסיבית נוספת והכנסה אקטיבית גבוהה בתמורה לעבודה או לשירות כזה או אחר. בסוף יום שכזה אתה אמור לראות כיצד התקדמת עוד קצת ובנית נכסים מניבים נוספים שישרתו אותך למשך זמן רב. אם עבדת כל היום והתברר לך שלא בנית נכסים, אלא פשוט כיבית שריפות, שוחחת עם לקוחות, נפגשת עם אנשים שלא שילמו לך ובסוף היום הרגשת מותש, נסה לבחון מהם הדברים שתוכל לשפר ביום המחרת. שינוי אורח החיים שאתה מכיר ורגיל אליו זה שנים נמשך זמן וצריך להתרגל לחשוב בצורה ייחודית. אולם אם תתמיד ותלמד – תשתפר עוד ועוד ותראה תוצאות ראשונות בקרוב. אם תתרגל לאורח החיים הזה תוכל לצאת לטיול חצי יומי ברוב ימות השבוע, וליהנות ממפגשים עם חברים במקומות שונים, לערוך פגישות עסקיות ולשלבן בטיולים ובאטרקציות. יש ימים שאני פותח את הבוקר בגלישה של שעה או ברכיבה על אופניים. לא מזמן קניתי סקטבורד מקצועי שאני נהנה מאוד לנסוע עליו. אם אתה רוצה לבנות לך חופש כלכלי, חשוב שתקפיד כל הזמן להגדיל את ערוצי ההכנסה הפסיבית שלך כך שתמיד ההוצאות על סגנון החיים החדש יהיו קטנות מההכנסות שלך. אם תבין את העקרונות ליצירת הכנסה פסיבית הנובעת מחיים של הגשמה, תוכל להגשים את עצמך עוד ועוד ולא תוכל לחזור אחורה לעולם. חשוב לציין כי הפסקה יזומה במהלך היום לשעה או לשעתיים לעשות עיסוי, גם היא התחלה טובה. ספר זה יעזור לך לשפר את אורח חייך ולהבין כי שום דבר לא יקרוס בעסק או בחיים שלך אם לא תהיה זמין ברגע מסוים. כשתבין זאת, תתחיל להשתחרר מהלחץ ותעשה פעולות שיניבו עבורך הכנסה שוטפת וכל חייך ישתנו. כאשר זה יקרה תרצה להאיץ את התהליך ולבנות ברצינות את החופש הכלכלי שלך.

טיול יומי כולל לינה

טיול יומי הכולל לינה הוא הצעד הבא. בנסיעות ובטיולים ההוצאות המרכזיות הן:
• נסיעות
• לינה
• אוכל
• ציוד
• אטרקציות
• קניות

כאשר יוצאים לטיול לילה צריך להביא בחשבון כי עלות הטיול תהיה גבוהה יותר ועל כן האתגר להרוויח יותר כסף במהלך הטיול הוא גדול. אך אפשר להסתכל על היתרון הענק בהתעוררות אי שם במקום שאליו אתה נוסע. גם בסוג זה של טיול תוכל לבחור בכזה שידרוש ממך הוצאות גדולות בהתאם לקצב ההתקדמות של ההכנסות שלך. הנה כמה סוגים של טיולי יום עם לינה שתוכל ליהנות מהם.

לינת שטח תאפשר לך לחסוך בעלויות ולטייל בתקציב נמוך ביותר. להלן כמה דרכים להעביר את הלילה בזול:

• אוהל
• שק שינה
• ערסל
• קרוואן

טיולים מסוג זה עשויים לשרת אותך אם אתה רוצה ליצור ערוצי הכנסה הקשורים לטיולים, למחנאות קמפינג, לכישורי הישרדות, לטיפוס ולענפי ספורט שונים, למדריכי טיולים, למדריכי טבע, לתיירות וכדומה.
אם אתה מעדיף סגנון טיול זה, מדוע לא תיצור מהידע שלך מוצר שאנשים יוכלו לרכוש? אתה יכול לכתוב על הטיולים שלך בבלוג, לכתוב ספר או סדרת ספרים המספקים ידע למשל על אתרים מעניינים לטיפוס, לראפטינג, לצלילה או אפילו על שבילי אופניים לא מוכרים. כתיבת ספר אולי נשמעת לך משימה בלתי אפשרית, אבל לכתיבת ספר אין בהכרח צורך בכישרון מיוחד. יש אנשי מקצוע רבים שיכולים לעשות עבורך את העבודה ולהפוך את הידע הטכני שלך לספר מקצועי בעל ערך ובעל פוטנציאל מכירה. מה יותר מהנה מאשר לעזור לאחרים באמצעות הידע שאתה אוהב כל כך לצבור? אם כתיבת ספר אינה "מדברת אליך" תוכל לצלם קורס וידאו ולספר בו כיצד מגיעים למקומות מסוימים ומה כה מיוחד במקומות האלו. תוכל לספק גם מידע על מזג האוויר, על אטרקציות שיש באזור, על מסעדות מומלצות ועוד. יצירת מוצר מסוג זה עשויה להיות פשוטה למדי ואם תתייחס לזה ברצינות, אנשים יתחילו להכיר אותך כמומחה בתחום זה, ותוכל להגדיל עוד ועוד את הכנסותיך מהידע שצברת.

ישנן דרכים נוספות שבהן תוכל ללון בלילה ולחסוך כסף. לדוגמה, שינה אצל חברים או אצל משפחה ובזאת אורח חייך החדש יעניק לך זמן איכות לבלות עִמם, זמן שהתקשית למצוא בעבר. בדרך זו תוכל לחדש קשרים יקרים שאבדו מחוסר זמן. כמו כן אתרים שונים מציעים אירוח חינם או החלפת דירות. כך תוכל לסגל לך אורח חיים הרפתקני יותר שאולי יתאים לך ליהנות ממנו.

לסיום, אציין את הדרכים המקובלות כגון לינה בבתי מלון בדרגות יוקרה שונות, באכסניות, בצימרים ובבקתות אירוח במחירים מגוונים ובהתאם לצרכים ולמטרות שלך. לעתים כשאני עומד להגיע למקום כלשהו, אני מודיע לאנשים העוקבים אחריי על בואי ומציע להם להיפגש אִתי למטרות שונות כגון ייעוץ, שיעורים פרטיים בציור, מכירת ספרים חתומים עם הקדשה אישית וכדומה. בטיולים אלו אני בדרך כלל מתארח במלונות יוקרתיים וקובע מקום מפגש נעים כגון טרקלין עסקי כדי שאוכל לארח את אורחיי במקום מכובד ושקט. כדאי לבחון את השטח ועל פי הביקוש וההיענות להזמין את המקום. דרך זו תאפשר לך לממן חופשות מדהימות במלונות היוקרתיים ביותר ולשלב עבודה עם הנאה. כשכתבתי את הספר הזה נסעתי לעיר הנופש אילת בישראל ויישמתי את החופשה בדיוק כפי שתיארתי. קבעתי מראש רק פגישות אחדות כדי שאוכל להתמקד בכתיבת הספר, ליהנות מהחופשה עצמה ולהפיק ממנה את המיטב. לאחר הפגישות הזמנתי חופשה חלומית באחד המלונות היוקרתיים של העיר לארבעה ימים.

חופשה של 4-2 ימים במהלך השבוע

החופשה באילת הייתה התחנה השנייה שלי בתהליך כתיבת ספר זה. לאחר טיול התרמילאים שערכתי באיטליה נסעתי לאילת במטרה להראות כיצד לממן חופשה חלומית במלון יוקרתי ולהרוויח כסף במהלך החופשה. נקבעה לי פגישה עם עורכת של אחד העיתונים המקומיים של העיר, ששמחה מאוד לגלות כי נסעתי לעירה כדי לכתוב ספר העוסק בחופש כלכלי. היא הגיעה לראיין אותי לקראת יציאתו לאור של הספר, שמטרתו לסייע לכלכלת העיר והעסקים המתפרנסים בעיקר מתיירות, מטיולים ומחופשות. מדהים להיווכח כי בנסיעות קצרות מסוג זה, דבר אינו נפגע בשל הנסיעה, אלא להפך, ההכנסות בתקופות כאלו עשויות לגדול משום שעצם היציאה לחופשה מאפשרת לנו לחשוב בצורה אחרת לגמרי על החיים שלנו. עקב זאת אנחנו פתוחים יותר לרעיונות יצירתיים לשפר את הקיים, לדייק בתהליך ובזאת להעצים את הצלחתו. לאחר שהודעתי על נסיעתי לחופשה התממשו כמה עסקאות גדולות רגע לפני הנסיעה. כאשר אנשים יודעים שאינך זמין תמיד וחלון ההזדמנויות לפגישה אתך מצומצם, הם ימהרו להגיע כאשר תציע זאת. כמו כן במהלך הנסיעה המשיכו לזרום הזמנות של מוצרים שונים שלי. את המוצרים הדיגיטליים הלקוחות המזמינים מקבלים מידית ובצורה אוטומטית. את המוצרים הפיזיים אפשר לשלוח אליהם בכל אחת מהדרכים האלה:

1. שליחת המוצרים ממקום החופשה
2. שליחת המוצרים בסיום החופשה
3. איסוף עצמי על ידי הלקוחות בנקודות ידועות מראש

אם תחליט לשלוח את המוצרים בסיום החופשה תוכל להעניק בונוס קטן ללקוח ולאפשר לו גישה לאותו המוצר בגרסתו הדיגיטלית כך שבזמן ההמתנה כבר יוכל ליהנות מהמוצר. כך תוכל לתת ערך רב ללקוח שלך והוא יעריך אותך מאוד על המחווה כלפיו. נסיעה קצרה כל כך מסוג זה לא תשפיע כלל על עבודתך או על העסק שלך ועל כן הלקוחות אינם חייבים לדעת שאתה נמצא בחופשה. דבר נוסף שתוכל לעשות הוא לקבוע מדיניות שעל פיה המוצרים נשלחים ללקוחות פעם בשבוע. כך תוכל לעודד רכישה של המוצרים בגרסתם הדיגיטלית שהיא זולה יותר, ידידותית יותר לסביבה ודורשת ממך הרבה פחות עבודה והתעסקות. כמו כן כדאי להפעיל הודעה אוטומטית בכל פעם שמישהו שולח לך אימייל. במייל זה תוכל להסביר ללקוח מעט על החופשה, על הספר הבא שאתה כותב ואולי אף להפנות אותו להזמנת הספרים הקודמים בסדרה או לתמיכה בספר זה במחיר מוזל. כל אלו יאפשרו לך לייצר הכנסה עוד בזמן כתיבת המוצר ופיתוחו. אני עובד בשיטה זו המוכיחה את עצמה כל הזמן כשיטה שכל הצדדים מרוויחים ממנה. הלקוח זוכה לתמוך בך ובו זמנית הוא מקבל הנחה גדולה, ואילו אתה נהנה מהתמיכה ומהפרגון של לקוחותיך ובאותו הזמן אתה מתחיל לייצר הכנסה או לפחות לכסות את עלויות הפיתוח של המוצר. כאשר אורח חייך כולל טיולים תכופים, הוצאותיך הקבועות, למשל על מכון כושר, יפחתו כיוון שבכל מלון שתתארח בו תוכל להתאמן, ובסגנון חיים זה תצא יותר מהבית ומהמשרד ותוכל ליהנות מפעילות גופנית רבה יותר. אם ברצונך לצמצם הוצאות נסה לוותר על הדברים הקבועים שעליהם אתה משלם ולא תמיד מנצל בצורה מיטבית.

טיול בסוף השבוע

נסיעה בסוף השבוע בדרך כלל יקרה יותר מאמצע השבוע וגדושה יותר במטיילים כיוון שרוב האנשים פנויים יותר לטייל בימי החופשה שלהם. אך כדאי לזכור כי סוף השבוע והאנשים הרבים מביאים פעילויות שאינן מתרחשות במהלך השבוע כגון ירידים, פסטיבלים, מופעי רחוב ועוד. כמו כן נסיעה בסופ"ש מאפשרת ליהנות מימי חופשה אמִתיים משום שבימים אלו סביר להניח שלא תקבל שיחות טלפון מלקוחות ותוכל להתפנות לחופשה עצמה, ואם תרצה תיצור מקורות הכנסה נוספים בזמנך הפנוי.

טיול לשבוע

טיול לשבוע הוא הטיול הגבולי הראשון אשר יציאה אליו עלולה להשפיע על העבודה או על העסק שלך. כדאי להתכונן מראש, לחשוב מהן המטרות שלך בטיול ולהיערך אליו כראוי. לדוגמה, חשוב לקחת ציוד מתאים לצרכים שלך. כשאני נוסע לתקופות ממושכות אני תמיד נושא אִתי מחשב נייד, מטענים וסוללות על פי הצורך, חצובה, מצלמה משובחת וכדומה. בנסיעתי לאיטליה שכחתי לקחת מתאם חשמלי למחשב הנייד שלי. הגעתי ביום ראשון, החנויות שם היו סגורות, הדבר עיכב את כתיבת הספר במחשב והיה עליי לאלתר. תכנון מוקדם והכנת תשתיות מתאימות יוכלו לסייע לך להפיק את התוצאות הטובות ביותר. לדוגמה, כדאי ליידע את הלקוחות שאתה עומד לנסוע. כמה מהם יעדיפו לרכוש את המוצרים ואת השירותים שלך לפני שתיסע וכך תוכל להגדיל את ההכנסות שלך לפני הנסיעה. כמו כן נסה להיערך לפעילות שגרתית בעסק. אם מדובר במשלוחים נסה למצוא מישהו מטעמך שיוכל לטפל בשליחת המוצרים. שכירים יכולים לצאת לחופשה ולקבל במקרים מסוימים ימי חופשה בתשלום. רצוי לבדוק מה תוכל לעשות כדי לנצל את המצב לטובתך בצורה המיטבית ביותר.

טיול ל- 8 ימים עד שבועיים

טיול מסוג זה הוא אחד הטיולים המועדפים עליי. עבורי הוא טיול שהקו המנחה בו הוא התמקדות בנושא ובמקום מסוים. להלן כמה דוגמאות לטיולים מסוג זה שערכתי:
• טיול גלישה בסרילנקה
• טיול עלייה לרגל לסנטיאגו דה קומפוסט לה
• טיול לחקר האמזונאס בברזיל
• שֵׁיט איים על יאכטה ביוון
להזכירך, את הספר הזה התחלתי לכתוב כשנסעתי לשמונה ימים לצפון איטליה כדי לחקור את ההרים הדולומיטים וכדי להדגים את מיטב השיטות לבניית חופש כלכלי אמִתי וליצירת אורח חיים של חופש והגשמה עצמית. בטיולים מסוג זה אני אוהב להתמקד באזור קטן יחסית ולא לבזבז את הזמן על נסיעות ארוכות. אני אוהב מאוד לבחור משהו שאוכל ללמוד לעומק, כמו כלי נגינה, שפה חדשה או תחביב כלשהו. תקופה של שבועיים מאפשרת לחוות מסע מרתק שאפשר לתעד ולהפוך לאין-ספור מקורות הכנסה פסיביים.

טיול לחודש עד שנה

נסיעות של חודש ויותר הן נסיעות ארוכות יחסית והן דורשות התארגנות אחרת לגמרי. ישנו הבדל עצום בין נסיעה לטייל ממקום למקום במשך כל התקופה לבין התמקמות במקום כלשהו וטיולים באזור. טיול שבו תתמקם באתר מסוים יוכל להעניק לך שגרה כלשהי ויש בו קסם מיוחד. בטיול כזה תוכל למשל לשכור דירה או לשבת בבית הקפה המקומי ולהתחיל להכיר את אנשי המקום. נסיעה כזו מאפשרת ליצור ספר או פרויקט כלשהו, ורצוי שיהיה קשור למקום או לפחות שהמקום ישרת את תהליך היצירה בדרך כלשהי. אם אתה מתכנן טיול לכמה חודשים תוכל לבחור יעדים שיוזילו מאוד את ההוצאות שלך. בטיול ארוך תוכל להשכיר את הבית שלך ולהרוויח כסף בשל עלויות החיים הזולות של המקום שאליו בחרת לנסוע.

סגנון הטיול האחרון שאעסוק בו הוא טיול לתקופה ממושכת של שנה.

בטיול כזה תוכל לעשות הרבה דברים שיעזרו לך לממן את הטיול ואף להרוויח כסף רב במהלכו. ראשית, תוכל לעבוד בעבודות מקומיות שונות. שנית, תוכל ליצור מקורות הכנסה פסיביים במגוון צורות ודרכים שעליהן אפרט בהמשך. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לחסוך כסף ועם זאת להתנהל כראוי בטיול לזמן ממושך:

לא רצוי למהר לעבור ממקום למקום. כשתישאר באתר מסוים תגלה כי מחיר המחיה במקומות רבים הוא זול ביותר כאשר מאטים את הקצב ונשארים זמן-מה באותו המקום. כשהגעתי לברזיל התאכסנתי באי יפהפה בשם מורו דה סאו פאולו ושם פגשתי אישה מיוחדת שנהייתה בתוך כמה ימים אחת החברות הטובות ביותר שיש לי עד היום. נהניתי כל כך להיות שם עד שהחלטתי להישאר באי ימים נוספים מעבר לתכנון המקורי. בלי משים ימים אלה נהיו שבועות ולאחר מכן נהיו חודשים רבים. ככול שהזמן עבר, נעשה המקום יותר ויותר חלק ממני ואני נעשיתי חלק ממנו. התחלתי להכיר את האנשים המקומיים בשמם, כמה מהם חברים קרובים שלי גם היום, יותר מעשר שנים מאז שעזבתי. אני זוכר כי באותה תקופה המקומיים אירחו אותי כמעט בכל יום לארוחות, הזמינו אותו למסיבות המקומיות שנערכו בכל לילה ולא דרשו ממני תשלום, הוזמנתי לחגיגות, לימי הולדת ולטיולים כאחד המקומיים. הוצעו לי הצעות רבות נוספות, למדתי היכן זול, היכן טעים, היכן טרי ויתרה מזאת, התחלתי למצוא דרכים רבות גם להרוויח כסף.
התחלתי לסייע לבעלת האכסניה לנהל אותה, שוחחתי עם תיירים והזמנתי אותם להתארח באכסניה. כיוון שדיברתי כמה שפות היה לי קל יותר למשוך לאכסניה אנשים רבים. המקום הואר באור גדול, שפות שונות התנגנו באוויר ובעלת האכסניה הייתה מאושרת. כמו כן נעזרתי בכישרון הציור שלי וציירתי על קירות של עסקים שונים באי. בנוסף, החלטתי ללמד אנגלית ולהעביר שיעורים פרטיים לבעלי האכסניות כדי שיוכלו לתקשר טוב יותר עם אורחיהם. זאת ועוד, ארגנתי טיולים בשיתוף עם המדריכים המקומיים. בהמשך למדתי להכין תכשיטים מאגוזי קוקוס ומכרתי אותם לתיירים. את הציוד המקצועי להכנתם קניתי ואפילו הלכתי ללמוד מאחד ממעצבי התכשיטים המוכשרים שעל האי כמה טריקים ושיטות שעזרו לי לעצב בעצמי את התכשיטים ולהגיע לתוצאות מרשימות ביותר.
כאשר אתה מתיישב במקום אחד תקופה ממושכת אתה יכול לעשות דברים רבים שיעזרו לך לחסוך, למשל השכרת דירה שהיא זולה בהרבה משהייה במלון. כמו כן השכרת דירה תאפשר לך לבשל בעצמך ולשלוט בזמני האכילה ובמקומות שבהם תאכל. אם תחליט בכל זאת לגור במלון לתקופה ממושכת כדאי לעדכן את בית המלון. חדר לתקופה ארוכה יעלה הרבה פחות ממחירו ללילה אחד. לעתים חדרים מוזמנים מראש, ואם הנהלת בית המלון לא תדע שאתה מתכנן להישאר בחדר גם בהמשך השבוע היא עשויה להשכיר את החדר ואז תהיה במצב לא נוח. במקרה הטוב תיאלץ לעבור לחדר אחר במלון ובמקרה הפחות טוב, כל החדרים במלון יהיו תפוסים ותמצא את עצמך שוב מחפש מקום לישון.

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן