שיווק באינטרנט של ספר בתחום המומחיות שלכם – כך תכתבו את הספר רב המכר הבא שלכם

  • בלוג
  • >
  • שיווק באינטרנט של ספר בתחום המומחיות שלכם – כך תכתבו את הספר רב המכר הבא שלכם

איך לכתוב ספר רב מכר בתחום המומחיות שלכם ולהיעזר בשיווק הדיגיטלי כדי לקדם את העסק בעזרת הספר

שיווק באינטרנט מעניין בעלי עסקים רבים וכיום כאשר האינטרנט הפך להיות כל כך שימושי – אין מנוס מלקדם את העסק בעזרת שיווק באינטרנט. אחד הכלים האפקטיביים ביותר לשיווק באינטרנט הוא שיווק ומכירה של ספר דיגיטלי – מוצר קטן אך עוצמתי שאם הוא כתוב נכון ובצורה מתוכננת מראש יכול להכניס כסף רב לעסק. מבנה הספר מאפשר ללקוח לעבור תהליך עוצמתי שיוביל אותו להבין כי אתם המומחים בתחומכם ובמהלך הקריאה הרצון לשוחח אתכם ולהתייעץ אתכם יגבר עוד ועוד. כמובן שחשוב להבין בשיווק כדי לבנות וליצור ספר אוטוריטה מדויק ועוצמתי – כזה שיגרום ללקוח פוטנציאלי שאינו מכיר אתכם, לחקור עליכם ולהפוך ממש לעוקב ומעריץ מושבע. מה גם שלא כל האנשים יודעים לכתוב בצורה מעניינת ולכן יש צורך בצוות מקצועי שיסייע וילווה את תהליך הכתיבה משלב החשיבה על הנושא עצמו, כתיבת פרקי הספר השונים (לכל פרק יש חשיבות משלו) ועד לשלב עיצוב הספר, בחירת שמו, תמחורו ושיטת השיווק המתאימה לו. כמו בכל תחום חשוב לדעת מה אתם עושים כיוון שתהליך כתיבת ספר הוא תהליך שעלול להיות יקר ואם תשקיעו כל כך הרבה מאמץ ולא תראו תוצאות, סביר שתתאכזבו מאוד מההשקעה. ההבדל בין הצלחה ובין כישלון הוא דק ומתעתע, ולכן חשוב שלא תעשו ניסיונות מיותרים ותיקחו מומחים בעלי ניסיון שיסייעו לכם לבחור את הנושא הנכון, יסייעו לכם בכתיבת הספר, בחירת סגנון הכתיבה, פורמט הספר, כמות המילים שבו ועוד אינספור שיקולים הקשורים לעולם הכתיבה השיווקית, עולם השיווק באינטרנט ומשלבים בתוכם גם שיקולים מקצועיים, שיקולים עסקיים ובחירות רבות שכדאי לעשות עם מישהו מקצוען שידע להנחות אתכם ליצור את המוצר הטוב והריווחי ביותר עבורכם.

במשך שנים פונים אליי אנשים רבים בבקשה לסייע להם בכתיבת ספרים ובמכירתם וכמובן שבסופו של דבר הם צריכים גם עזרה בשיווק באינטרנט של הספר. לאחר שיחות רבות עם סופרים, עם מומחים בתחומים שונים ועם אנשי הוצאות לאור הבנתי כי יש פער גדול בין הידע שיש לאנשי המקצוע בתחום הספרים לבין חוסר ההבנה הבסיסי של הסופר ה"טרי" שחולם להוציא לאור את ספרו ומוכן לשלם על זאת מחיר גבוה מאוד. הסופר ה"טרי" לא היה משלם מחיר כה גבוה לוּ היה לומד את הנושא, ולא היה חותם על כל הסכם מטעם ההוצאה לאור. אנשי ההוצאה לאור יודעים כי ברוב המקרים עלות הוצאת הספר לעולם לא תחזור לסופר. מכיוון שלסופר אין ידע במכירת ספרים, אנשי ההוצאות לאור מסתמכים על ניסיונם ויודעים שכמעט לא ניתן להתפרנס ממכירת ספרים וקל הרבה יותר לקבל את התשלום מהסופר ולא רק מהמכירות. כך החלו בעלי ההוצאות לאור לשכנע את הסופרים כי יצירת רווחים מהספרים אינה המטרה העיקרית שיש לשאוף אליה, אלא הסופר לרוב מחפש את האוטוריטה ואת הטבעת החותם האישי. עם הזמן הוצאות לאור רבות החלו לשכנע את הסופרים בגישה הזו במקום לחפש דרכים נוספות שבעזרתן יוכלו הסופרים להרוויח כסף מספריהם, בנוסף לכל התועלות הרבות שיש לספר ולכותב שכתב אותו להציע.

כיוצר וכמי שעיקר עניינו היה להתפרנס בכבוד מיצירתי, ניסיתי לרתום את החשיבה היצירתית שלי לפיתוח שיטות וטכניקות להגדלת המכירות של ספריי. במשך השנים התחלתי לשתף את השיטות הנכונות והרצויות שמצאתי עם סופרים ועם הוצאות לאור שרצו לצאת ממעגל התירוצים ולהיכנס למעגל ההצלחה. בספר זה אספתי את מיטב רשמיי כדי לסייע לכמה שיותר אנשים להפיץ את הידע שלהם בעולם, לעזור לכמה שיותר אנשים ואולי אף לשנות את העולם. בנוסף לכתיבת הספר אני מרצה בבמות רבות בפני קהל מגוון ועוזר לאנשים רבים ליצור ספרים רבי מכר, להתפרנס מכתיבה ולבנות קריירה המאפשרת לעבוד מכל מקום בעולם, להתפרנס בכבוד וליהנות מחופש כלכלי.

מיטב השיטות והטכניקות שיעזרו לך למכור יותר ספרים.

אם בכל זאת יש שאלות שלא נענו בספר זה, אני מזמין אותך ליצור קשר, ואשמח להדריך אותך באופן אישי ולסייע לך למכור יותר ספרים. אענה על כל שאלה שתציג ואלמד אותך איך לחסוך כסף רב בתהליך הוצאת הספר, איך להרוויח הרבה כסף, איך לבנות קריירה בעזרת ספרים, איך להיפטר ממלאי  ספרים תקוע ומעלה אבק, איך לגשת להוצאה לאור ולמכור לה זכויות שימוש והפצה עבור הספר שלך ועוד.

למה כדאי להוציא לאור ספר?

בהקדמה ציינתי שספר הוא אחד האמצעים העוצמתיים ביותר ליצירת אוטוריטה (אדם בעל ידע רב וסמכות בתחום כלשהו). על מנת לבנות קריירה ומומחיות אנשים עושים פעולות שונות כדי לזכות בהערכה של אנשים אחרים כלפיהם. מקצתם הולכים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה כדי לקבל תארים אקדמיים, אחרים מעדיפים לצבור תעודות ולהתמחות בתחומים שבהם יוקרתם נמדדת במספר שנות לימוד, בתעודות הכשרה שונות, בהמלצות ממורים נחשבים, מגורואים וממנטורים שונים. הסופר והמרצה הקנדי מלקולם גלדוול ניסח באחד מספריו כלל בשם "חוק 10,000 השעות". לפי כלל זה, על מנת להפוך למומחה בנושא מסוים יש להתאמן בו כ-10,000 שעות, דבר שנמשך כ-10 שנים. כתיבת ספר רב מכר היא מיומנות שניתן לרכוש, ומשמעות הישג זה בעיניי עשויה להאפיל אפילו על תואר אקדמי. מיומנות זו יכולה לפתוח דלתות שתארים אקדמיים יתקשו לפתוח והאוטוריטה שתקבל בזכות כתיבת ספר רב מכר ראויה ומכובדת ביותר. אני מקווה שספר זה יעזור לך להבין כי יצירת ספר רב מכר עולמי עשויה לשנות לחלוטין את חשיבותך בתחום המומחיות שלך בעיני הלקוחות והקולגות שלך והוא יכול להוות מקפצה אדירה בקריירה שלך, וכל זאת בתוך זמן קצר ובעלות אפסית. כמו כן בוודאי תבין כי העוצמה  הרבה הטמונה בספר רב המכר היא הדבר שאליו השתוקקת במשך שנים. אם תשווה יצירת ספר רב מכר עולמי לכל מסלול אחר מכל הבחינות של עלות-תועלת, תיווכח לדעת כי היא המסלול הכדאי ביותר והקצר ביותר שבו תוכל לבחור כדי להתקדם בחיים ובקריירה שלך.

מלבד אוטוריטה, מוניטין, תדמית ויוקרה – יצירת ספר עשויה לספק לך תועלות רבות וחשובות לא פחות, וזאת בהתאם למטרות שתגדיר. הספר הוא נכס לכל דבר ועניין וכדאי לראות בו כזה. הנה מקצת התועלות הגדולות שתוכל להפיק מהספר שלך:

פרסום

ספר הוא נכס מניב המפרסם אותך בכל מקום שבו הוא מוצג. למעשה הוא אחד מערוצי הפרסום היחידים שמייצר לך הכנסה וגם עושה פעולות שונות כגון פרסום כדי לקדם עבורך את העסק ואת הקריירה. מדפי הספרים בחנויות הם שטח נדל"ני יקר ביותר, אולם בעזרת תכנון חכם תוכל לגרום ללקוחות החנות להיות הלקוחות שלך באמצעות שימוש בספר כפתיון ללכידת דגים. ברגע שבוצעה רכישה של הספר בחנות, יוכל הלקוח לפנות אליך ישירות ולקבל מידע ושירותים נוספים מלבד הספר, כגון הרצאות, ייעוץ אישי וכדומה.

הכנסה פסיבית

הכנסה פסיבית היא כל הכנסה המתקיימת כאשר אתה לא עובד בעבורה. ספר רב מכר עשוי לאפשר לך להרוויח כסף בזמן שאתה על חוף הים, ישן או עובד על הספר הבא. חשוב לציין כי כדי לייצר הכנסה פסיבית צריך לדעת לייצר גם מנגנון שיווק אוטומטי שיאפשר לך למכור את הספרים כך שלא תהיה חלק פעיל במכירה, בגביית התשלום, בשיווק ובשליחת הספר ללקוח.

הגדלת ההכנסות האקטיביות

יצירת ספר מאפשרת לך להגדיל את אמצעי השיווק שלך ולקבל יותר רווחים בעזרתם. דוגמה טובה היא מכירת ספרים בהרצאות ובסדנאות. בסיום כל הרצאה תוכל למכור ספרים ובהם חתימה והקדשה אישית שלך. הלקוחות שלך יעריכו את זה, ואם הספר בנוי וערוך היטב הם יוכלו להתעמק בו ומתוך כך הקשר העסקי שלכם יתחזק. ספר הוא כלי עוצמתי שמקרב את הלקוח אליך באופן דרמטי. הלקוח לומד עליך הרבה דברים במהלך קריאת הספר, הוא לומד להכיר את צורת החשיבה שלך, לראות עד כמה אתה מקצועי ושולט בחומר ועל כן ירצה להעמיק את הקשר העסקי אִתך כלקוח. הערך הגדול השני הוא שבזמן קריאת הספר הלקוח מפנים את המידע שבו, חושב עליך ועל הנקודות שבספר, ובזכות הפנמה זו הוא יתקרב אליך וייצור אתך קשר.

שימור לעולם

אנשים רבים כותבים ספרים רק כדי לשמר את שמם לתמיד. כתיבת ספר מנציחה את הידע של הכותב ומעבירה אותו לאין-ספור אנשים ברחבי העולם שיוכלו ליהנות מהידע ולהיעזר בו. כדי לשמר את שמך צור ספר בעל שם ונושא שיהיו תמיד רלוונטיים. אם תבחר שם ונושא בתחום שמשתנה כל הזמן ודורש עדכונים, הספר לא יהיה רלוונטי בתוך זמן קצר ואנשים יפסיקו להשתמש בו.

מינוף הישגים ופתיחת דלתות

אני מניח ששמעת את המונח "מינוף" הנאמר בהקשרים עסקיים שונים. הכוונה היא לעשות משהו שתוצאתו תעזור לי להשיג דבר גדול יותר. יצירת ספר מאפשרת להשתמש בהישג זה כדי ליצור שיתופי פעולה, למכור זיכיונות ואף לפתוח דלתות ביתר קלות. כשנסעתי ליריד הספרים הבין-לאומי בגרמניה המתקיים בעיר פרנקפורט, בכל שנה הצלחתי לארגן למעלה מ-200 פגישות עם הוצאות לאור, עם סוכנים ספרותיים ועם חברות ההפצה הגדולות ביותר בעולם, בזכות יצירת ספרים  רבי מכר. ספרים אלה עזרו לי לפגוש אנשי מפתח רבים שרציתי לבחון עמם אפשרות לשיתוף פעולה, לייצוג או לרכישת זכויות להפצת ספריי בעולם.

זמינות והגדלת קהל היעד

יצירת ספר מאפשרת לך להיות זמין למאות מיליוני אנשים ברחבי העולם. מכירת ספר דיגיטלי דרך אמזון וחברות הפצה שונות מאפשרות לך להתקרב ללקוחות חדשים בכל העולם עד למרחק של לחיצת כפתור אחת לרכישת הספר. מדובר בהגדלת קהל היעד שלך במאות ולעתים באלפי אחוזים.

מתן ערך לכמה שיותר אנשים

מבחינתי כתיבת ספר היא הדרך הקלה ביותר להפיץ את הידע שלי ולתת ערך אמִתי למאות מיליוני אנשים ברחבי העולם שכעת יכולים להיעזר בו בקלות. האפשרות לעשות זאת היא בשבילי כמו סוג של שליחות. זו הסיבה שהחלטתי ללמד אנשים נוספים לעשות זאת. כך אני מרגיש שיותר אנשים יוכלו לשנות את העולם בעזרת הידע שלהם. אם יש לך ידע שיכול לעזור להרבה אנשים בעולם ואתה רוצה שהם יכירו את הידע שלך, בין אם זו תרופה חדשה שפיתחת, רעיון טכנולוגי חדש שיכול לעזור להרבה אנשים, או כל שיטה חדשה שפיתחת בתחום המומחיות שלך, זו הזדמנות עבורך לכתוב על זה ספר ולהפיץ אותו ברחבי העולם כדי שכולם ישמעו עליך ויוכלו להיעזר בידע שלך.

חשוב לציין כי המטרות ביצירת ספרים שונות מאדם לאדם. לדוגמה, אדם אחד רוצה הכרה והטבעת חותם, אחר מעדיף להיעזר בספר כאמצעי לשיווק ההרצאות שלו והשלישי מעוניין בהכנסה פסיבית. לכל מטרה ישנה דרך שונה להשגה ואסטרטגיה שיש להתאים ליוצר, ליכולותיו ולצרכיו.

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן