הילד שלכם יודע כבר לצייר דודו?

  • בלוג
  • >
  • הילד שלכם יודע כבר לצייר דודו?

לא מזמן חזרתי מטיול במאוריציוס – אי טרופי ואקזוטי הממוקם באוקיינוס ההודי, לא רחוק ממדגסקר וסיישל. מאוריציוס מוכרת מאוד בזכות עוף הדודו שלפני שנים רבות נכחד מהעולם עקב כך שההולנדים פלשו אל האי וצדו את העופות המופלאים הללו עד האחרון שבהם. מסתבר שמשימה זו לא היתה קשה במיוחד כיוון שעד הופעתם של ההולנדים באי לא היתה סיבה עבור הדודו לנסות להסתתר מציידים או טורפים אחרים. עקב כך כנפיו לא התפתחו הרבה ולא אפשרו לו לעוף. כאשר הגיעו ההולנדים, רעבים ממסעותיהם וראו עופות גדולים חסרי יכולת תעופה שיסו בהם את כלבי הציד שלהם ותוך זמן קצר עוף הדודו שחיי מיליוני שנים נכחד על ידי האדם בין רגע.

מאז התפתחה האנושות מעט והדודו הפך לסמל המייצג בעלי חיים הנמצאים בסכנת הכחדה (לידיעה – גם כיום יש במאוריציוס זנים של בעלי חיים וצמחים ייחודיים (חלקם הם צמחי מרפא נדירים)). ההיסטוריה של האי מרתקת ועקב הביקור התחלתי לבנות טיול התנדבותי שיאפשר למטיילים להגיע ולהתנדב בשמורת טבע הקיימת על אי קטן בו יוכלו לסייע בשימור הטבע ושמירה על זנים נדירים של בעלי חיים וצמחים שנמצאים על סף הכחדה. במאוריציוס נותרו 2% אחרונים של יער טבעי ולכן מאבק זה חשוב ביותר מבחינה אקולוגית. זו גם הזדמנות לחנך וללמד אנשים וילדים על נושא חשוב זה של איזון בטבע.

את הדודו פגשתי כפסל להנצחת מורשתו לעולם הממוקם במרכז האי באמצע היער. יכולתי רק לדמיין כיצד התהלך ואיך הוא נשמע אולם זכות זו נמנעה מאתנו כבר לפני מאות שנים. ובכל זאת כוחו של הדודו עדיין כאן ולכן החלטתי שלמרות שנכחד כבר יהיה חשוב ומעניין ללמד אתכם לצייר אותו בשיטת "לצייר בקלות" המאפשרת לצייר כל דמות שרק תרצו ב 5 שלבים פשוטים שכל אחד יכול לצייר.

אז אם טסים למאוריציוס או סתם רוצים לנסות וללמד את הילדים שלכם משהו חשוב על בעלי חיים – תוכלו להציג את הסרטון הזה בו אני מלמד איך לצייר את ציפור הדודו ממאוריציוס ב 5 שלבים פשוטים…

זו ההזדמנות שלכם ללמד את דור העתיד כיצד צריך להתייחס לבעלי חיים כדי לשמור עליהם אחרת ייכחדו מהעולם כמו הדודו.
נסו ותראו כמה זה קל לצייר בשיטת הציור שלי (לצייר בקלות) שמשגעת את העולם… תהנו 🙂

אהבתם? שתפו את הפוסט

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם אנשים שחשובים לך כדי שגם הם יוכלו להגיע לחופש כלכלי

כתבות ומאמרים נוספים
בנושא חופש כלכלי

רבי המכר שיסייעו לכם להתפתח,
להגדיל הכנסות ולבנות חופש כלכלי

קודם
הבא

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

הצטרפו אלי בפייסבוק

On Key

פוסטים נוספים שיעניינו אותך​

תזרים מזומנים לעסק (cash flow)

אם יש לכם עסק בוודאי הבנתם שנושא התזרים של הכסף שלכם בעסק הוא נושא שעליו יקום וייפול העסק. אם יש לכם עסק קטן ואתם עובדים

דילוג לתוכן